neděle 28. dubna, 23:22 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí spotřebiče
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Domácí spotřebiče
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Domácí pekárna

Datum: 14.02.2008 14:17
 

Za poslední týden mě oslovily tři kamarádky, jestli ji náhodou nemám nebo nevím o někom, kdo ji má a jaké má zkušenosti. Vím, že tady se o ní zmiňovala Kofila, o tom, že by ji vlastnila ještě některá další z vás, nevím.Případně se pochlubte a podělte se o zkušenosti please smiley .

Z mého pohledu - mám obavu, že bych ze začátku byla nadšená, pak by to polevovalo a pak už bych z ní jen otírala prach sad smiley. Ale možná je to jinak.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 14
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 16.04.2012 08:24
     

    Mě teď napadlo, že by stálo za to vyzkoušet zadělat minerálkou, hodně bublinkovou - až vyrazíme na nákup, koupím, vyzkouším. To by v tom byl čert confused smiley .

     
  • Autor: Reklama

    Re: Domácí pekárna

     
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 16.04.2012 09:15
     

    Holky, a kde na ně máte recept? Tedy aspoň ten, co je k dispozici?

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 16.04.2012 09:21
     

    toprecepty.cz/recept/9144-karlovarske-rohliky/ Že by teď? Nedaří se nedaří, ale Hanulka najde. winking smiley

     
    Upraveno 3 krát. Naposledy upravil babkaela (16.04.2012 09:54)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 16.04.2012 09:24
     

    Hanule, stačí do vyhledávače zadat "karlovarský rohlík" a sáhnout po prvním receptu - jsou všude vesměs stejné

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 16.04.2012 10:49
     
    p4163968.jpg
    Další fotografie:

    Holčičky, za mého dětství jsem karlovarské také zaznamenala, jen tu chuť nemám zapsánu až tak intenzivně. Jakože komunistické to byly.

    Včera jsem pekla prostě jen tak (jakože pečivo, ne karlovarské rohle), z cca 1/3 celozrnné žitné, 1/3 celozrnné pšeničné a 1/3 hladké bílé, krzeva kynárenský fígl popisovaný v Pečivu mi nádherně nakynuly, z 15 kusů jsem jeden uchránila pro dokumentaci. Fakt jsem měla radost, tak nutím k nahlédnutí. Ono teprve co mě ten fígl "napadl", jsem zpětně zjistila, že to radikální vlhké kynutí je defacto simulace právě profesionálního kynutí v kynárnách tak, jak se používá v průmyslovém pečení.

    Jinak výroba opět handmade a necháno v netvaru kynout než jednou pomalým způsobem v lednici. Opět se k tomu vracím, prostě mi to cele vyhovuje.

    Čili těsto kynout pomalu a za chladu pro rozvoj jemnější chuti, tvarům pak volume pěkně doprava, na 30 - 40 minut před pečením. Následně rozfajrovat troubu na 200 st. horní/dolní těleso a 15 minut. Horkovzduch mi nevyhovuje. Focené nejsou potírané ničím.

    flower smiley

    Péefko, ty tvé jsou opět skvostně rohlíkové. thumbs down

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Hanule (16.04.2012 10:51)
     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 16.04.2012 12:03
     



    babkaela napsal(a):

    Dago, máš bojový úkol, přesvědčit manžu, aby pomocí svého mužského šarmu a výmluvnosti vylákal recept - Drahuško, co za to slíbíme ?

    Obávám se, že prodavačky neprozradí nono smiley , bo se budou bát, že by přišli o kšeft, bo tam chodí nakupovat často grinning smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 16.04.2012 13:47
     

    Hanule, opět skvostný thumbs down thumbs down thumbs down mls smiley mls smiley . Já takhle v chladu nechávám kynout vánočkové a mazancové těsto.

    Dago, jsme to jen zkoušely, obávám se, že se budou bát nejen o kšeft sad smiley .

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 16.04.2012 15:30
     

    Hanule, opět parádní rohlíky a i ten chleba v pozadí vypadá nějak moc dobře thumbs down smiling smiley.

     
  • Autor: tynny
    Status: začátečník

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 19.04.2012 07:17
     

    Holky, já bych chtěla ještě jednou poděkovat za rady k mému prvnímu pečení v DP. Sice jsem vám tu zapomněla dodat nějaké fota, ale už jsem upekla 3 chlebíky, chutnaly a snědly se celé spinning smiley sticking its tongue out a taky jsem zkusila jednu bublaninu s jahůdkama mls smiley ... no a musím říct, že tu domácí pekárnu začínám opravdu milovat celým svým srdcem ... sice to není žádná pecka model, spíše naopak, je to ta tesco, co teď byla za 250,-, grinning smiley ale prozatím mi to fakt stačí .... jak já to miluju ... všechno tam naházím, zapnu a nestarám se, žádný nepořádek, špinavé plechy ... a hlavně teď se nemusím bát, že se malá spálí o troubu .... což je pro mě asi to největší + ... Už se těším na další recepty, co tu objevím a vyzkouším ....

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 19.04.2012 07:27
     

    Tyny, je fuk, za kolik pekárnu máš. Naopak, když máš levnou, pak by tě tolik nemrzelo, kdybys jí odložila a nepekla. Pokud peče, jak má, tak je naopak bezva, žes tak dobře nakoupila, ne? thumbs down flower smiley

     
  • Autor: tynny
    Status: začátečník

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 19.04.2012 07:39
     

    Drahuš, já jsem ani tak dobře nenakoupila, ale byla jsem tak dobře obdarována grinning smiley grinning smiley Nicméně peče, já jsem nadšená, takže spokojenost zatím veliká ... winking smiley

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 19.04.2012 11:51
     

    Tynny, tak super, že se ti daří a chleby vám chutnají thumbs down.

    A kolik, že stála ta tvoje pekárna - 250 kč? eye popping smiley 

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 19.04.2012 11:58
     

    Tynny to je super, taky jsem byla první rok takhle nadšená, jen u nás s prckem to pečení nějak ustalo eye rolling smiley sad smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 19.04.2012 12:25
     



    peefko napsal(a):

    Tynny, tak super, že se ti daří a chleby vám chutnají thumbs down.

    A kolik, že stála ta tvoje pekárna - 250 kč? eye popping smiley 

    Taky mě cena překvapila. To možná jen jedno Tesco, třeba vyprodávají své skladové zásoby... Já takhle jednou u nás koupila vrtačku za 140 korun - taky v Tescu grinning smiley

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Domácí pekárna

    Datum: 19.04.2012 13:30
     

    drahus
    napsal(a):



    peefko napsal(a):

    Tynny, tak super, že se ti daří a chleby vám chutnají thumbs down.

    A kolik, že stála ta tvoje pekárna - 250 kč? eye popping smiley 

    Taky mě cena překvapila. To možná jen jedno Tesco, třeba vyprodávají své skladové zásoby... Já takhle jednou u nás koupila vrtačku za 140 korun - taky v Tescu grinning smiley

    To je pravda, výprodeje v Tescu jsou většinou velmi výhodné. Včera a dnes jsem v našem lovila v úseku hraček (50-70 % sleva na staré zásoby) a lov to byl celkem úspěšný spinning smiley sticking its tongue out.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí spotřebiče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.