sobota 27. dubna, 13:52 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Kytičky pro radost - nákupy

Datum: 10.05.2011 21:04
 
b 022pivon.jpg
Další fotografie:

Ještě nám tu chybí téma našich nákupů, zatím to cpeme, kam se dá winking smiley .

A hned začnu, dnes jsem navštívila zahradnictví "Chládek" a pochopitelně odtamtud se bez kytky odejít nedá winking smiley , tak jsem si udělala radost a zakoupila žlutou dřevitou pivoňku (doufám, že bude opravdu konečně žlutá) a japonskou kalinu Pink Beauty.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 20 z 22
  • Autor: maguska
    Status:

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 14.04.2024 20:15
     
    20240414_173658.jpg
    Další fotografie:

    My dnes udily kuřecí čtvrtky a křídla letos prvně, chtěly využít počasí před ochlazením. Byl to super den. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

     
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 14.04.2024 21:18
     

    Pěkné počasí na práci na zahradě, ale i pokupy a odpočinek. smiling smiley Magu, líbí se mi ta udírna. thumbs down

    Berdo, ty jsi vždy mezi prvními. thumbs down Ať to roste, vypadá to dobře. Většinou jezdím začátkem května, hlavně pro velké ledovky, snažím se omezovat, aby se stíhalo.

     
  • Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 14.04.2024 23:09
     

    grinning smiley Co jen udírna ale ty produkty z ní. mls smiley

    Ve Světí to dělá i počasí. Takhle ještě nikdy a tak dlouho nebylo. Taky musím vyrazit. Jsem zaúkolovaná na begonie.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 15.04.2024 08:34
     

    Víkend krásný, včera jsme dělali na zahradě celý den a dneska ráno jsme se chválili, že jsme nepodlehli odpočinku winking smiley, protože od rána leje a leje...a znatelně se ochladilo.

     
  • Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 15.04.2024 14:41
     

    Všude se tu probíraly dřvité pivoňky. Dneska jsem byla v Lidlu dědkovi pro francouzskou hořčici. Ani jsem nevěděla, měli dřevité pivoňky. U jedné jsem dokonce viděla svěšený květ a barvu. Byla to ta na obalu světlounce růžová. Něco jako má Alena. Snad bych ji i vzala kvůli té barvě třeba někomu jako dárek časem. Bohužel všechny tyhle světlounké visely jako hadry. Nevím jestli všude nebo jen tady v Lidlu. Přišlo mi to jakoby někde zaschly a pak to honem někdo chtěl dohnat a neúměrně je zalil. Myslím, že jim zahnívají kořeny. Něco by se vybrat dalo ale bude třeba opatrná péče.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 18.04.2024 15:34
     
    img_20240418_101111.jpg
    Další fotografie:

    Už jen na čumendu grinning smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 19.04.2024 12:49
     

    Kordul, chystáš se letos na Floru? Přihlásila jsem se se zahrádkáři, ale je to sobota, z toho mám trochu obavu, že bude nával. Nic nepotřebuju, jen čumenda. winking smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 19.04.2024 16:59
     

    Regi, i u nás takto zbídačené vypadaly. Hlavně ty světle růžové, ale i jiné. Když jsem do nich sáhla, byly vlhké, takže suchem to rozhodně nebylo. No neodolala jsem a jednu světle růžovou vzala, ale že by byla úplně ready to se říct nedá. Tak co teď s ní? Mam ji tedy zkusit přesadit? Mam ji ve skleníku.

     
  • Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 19.04.2024 18:02
     
    20240417_145910996_ios (2).jpg
    Další fotografie:

    Gabco, já taky jednu vybrala. Nic moc ale byla suchá. Málo zalitá. To ji nejspíš zachrání. Co s ní? Máš někde po kmínku nebo dole aspon něco, co by mohlo obrazit?Na fotce dva jsou na té mojí jakoby lístky, z těch by mohla obrazit. Na jedničce žádná sláva ale aspon nevisí listy jako visely u většiny. Suchem to není. Spíš tak, asi byly sušší a někdo je brutálně zalil a byly v chladu. Začaly jim uhnívat malé kořínky. Já tu svou vzala domů do tepla, nedala jsem ji ani na slunce, dokud ještě bylo. Nevím kolik máš ve skleníku ale chvíli, pokud se podaří s ní něco udělat, by potřebovala docela teplo. Aby se obnovil a urychlil růst kořínků. O přesazování bych vůbec neuvažovala. Až se trochu stabilizuje, mohla by ti obrazit jestli má z čeho. Případně udělej fotku jak vypadá, jestli tam něco vykoukám.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 19.04.2024 18:39
     

    Dámy, vypadá to, že byly ubohé všude. Našla jsem pro sebe slušnější bílou. Tak jsem hned přesadila. Mělo to slabounké bílé kořínky. Je ve skleníku a vypadá líp po přesazení než předtím. Jestli to je dobře, nevím.....někdy risk je zisk winking smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 19.04.2024 19:49
     
    831c34fa-9f7d-4148-bc10-39817346c186.jpg
    Další fotografie:

    Tak jsem ji přitáhla ze skleníku do verandy, ale je tam tak 16 °C. Něco tam raší, ale nevím.

     

    Vůbec nevím, co s balkonovkama, sice jsou ve skleníku, ale jako každý den tam zapalovat svíčku taky nevyjde moc levně. grinning smiley

    Ale zase si říkám, zda jim není v tom skleníku při 3 stupních líp, než ve verandě, kde je 16 °C. Teda taky tam něco mám. Nevím co je pro ně lepší. eye rolling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 19.04.2024 19:51
     

    Aleno, ty lepší nepřemáčený je lepší přesadit. Ten substrát je ničemnej.Já se na svou chystám ale chci aby trochu dostala barvu, přestala viset.Právě jak píšeš o těch slabounkých koříncích, ty si myslím, že mají ty svěšené nějak poškozené. No, jsem na to zvědavá.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 19.04.2024 20:26
     
    img_20240419_135232.jpg
    Další fotografie:

    Tak ji mám doma, dárek od Elišky, za balení kytek , když něco posílá. stydlin smiley

     
  • Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 19.04.2024 21:28
     

    Gabco, ta nevypadá tak špatně. Veranda jí stačí. Nejdřív vůbec nezalívat. Tak za 14 dnů bych ji přesadila do většího květníku. Zasadit celý ten dřevnatý kmínek a mírně šikmo. Z toho prvního jakoby lístku by mohl vyrazit výhonek nahoru a začít se větvit. Když se jí dobře povede, mohla by jít někdy v srpnu definitivně do země. A nic se nestane, když zůstane v květníku do příštího jara.

    A pro ty zakořeněný určitě pěkný letničky je lepší ten skleník. To jim stačí. Jen zase opatrně s vodou.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 19.04.2024 21:41
     
    6957b0c5-ca3b-4f8a-9999-59429acac1bd (1).jpg

    Regi, díky. A pochopila jsem to dobře, že ji mám vsadit tím dřevitým pod zem? Já dřevitou nikdy neměla a právě jsem myslela, že to má koukat. Teda měla a nikdy mi nevydržela. grinning smiley

    A ty letničky máš pravdu, ve skleníku vypadají i líp. Doma je na ně suchý vzduch. Zítra je tam hodím všechny. grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.