pátek 3. května, 12:10 Svátek má Alexej
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Mulčování trávou

Datum: 26.06.2007 09:55
 

Máte s tímto způsobem mulčování někdo zkušenosti?

Loni jsem všechnu posekanou trávu hrnula pod živý plot z ptačího zobu a zdálo se mi, že mu to prospívalo. Nerostl tam tolik plevel, drželo to vlkho. Ale je fakt,že po čase to vypadalo docela nevzhledně - taková hnijící tráva... Letos jsme to teda nedávali, ale plot nic moc. Pořád je pod ním sucho a je mnohem řidší, než loni.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 14
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 08.02.2013 15:25
     

    Holky-zkušené mulčovačky, jak to praktikujete teď na jaře? Mám vyhrabat to, co se tam nastřádalo během uplynulého roku + to na podzim zasypalo listí a začít mulčovat od začátku nebo to můžu s klidným srdcem ponechat, kde to je a doufat, že se to postupně rozpadne?

    Mezi záhonky byla cestička, kterou jsem vystlala vrstvou kartonu, na tu jsem nasypala veškeré balkonovky i s hlínou z truhlíků, seno od morčete, včetně peletek, do toho listí, trávu, drobné klacíky spadané ze stromů atd. Tak jsem zvědavá, co tam z toho přes zimu vzniklo. Nejradši bych to tam nechala. Nebo vyhrabat a zkompostovat?

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (08.02.2013 15:46)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Mulčování trávou

     
     
  • Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 08.02.2013 15:27
     

    Já to tam nechávám už to bude hodně rozpadlé a začnu navrch pokračovat. Kdybych měla dost kartonů tak to přesvrch znovu přikreju, ale dělá se to mezi kytkama blbě :-)

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 08.02.2013 15:30
     

    Jen jsem mezi to rozhodila ta semena orlíčků, rudbeckií a tak, tak se obávám, aby se přes tu vrstvu "propracovaly" nahoru. confused smiley

    Na té cestičce byl čerstvě navrstvený zelený odpad asi do výšky 15 cm... což je asi dost, co?

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (08.02.2013 15:32)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 08.02.2013 15:34
     



    JaninkaH napsal(a):



    iriska napsal(a):

    vyfottemi to někdo, jak to u vás s mulčí vypadá....taky bych někam použila vzadu na zahradě k šeříku. Blbě se mi pod ním seká tráva. winking smiley

    Irisko posílám fotky ze září 2010, mulčovala jsem na karton, většinou trávou, ale i vším, co bylo po ruce. Pod keři je mulč úplně ideální, zbavila jsem se kopřiv, kerhatu a teď mám pod šeříkem a kalinou pár host a kapradíček, opravdu to vypadá líp. Poslední fotka je letošní. Ještě do mezírek dosypávám trávu, ale už jich moc nemám smiling smiley.


    jani, znovu koukám na ty srovnávací fotky a nechce se mi věřit, že taková nádhera vznikla za dva roky!!! eye popping smiley thumbs down thumbs down

     
  • Autor: JaninkaH
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 08.02.2013 20:44
     
    img_3847.jpg
    Další fotografie:

    Hihi, měla jsem štěstí, že zrovna mamina musela zrušit kus své zahrádky, tak jsem dostala už velké trvalky, trávy a nějaký keře (třeba tmavou tavolu - Diablo), první rok - 2011(na fotkách) záhon byl ještě řídký, ale už se to rýsovalo. Teď, letos, si myslím, že už ho trošku rozšířím, jen kousinek, asi jako Kordulka, takže budu muset šoupat s kytkama (to brzo eye rolling smiley), třebas ty 3 dochany vedle sebe, ty se mi na kraji moc líbí, takže jsou jasný.

    Já bych všechno nechala a nic nevyhrabávala, od toho to je mulč, aby se rozložil a tím pádem trošku i pohnojil.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 08.02.2013 20:56
     

    ...... Jani, budu muset posunout dopředu rododendrony, mám počkat až odkvetou confused smiley

     
  • Autor: JaninkaH
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 08.02.2013 21:33
     

    Podle mě nečekej, ale nejsem odborník, jen vím, že nemají hluboké kořeny, že to jde vcelku snadno(jsem přesazovala obra), hlavně, že máš kupu pomocníčků winking smiley. Když budeš čekat, bude pak už hodně teplo a třebas by to vadilo víc, než když přesadíš, hned, jak to půjde.

    Ale na kraj záhonků bych si dala něco nižšího, ronďák spíš dozadu, ale ono záleží na druhu, třebas ho máš drobný, malý.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 08.02.2013 21:46
     
    sam_4390.jpg

    ....... Jani, jsou nacpaný moc k sousedovic plotu, přesadím je hned ,jak to půjde, nejsou velký

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 22.04.2013 10:12
     

    jájo, chtěla jsem ukázat kamarádce, jak jsi dělala pomocí kartonů ty nové záhony a v této diskuzi jsem to nenašla. Nemůžu si te´d uvědomit, kam jsi ty fotky dávala. Nemohla bys příležitostně přihodit sem? please smiley

     
  • Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 22.04.2013 14:50
     
    Další fotografie:

    V názvech jsou data. Ještě není rok od začátku druhého záhonu, dnes jsem tam něco dosazovala a je to super vlhké, kypré. Trochu v tom řádily myši, ale nic nezničily. Až půjdu na půdu budu to zase průběžně fotit. Přibude ještě jeden nahoře od třešně, bude kratší. Spodní ještě není plný, musím počkat jak se vyvrbí a budu doplňovat, z nahamouněných zásob

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 22.04.2013 14:57
     

    Nááádhera love smiley thumbs down thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 22.04.2013 14:59
     

    Ivi nedělala bych záhony jinak, je pravda, když jsem spěchala nebylo to to pravé, ale teď po necelém roce už je to super. Ale sázela jsem tam už loni, nevydržela jsem, stačí jeden deštivý den a už se dá.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 26.04.2013 18:02
     
    dpp_1961.jpg

    Dnes jsem na kus záhonu dala papírové krabice a čerstvě posekanou trávu. Jsem zvědavá, jak to dopadne. Před tím jsem postříkala kerhatr, kterého tam byla po zimě souvislá vrstva, roundopem. Doufám, že jsem si nepocákala kytky confused smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 26.04.2013 20:28
     

    drahu, vypadá to dobře thumbs down

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 26.04.2013 20:32
     

    Děkuju. Kdybys viděla, co tam bylo za hrůzu sad smiley Z každého utrženého oddenku, co jsem loni plela, vyrostly snad dvě rostlinky bršlice angry smiley Snad to pomůže confused smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.