pondělí 29. dubna, 02:39 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí spotřebiče
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Domácí spotřebiče
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Domácí pekárna

Datum: 14.02.2008 14:17
 

Za poslední týden mě oslovily tři kamarádky, jestli ji náhodou nemám nebo nevím o někom, kdo ji má a jaké má zkušenosti. Vím, že tady se o ní zmiňovala Kofila, o tom, že by ji vlastnila ještě některá další z vás, nevím.Případně se pochlubte a podělte se o zkušenosti please smiley .

Z mého pohledu - mám obavu, že bych ze začátku byla nadšená, pak by to polevovalo a pak už bych z ní jen otírala prach sad smiley. Ale možná je to jinak.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 14
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 01.10.2012 16:43
     

    Yris, pokud ti kvásek takhle zkysne, tak tu tekutinu slej, přidej maličký kousek droždí (asi 1/10 kostičky), lžičku cukru a 2-3 lžíce mouky a teplou vodu a pokračuj dál. Vzpamatuje se.

    Mně se tedy v sobotu taky chléb moc nepodařil, kvásek asi za moc nestál a těsto jsem udělala moc tuhé. Aspoň vydrží dýl v žaludku a zasytí na hooodně dlouho grinning smiley Dnes už byl chléb opět dobrý.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Domácí pekárna

     
     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 01.10.2012 19:24
     

    Pekla jsem znovu o víkendu a chleba zase nebyl takový jako dřív, nebyl to úplný prcek, ale hutný byl opět. Fakt nevím co dělám špatně. Nebo že by se ta moje pekárna taky na mě zlobila? grinning smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 01.10.2012 20:40
     

    Prý za úplňku se chleba péci nemá, špatně kyne - možná jsem mimo, ale byl úplněk, ne?

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 01.10.2012 20:52
     

    Babkaelo, tos mě uklidnila. Já myslela, že je to mýma nešikovnýma rukama. grinning smiley

    Měsíc má vliv na kdeco, tal proč ne na kynutí chleba. A úplněk samo byl.

     
  • Autor: yris
    Status:

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 02.10.2012 08:30
     

    Spike....tak si predstav ze chlebik byl vynikajici a ja ten kvasek zbytecne vylila))nu coz zadelam na novy,jen skoda ho a skoda mouky. winking smiley

    Peefko a jaky mas recept?mouku?co pouzivas za program?napis at se da poradit kde je zadrhel smoking smiley

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 02.10.2012 11:35
     

    Yris, tvým dotazem jsem si uvědomila, že používám vlastně stále jen jeden program - normální, ještě má pekárna třeba kyprý nebo celozrnný a ty vůbec nepoužívám, ani nevím proč. Mouky používám nyní hladkou bílou, chlebovou pšeničnou, chlebovou žitnou, špaldovou. A nepovedl se mi třeba chleba podle receptu z dámy ten základní bílý, kterým se začíná a teď ten můj hrnkový, kdy dávám 3 hrnky mouky a asi 320 ml vody, ocet, olej a 1,5 lž. droždí. Možná zkusím jiný program.

     
  • Autor: yris
    Status:

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 02.10.2012 12:04
     

    Peefko...nevim co mas za pekarnu,tak tezko posoudit ty programy.Ja davam program Basis tj pomaly,Vollkorn tj celozrnny,trva 3.30min.1 kynuti 45min,2kynuti18min.,3kynuti 35min., peceni 55 minut.'Hladkou mouku vubec nedavam,micham na pul pol.psenicnou a celozrnnou zitnou.cca po 350g.Pridam kvasek,pokud delas z drozdi tak davam balicek suseneho,seminka,sul,kmin,cca 350ml vlazne vody,trochu olivoveho oleje cca 5 lzic,ted tedy pridavam i hrst ovesnych vlocek. mls smileyKvaskovy necham jen zadelat a kynout,pak to necham stat cca 6 hodin jeste kynout a zapnu uz jen peceni 60 minut.Z drozdi davam ten program na celozrnny chleb.Ocet nedavam vubec.Nejlepsi chlebik je fakt z kvasku,ale kazdy ho pestovat nechce winking smiley.

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 04.10.2012 20:22
     

    Sláva, dneska se mi konečně po dlouhé době chleba povedl. Zkusila jsem nový recept, přesně podle receptu a dávala jsem čerstvé droždí, už při kynutí bylo znát, že to bude jiné, povedené. V předchozím příspěvku jsem zapomněla uvést, že přidávám i různá semena, což jsem dnes neudělala, tak nevím, jestli ty nezdary nesouvisí i s těmi semínky.

     
  • Autor: yris
    Status:

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 05.10.2012 08:28
     

    Peefko....Tak to je super thumbs downseminka to asi neovlivni,ale spatne drozdi,nebo mouka...nespravny program.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 05.10.2012 13:46
     
    dsc_0459.jpg
    Další fotografie:

    Dopekla jsem dalamánky a ještě horký jsem si jeden dala winking smiley

    Dnes se podařily, což mi zvedlo náladu.

     

    Ten flek na pečícím papíře je od vánočky. Používám papír, dokud se nerozpadá smiling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (05.10.2012 13:47)
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 05.10.2012 20:30
     

    Věrko, ty jsou mls smiley .

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 05.10.2012 20:44
     

    Spike, dalámánky k nakousnutí mls smiley.

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 05.10.2012 23:07
     

    Věrko, ty vypadají velice žravě.... mls smiley mls smiley mls smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 06.10.2012 17:40
     

    věro ty jsou luxusní!! ta popraskaná kůrčička mls smiley mls smiley mls smiley dařit se mi takovýhle dalamánky, peču denně!! dala bych si eye rolling smiley

     
  • Autor: zaba
    Status:

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 28.10.2012 09:19
     

    flower smileyAhojda ve spolek,mám prosbu potřebovala bych radu please smiley .Dobrý recept na chleba z hladké tmavé mouky.A na ty dalamánky.Vypadají luxusně thumbs down.

    Mockrát děkuji za radu flower smiley flower smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí spotřebiče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.