neděle 28. dubna, 22:58 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí spotřebiče
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Domácí spotřebiče
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Domácí pekárna

Datum: 14.02.2008 14:17
 

Za poslední týden mě oslovily tři kamarádky, jestli ji náhodou nemám nebo nevím o někom, kdo ji má a jaké má zkušenosti. Vím, že tady se o ní zmiňovala Kofila, o tom, že by ji vlastnila ještě některá další z vás, nevím.Případně se pochlubte a podělte se o zkušenosti please smiley .

Z mého pohledu - mám obavu, že bych ze začátku byla nadšená, pak by to polevovalo a pak už bych z ní jen otírala prach sad smiley. Ale možná je to jinak.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 14
  • Autor: zaba
    Status:

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 28.10.2012 09:19
     

    flower smileyAhojda ve spolek,mám prosbu potřebovala bych radu please smiley .Dobrý recept na chleba z hladké tmavé mouky.A na ty dalamánky.Vypadají luxusně thumbs down.

    Mockrát děkuji za radu flower smiley flower smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Domácí pekárna

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 28.10.2012 10:25
     

    Zabo, ty dalamánky jsou z kváskového těsta.

    Kvásek: 1. den do sklenice (používám dvě litrové nebo velkou 4 litrovou) dám 3 lžíce žitné celozrnné jemně mleté mouky,

    asi 1/8 kostičky droždí (opravdu jen kousínek), lžičku třtinového cukru a vlažnou vodu, aby vznikla kašička

    2. a další dny vždy ráno a večer přidám 3 lžíce mouky a teplou vodu, vždy promíchat, kašička by neměla být úplně řídká

     

    Kvásek se takhle dělá minimálně 3 dny, pak dám do mísy celozrnnou jemně mletou pšeničnou mouku, lžičku soli, 2 lžičky kmínu a kvásek. Voda se nepřidává, mouky se dá jen tolik, aby se zahustil ten kvásek na potřebnou hustotu těsta. Prodělat

    a nechat kynout (klidně půl dne), pak udělat dalamánky nebo chléb a opět nechat kynout. Mám zkušenost, že když udělám těsto moc husté, tak se s ním sice líp pracuje, ale hůř kyne a výsledek je pak těžší a tuhý.

    Trochu kvásku ve sklenici zbyde a tak do něj opět dáme žitnou mouku a teplou vodu a tvoříme nový kvásek. Tak se to dá dělat pořád dokola, jen když už se zdá, že skoro nekyne, tak ho oživíme kousínkem droždí a troškou cukru.

     
  • Autor: zaba
    Status:

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 29.10.2012 06:13
     

    flower smileySPIKE,děkuji za recept,koukám,že je to pěkně pracné,ale oskusím.Ještě jednou dík. flower smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 29.10.2012 06:49
     

    Ono to není až tak pracné, jen si člověk musí vzpomenout včas, že za pár dní chce udělat dalamánky. Ten kvásek se tím droždím trochu urychlí a pokud ho máš dost v teple, tak můžeš přidávat mouku i několikrát za den a ne jen ráno a večer. Pak můžeš klidně péct hned druhý den.

    Ale když si na to zvykneš, tak pak máš doma kvásek průběžně a stejně průběžně pečeš. Když zrovna nechci péct, udělám z kvásku kyselo. Nebo se může dát na pár dní do ledničky a pak ho v teple zas oživit a pokračovat dál.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 02.11.2012 19:35
     

    Tak jsem dnes pekla rohlíky dle recetu z této diskuze. Na prvotinu jsou dobré i docela pěkné (přesněji řečeno - byly, už nejsou žádné, dělala jsem jen z půl kila)

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 15.11.2012 20:35
     
    dsc_0678.jpg

    Kváskový chléb kyne a čeká na upečení.

    Na pečícím papíru jsou stopy po minulém pečení chleba a pak i rohlíků tongue sticking out smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 09.01.2013 19:49
     

    [www.cuketka.cz]

     

    Právě jsem objevila tohle winking smiley pokud by měl někdo zájem o kvásek...

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 09.01.2013 19:56
     
    dsc_0962.jpg
    Další fotografie:

    Chléb teď peču dost často, kupuju jen vyjímečně, když nestíhám nebo se nás sejde víc domácí nestačí.

    Kvásek si dělám a není to tak složité, to by mě asi zdržovalo ho někde shánět. Teď jsem založila kvásek přes Štědrým dnem, od té doby jsem pekla už asi 6x a stále jen přidělávám další. Na začátku jsem dala maličký kousek droždí (asi jako půl lískového oříšku), pak už jen mouku a vodu.

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 09.01.2013 20:55
     

    Spike ono je to spíš asi o ten první darovaný a pak už si ho každý dělá sám...láká mě to taky, ale momentálně na to nemám ani čas ani sílu grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 09.01.2013 21:01
     

    Tak ti ho někdy pošlu nebo se třebas setkáme... winking smiley

    Z darovaného to asi lépe kyne. smoking smiley

     
  • Status:

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 11.01.2013 17:16
     
    p1020933.jpg
    Další fotografie:

    smiling smiley Věrko , ty musí být dobré mls smiley mls smiley mls smiley a máš je nádherně udělané thumbs down thumbs down thumbs down . Já zkoušela prvně - chleba 3ks a pár rohlíků. Pekárnu nemám , takže klasika - trouba. Vzhledově nic moc , ale chutná.

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 11.01.2013 18:02
     

    Jarko náhodou parádní chlebík, housky i rohlíky!!! thumbs down mls smiley já zrovna zadělala na chlebík s podmáslím....

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 22.01.2013 08:08
     

    Věrko, parádní chleby thumbs down . Jarko, ty máš chleba i pečivo tak povedené thumbs down. Mě se tedy chleba v troubě zatím moc nedaří, většinou tuhý, naposledy kyprý, ale rozpláclý na velkou tenkou placku.

    Ale přiznávám, že pečení hodně zanedbávám a pekárnu využívat spíše jen jako přípravnu těst na knedlíky či jiné buchty stydlin smiley . Chleba jsem pekla včera po strašně dlouhé době. Předtím jednou dalamánky podle nového receptu z kuchařky Romana Vaňka a ty byly výborné.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 22.01.2013 08:11
     

    Jarko, máš to všechno parádní, sliny se mi sbíhají!

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 22.01.2013 17:33
     

    Peefko jsme na tom stejně winking smiley jakou máš tu kuchařku? mě přinesl ježíšek ty poklady klasické české kuchyne smiling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí spotřebiče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.