neděle 28. dubna, 23:36 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí spotřebiče
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Domácí spotřebiče
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Domácí pekárna

Datum: 14.02.2008 14:17
 

Za poslední týden mě oslovily tři kamarádky, jestli ji náhodou nemám nebo nevím o někom, kdo ji má a jaké má zkušenosti. Vím, že tady se o ní zmiňovala Kofila, o tom, že by ji vlastnila ještě některá další z vás, nevím.Případně se pochlubte a podělte se o zkušenosti please smiley .

Z mého pohledu - mám obavu, že bych ze začátku byla nadšená, pak by to polevovalo a pak už bych z ní jen otírala prach sad smiley. Ale možná je to jinak.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 14
  • Autor: yris
    Status:

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 07.09.2012 14:56
     

    Drahus,ja dala asi 16 lzic na 700g mouky))dala jsem 350 zitne a 350 psenicne. flower smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Domácí pekárna

     
     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 07.09.2012 19:59
     

    ty jo ten musi byt mls smiley mls smiley jsi sikovna!! zavidim peceni, u nas stale nic sad smiley musim si stanovit asi nejake datum abych uz se konecne nakopla!! vcera uz jsem koupila kvasnice ze aspon upecu buchty ale zatim na ne taky nedoslo...

     
  • Autor: yris
    Status:

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 10.09.2012 12:37
     

    Peefko grinning smiley tak uzliky mam uspesne za sebou))a budu je dnes delat znova)),holky dnes chci jeste upect loupaky a kvaskovy chleb opet) flower smileyKrasny den vsem.

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 10.09.2012 15:40
     

    Yrisko, tak paráda thumbs down. Je super, že jsi do pečení tak nadšená, snad mě to taky nakopně k výkonu. Já jsem na tom jako Suee, nepeču a nepeču, pekárnu poslední dobou používám jen jako výrobnu těsta na knedlíky stydlin smiley. Doufám, že za dlouhých zimních večerů to zase rozjedu.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 10.09.2012 15:58
     



    drahus napsal(a):

    Prosím tě a kolik se toho kvásku pak do mouky dává?


    Drahuško, já peču kváskový chléb normálně v troubě. Už se mi podaří skoro pokaždé winking smiley 

    Pochopila jsem, kde jsem dělala chyby. Kvásek je poměrně hustý, asi jako krupicová kaše. Dělám ho do sklenice od okurek. To je dávka na 1 malý chléb (mám ty sklenice dvě a peču vždy 2 malé chleby). Kvásek je jen ze žitné mouky (celozrnné jemně mleté - to "jemně mleté" je důležité, jinak je chléb drolivý a moc tmavý, kvalita asi stejná, jen tady jsou ta zrníčka jemněji namletá). Pak dám kvásek do mísy, přidám 2 lžičky soli a 2 kmínu a pšeničnou celozrnnou jemně mletou mouku. Té dám tolik, aby vzniklo správně tuhé těsto. Na ty dva chleby je to cca 1/2 kg pšeničné mouky a zrovna tak asi 1/2 kg žitné se spotřebuje na ty kvásky. Až budu péct nafotím všechna stádia.

     
  • Autor: yris
    Status:

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 11.09.2012 12:56
     
    housky.jpg

    Spike....sikulka, thumbs downono se da pect v pohode bez pekarny,jen je to takhle jednoduzsi a poradne priohnetene.Ja ted pecu ty housky a jsou taky luxusni thumbs downudelala jsem na sebe bic grinning smileyjelikoz nam moc chutnaji a ty z kramu uz nikdo nechce. mls smileyKvasek jsem vyndala z lednice a uz druhy den ho krmim tak snad zitra bude dalsi bochanek. flower smileyJen mne po nom pali zaha,druhy den uz to bylo lepsi a treti den zase lepsi.V lekarne mi bylo receno ze co bylo zdrave v dobach nasich babicek tak dnes uz se s tim zhuntovany organismus chemii bohuzel tezko vyrovnava dobre ze?chlebik mi chutna takze budu moje traveni nadale ucit zitnemu kvasku hih))treba to zmizi,nebo prinejhorsim budu jist pecivo omezene hihi))taky dobre. flower smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 11.09.2012 13:02
     

    Yris, houstičky vypadají moc lákavě. Jsem líná hledat recept někde v historii, dej sem, prosím, na něj odkaz. please smiley

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 11.09.2012 13:52
     

    Yris, houstičky jsou parádní thumbs down mls smiley.

     
  • Autor: yris
    Status:

    Spike

    Datum: 11.09.2012 17:12
     

    Dam program kynute testo.Potom dam do pekarny 150ml vlazne vody,150ml mleka,50ml oleje,lzice soli,lzicka cukru,1 susene drozdi a 500-550g pol.mouky.Nic vic je to jednoduche,levne adobre))Po vykynuti na pomoucnenem vale,ja pouzivam silikonku testo jen tak prevalim,nakrajim na cca 8-10 kousku,v ruce uzmoulam hada a udelam na nom uzel.Pomazu vajickem a posypu/hruba sul,mak,kmin/dam do vlazne trouby jeste cca 10-15 minut dokynout pak zapnu na 220 a cca 20minut dle trouby.Nebo 10 minut220 a 10 minut180,jak vam pece trouba ja mam el. mls smileyat se zadari flower smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Spike

    Datum: 11.09.2012 17:34
     

    Spike dík ta vysvětlení a těším se na fotky flower smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Spike

    Datum: 11.09.2012 18:22
     

    Yris, dík flower smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 11.09.2012 20:21
     

    yris ja to snad podle toho tveho receptu zkusim!! jsou vystavni mls smiley mls smiley thumbs down

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 12.09.2012 09:09
     

    Yrisko, jsou k nakousnutí! Hned bych posnídala. grinning smiley thumbs down

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 15.09.2012 19:15
     

    Tak jsem překonala nechut i lenost winking smiley v pátek byly povidlové buchty a dukátové buchtičky mls smiley a ted se míchá těsto na jogurtový chlebík...chystám se ho ale upéct v troubě aby měl lepší kůrku...snad mé nadšení hned tak neskončí! eye rolling smiley

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 15.09.2012 23:30
     

    Suee, tys to tedy rozjela, jsi dobrá, ať ti to vydrží. Já zatím stále nic moc, po těstu na knedlíky to bylo těsto na pizzu a jinak nic stydlin smiley .

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí spotřebiče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.