sobota 27. dubna, 09:24 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Kytičky pro radost - nákupy

Datum: 10.05.2011 21:04
 
b 022pivon.jpg
Další fotografie:

Ještě nám tu chybí téma našich nákupů, zatím to cpeme, kam se dá winking smiley .

A hned začnu, dnes jsem navštívila zahradnictví "Chládek" a pochopitelně odtamtud se bez kytky odejít nedá winking smiley , tak jsem si udělala radost a zakoupila žlutou dřevitou pivoňku (doufám, že bude opravdu konečně žlutá) a japonskou kalinu Pink Beauty.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 21 z 22
  • Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 19.04.2024 23:23
     

    Gabco, správně jsi to pochopila. Kdybys měla nějakou velikánskou, tak ta se samozřejmě nesází s celým tím dřevem ale není to s nimi jako se stromy třeba, že se mají sázet jen tak, jak byly ve školce. Nepotápět kmen. A sázej šikmo a jak tam raší ty lístky, tak se dá předpokládat, že udělají výhony nahoru.

    A itohy a normální pivoňky se mají sázet zhruba jak jsou ze školky a neutápět je, protože pak méně a později kvetou, se říká.

    A až dojde na přesazení, tak velice opatrně, oni to tam i píšou na obalu, že jsou rostliny špatně zakořeněné. Jednou mi vyprávěli majitelé v Parkonu, že tohle běžné zboží se pěstuje tak, že to naroubují někde v Asii, kde je levná pracovní síla a pak vlastně holý kořen s roubem putuje bez hlíny letecky do evropských školek a tam to zasadí do hlíny a jde to do prodeje. Proto vlastně většinou ty malé květináče s nepříliš starými pivoňkami mají mizerné kořeny. A proto je lepší po nákupu nechat je v původním anebo opatrně přesadit do jiného a teprve pak zasadit. To je často příčinou, že se neujmou.

    Tak ať tahle už roste.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

     
     
  • Autor: maguska
    Status:

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 22.04.2024 21:15
     

    Dnes byla v Lidlu, ještě je tam měli ty dřevité pivoňky, rozhodovala jsem mezi růžovou a bílou, nakonec jsem koupila bunkenvilu co měli odedneška v akci, vybrala jsem celkem pěknou rostlinu.hned jsem ji radši odnesla do skleníku aby neprochladla. flower smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 22.04.2024 21:46
     

    Regi, díky.thumbs down

    Já dneska natahala všechny kytky ze skleníku do verandy, už mě to nebavilo zapalovat denně 4 svíčky. Ono to taky leze do peněz. Nějak mě t nebaví....Venku všechno pomrzlo, mám asi depku.

     
  • Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 22.04.2024 21:55
     

    Gabco, nemáš zač. Hlavně, aby se zadařilo. Aby pak mělo co pomrznout. angry smiley

    Magusko, aby ti neprochladla ještě i ve skleníku.

     
  • Autor: maguska
    Status:

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 22.04.2024 22:43
     

    Regi mám stále zateplený skleník ještě od zimy, ve bnitř polystyren desky/izolace, z venku 4 vrstvy igelitu a kašírovaná plachta tak myslím že by to měla zvládnout.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 25.04.2024 06:52
     
    vizual-jf-2024-do-akce-web-vfo.jpg

    Dneska jedeme mrznout na Floru

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 25.04.2024 07:52
     

    Tak si to uzijte! U nas lecebny proces..

    Ale mam novy nakup, ikdyz ne kyticku - poridila jsem rostouci led svetlo se stativem grinning smiley Tak jsem zvedava na vysledky..

     
  • Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 25.04.2024 07:55
     

    Kordulko, užij si to a hlídej peněženku. Nejen před nákupy ale hlavně před zloději.

     
  • Autor: maguska
    Status:

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 25.04.2024 13:18
     
    20240425_130247.jpg
    Další fotografie:

    Dnes jsem byla v Lidlu, ještě tam měli dřevité petunie, byli v hrozném stavu, nezalété bylo mi jich líto. Jednu jsem vybrala ještě celkem ok tu modrofialovou. Tvoří se tam poupě.

    Bunkenvileu jsem koupila v pondělí. Mandeviliea a aptenie mi včera přišla dobírkou.

    Udělala jsem si radost když dnes jsem zas o rok starší flower smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 25.04.2024 14:49
     

    Magusko tak hodně zdravíčka s kytičky ať rostou winking smiley flower smiley

     
  • Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 25.04.2024 15:22
     

    Magusko, pivoňka vypadá dobře. Mělas na ni aspoň slevu? Tady měli na pivoňky slevu. Ale k vybrání nic. Na záchranu taky skoro ne. Hezky sis udělala radost, tak ať to roste a tobě hlavně hodně zdraví. flower smiley

     
  • Autor: maguska
    Status:

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 25.04.2024 15:30
     

    Nevím za kolik byli tu mám za 79,90,- a děkuji Vám za přání. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 25.04.2024 16:15
     

    Magu, ať to roste vše a tobě přeji hlavně zdraví a aspoň kousíček štěstí flower smiley flower smiley flower smiley .

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 25.04.2024 16:20
     

    Magu, ať to roste a dělá radost. Tobě vše jen to nejlepší. flower smiley

     
  • Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 25.04.2024 22:46
     



    maguska napsal(a):

    Nevím za kolik byli tu mám za 79,90,- a děkuji Vám za přání. spinning smiley sticking its tongue out

    Magusko, tos měla slevu docela velkou. Stály původně kolem 150Kč.. Tady je měli za 99. Padesátiprocentní slevu měli na muškáty. Ty asi cestou někde namrzly. Vypadaly bídně.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.