neděle 28. dubna, 00:25 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a fitness
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Elelka
Status:
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

Dieta???

Datum: 10.02.2010 12:12
 

Mnoho zde na weeku založených vláken je na téma dělené stravy, občas z dlouhé chvíle nakukuji a vstávají mi vlasy hrůzou, co se tam vždy dočtu eye rolling smiley . Nechci se jim do těch debat míchat, tak zakládám nové vlákno o dietách všeobecně:

Jakákoliv dieta funguje vždy jen na principu snížení kalorického příjmu. To platí i pro dělenou stravu, která je založena na teorii údajně lepšího trávení a následného spalování oddělených složek potravy. Ať již rozdělujeme dny v týdnu na „kytičkové" a „zvířátkové", nebo dělíme v rámci jednoho dne a pokrmu, tělo při příjmu potravy vylučuje všechny enzymy - ty, co tráví bílkoviny, i ty, které tráví cukry. Tělo neodlišuje sacharidy a bílkoviny ve stravě. Také neexistují čistě sacharidové a bílkovinné potraviny. Přísně vzato, dělená strava vlastně neexistuje. Pečivo, těstoviny, rýže... obsahují i určité množství bílkovin. Zatím neexistuje jediný vědecky ověřený důkaz, že takto upravená strava se lépe tráví a vstřebává.

Přesto správně upravená a dodržovaná "dělená" dieta funguje a má výrazný vliv na úbytek hmotnosti a nedostavují se u ní žádné zažívací potíže.

Přínos této diety spíš spočívá v tom, že musíme přemýšlet o tom, co jíme (tím pádem se sní menší množství potravin, než bychom snědli normálně) a svůj jídelníček tak postupně výrazně „ozdravíme". Do jídelníčku se zařazuje hodně zeleniny, která kromě vlákniny neobsahuje prakticky téměř žádnou energii a přitom nás na poměrně dlouhou dobu zasytí. A právě tento efekt pak vede ke zhubnutí. Sníme tedy na objem stejně, ale do těla dodáme výrazně méně energie. Tělo hladoví bez pocitu hladu, a musí sáhnout do energetických rezerv.

Negativem této diety je to, že laiky vytvořené jídelníčky nedodávají organismu všechny potřebné živiny a minerály a bývají energeticky poměrně chudé, zato mají často vysokou kalorickou hodnotou.

Recepty na „dělenkách" a jejich jídelníčky - to jsou přímo kalorické bomby!!! eye popping smiley thumbs up

Negativem je také jako u většiny diet jo-jo efekt. Pokud od zavedeného jídelníčku upustíme, kilům se nevyhneme.

A malá kousavá poznámka nakonec - pokud bych někdy potřebovala hubnout, zvolím jinou dietu, pokud bych chtěla držet dělenou stravu, určitě ne podle paní L.K. (opět bez urážky, ale její způsob „stravování" mne nepřesvědčuje o tom, že ona je ta pravá, která by mi v tomto mohla udílet rady).

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 15
  • Autor: ivetas74
    Status: začátečník

    Re: Dieta???

    Datum: 11.02.2010 06:53
     

    Holky, není to trapné ? Vždyť jsme přece dospělí smiling smiley Vždyť některé příspěvky nemají úroveň, možná by bylo rozumné diskutovat všeobecně a do nikoho se nenavážet. Ano, i já jsem dělenkářka smiling smiley A hubnu, nikomu dělenku nevnucuji a nikomu nehaním jejich názory, ale nedá mi to nereagovat.

    Buďme rozumní a nenavážejme se do nikoho, ne ? A... každá akce má svou reakci (zákon fyziky), takže jste přece mohly čekat reakci dělenek, to bylo jako když pícháte do vosího hnízda smiling smiley Přece se nikdo nenechá urážet..a urážlivé příspěvky to byly, bohužel.

    A odcházet z weeku kvůli pitomostem ? Na světě jsou přece důležitější věci, ne ?

    No, ale není to krásné, mít starosti jenom ohledně toho, co dělá a jí druhý člověk ? Takové starosti bych chtěla mít taky thumbs down

    A ohledně svobody slova... svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého ..flower smiley

    Přeji všem krásný a pohodový den... flower smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Dieta???

     
     
  • Autor: SisiV
    Status: začátečník

    Re: Dieta???

    Datum: 11.02.2010 07:07
     

    SCHVÁLNĚ SI NECHÁM ZAPNUTÝ CAPS LOCK, KDYŽ TO NĚKOHO TAK DRÁŽDÍ

    IVETAS: MŮŽEŠ MI ŘÍCI - KTERÉ MOJE PŘÍSPĚVKY A V ČEM BYLY URÁŽLIVÉ - KOHO JSEM SE DOTKLA????

     

    TAKŽE JAKO MOJE SVOBODA KONČÍ TAM, KDE SI NĚKDO NAPÍŠE "PARTA DEBILEK" A "JELITA" A PODOBNÉ DUCHAPLNÉ VÝRAZY, TAK TO TEDY ROZHODNĚ NE. NIKOHO JSEM NIČÍM NENAPADLA, SLUŠNĚ ODPOVÍDALA I SE SLUŠNĚ PTALA. TAKÉ BYCH SE CHTĚLA ZEPTAT, ČÍM SE ZDE JAKO ROZPOUTAL FYZIKÁLNÍ ZÁKON "AKCE-REAKCE"???

    JAKO TÍM PRVNÍ ÚVODNÍM PŘÍSPĚVKEM??? TAM NENÍ O NAVÁŽENÍ SE DO NĚKOHO VŮBEC NIC - NEBO SNAD JO?????

     

    OPRAVDU ÚROVEŇ NAD ÚROVEŇ thumbs up thumbs up

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil SisiV (11.02.2010 07:08)
     
  • Autor: ivetas74
    Status: začátečník

    Re: SisiV

    Datum: 11.02.2010 07:35
     

    Napsala jsem , že některé příspěvky nemají úroveň, nepsala jsem zrovna o tvém příspěvku, dokonce souhlasím s tebou, nebo s názory více lidí, že by měl být pohyb, správné stravování atd. atd...., ale mě zaujala dělenka, jelikož jsem prostě nenažraná, a dělenka mi vyhovuje.

    Podle mě je úvodní příspěvek OK, ale některé další jsou opravdu urážlivé... ať si někdo dělá salát z brambor, druhý z avokáda a třetí třeba ze sena, no ne ?

    Tímto bych se již dále nevyjadřovala a nereagovala. Tímto příspěvkem končím smiling smiley Opravdu se nemíním hádat, takže přeji hezký den všem weekařům smiling smiley flower smiley

     
  • Autor: Elelka
    Status:

    Re: Dieta???

    Datum: 11.02.2010 07:39
     

    Tak to je snad už bez komentáře eye rolling smiley .

    Sisi, Jani, letím pryč - vám dvěma se omlouvám za nepříjemnost , kterou jsem svým příspěvkem vám způsobila, že musíte číst tohle napadání ze stran, které by měly být, podle svého vyjadřování, tolerantní k názoru druhých. Jak ale vidím, jsou tolerantní je tehdy, když někdo nemá názor žádný!!!

    Běžím do bytu k Jirkovi, objevím se před polednem, napíšu vám smiling smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Dieta???

    Datum: 11.02.2010 08:51
     


    Janina44 napsal(a):

    NA ROZDÍL OD DĚLENKÁŘEK JSEM NIKOHO NEURAZILA,

    Takové tvrzení je sice hezké, ale nemusí být pravdivé. Něco tvrdíš a nevíš jestli se tvá slova někoho nedotkla. Pouze tvrdíš něco co nemáš ověřené. Jak můžeš vědět, že jsi nikoho neurazila? Nemám rád lidi s podobnými názory, kteří o sobě nepochybují a jednoduše , že oni nikoho neurazili...smiling smiley

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Dieta???

    Datum: 11.02.2010 09:27
     

    Zaujímavé,jak rozdielný pohlad na jednu vec možu mať rozní ludia. Napríklad mne sa zdá, že ten ,kdo by sa mal cítiť ublížene a urazene sú dělenky. Že pohrdlivo a urážlivo sa vyjadrovala Elelka a spol. Ten zúfalý výgrc anonyma ignorujem,to sa stáva na každom fóre.

    Je zaujímavé tiež,jak sa k jednej veci stavia rozne jeden človek,podľa toho,v akých súvislostiach ju posudzuje.

    Sme tu obviňované,že vyžadujeme vždy len pohodu,súhlas, smajlíky,pestičky atd...že nestrpíme iný názor. Ale akonáhle nesúhlasime s vami,tak sa tu hrozí demonštratívným odchodom.

     

    To,že to tu nie je ako na Livingu,to je pravda. Ja dodávam,zaplaťpánbů.Nechcela by som sa dožiť toho,že by sme sa tu rozhádané začali baviť o čomkoľvek a s železnou pravidelnosťou by sme na druhej stránke dizkusie sklzli k vyťahovaniu osobných vecí,urážkám a k neomalenosti.

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Dieta???

    Datum: 11.02.2010 11:10
     
    Elelka napsal(a):

    Negativem této diety je to, že laiky vytvořené jídelníčky nedodávají organismu všechny potřebné živiny a minerály a bývají energeticky poměrně chudé, zato mají často vysokou kalorickou hodnotou.


    Jak může být strava energeticky chudá a zároveň mít vysokou kalorickou hodnotu?eye popping smiley

    Kalorie je jednotkou tepla tedy energie stejně jako jiná a správnější jednotka soustavy SI Joule je jednotkou energie.nono smiley 

    Napsat, že něco je energeticky chudé a zároveň má vysokou kalorickou hodnotu je naprostý nesmysl!grinning smiley

     

    Doporučuji prostudovat fyziku základní školy ještě před psaním dalších podobných tvrzení.

     
    Upraveno 3 krát. Naposledy upravil Ram (11.02.2010 11:16)
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Dieta???

    Datum: 11.02.2010 11:20
     

    Tak jsem pročetla alespoň grafy dělené stravy,abych se mohla nějak vyjádřit.V době,kdy jsem se děleně stravovala,byl k dispozici jeden jediný graf,bylo to podle úplně první knížky LK.Ten graf byl(aspoň pro mě)srozumitelný a oproti těmto posledím velice striktní.V nich prostě vejce bylo vejcem a patřilo do živočišné skupiny.Teď je žloutek neutrál,což třeba nechápu,nepovažuju se za extra kuchařku a dokonale oddělit žloutek od bílku neumím.Tudíž logicky předpokládám,že i ten kousek bílku,co zůstane,by měl na hubnutí negativně působitconfused smiley ,vycházím opět z první knížky,kde se psalo něco jako že i stopové množství potraviny z druhé skupiny zpomaluje hubnutí.Tudíž se přikláním k dotazu Janinky,jak k tomu LK došla??

     

    Na druhou stranu v době mého děleného stravování byly možnosti jak si zpestřit jídelníček velmi omezené,takže obdivuju ty děleenky,které jsou schopny vytvořit třeba dělené tiramisu a pod.

     
  • Autor: Elelka
    Status:

    Re: Dieta???

    Datum: 11.02.2010 11:27
     

    Myslím si, že je zbytečné, abych ještě něco k tomuto dodávala. V klídku se tu s weekem loučím (žádný "demonštratívný odchod), nehledala jsem tu zpřízněné duše (s málokým bych si tu sedla - bylo by to jistě vzájemné grinning smiley ). Bavil mě tu jen pokec o fialkách (tam byly mé kamarádky a spřízněné duše), do jiných debat jsem se nepletla až do včerejška (když vynechám ten "Cholesterol", kvůli kterému asi ležíme jednomu kvalitnímu diskutérovi v žaludku). I když nepřispívala, tak jsem četla různé diskuze zde, nereagovala jsem buď proto, že mne nezajímaly nebo proto, že jsem neměla potřebu vyjadřovat svůj nesouhlas tak, jak jste ho tu (podle mne zbytečně - zavání to až cenzurou winking smiley ) vyjádřily vy. Nevím, proč se do toho osoby, které neměly k tématu nic říct, navezli. Pár primitivů se opravdu najde všude, Rama vynechávám úplně, k němu není co dodat thumbs up .

    Tak tu budete mít zase klid, hádat se můžete chodit na living a budeme mít všichni pohodu grinning smiley . Žádné diskuzní fórum mi nenahrazuje sociální kontakt, naštěstí v tomto směru jsem zajištěná. grinning smiley

    Omlouvám se jen děvčatům a kamarádkám z fialek, že jsem strůjcem toho všeho, i když to na začátku opravdu nebylo míněno zle.

    Víc se mi psát nechce a i když sem asi ještě párkrát vlezu si počíst a usvědčit se v tom, že jsem se ve vás nemýlila winking smiley , tak už nebudu absolutně reagovat.

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Dieta???

    Datum: 11.02.2010 11:41
     

    Neviem,neviem,či by som si nemala radšej kusnúť do jazyka,ale budiž!

    Rame,ten tvoj príspevok -to mi pripadá ako prilievanie oleja do ohňa. Sorry,ale tak-nejak sa mi zdá,že sa mstíš Elelke za cholesterol. Formálne máš pravdu,áno potrava evergeticky chudá nemože byť zároveň kalorickou bombou.Lenže z kontextu mi vyplynulo,že sa Elelka asi špatne vyjadrila a mala na mysli potravu výživově neplnohodnotnú,t.j . s nedostatočným obsahom vitamínov,miner. látok atd.

    Takže tú tvoju poslednú vetu o fyzike základnej školy radšej ani nebudem komentovať. To je presne tá kvapka jedu,ktorou ponížiš protivníka.To je presne to,čo mi vadilo na Elelkiných príspevkoch.

     
  • Autor: delfinka
    Status:

    elelka

    Datum: 11.02.2010 12:12
     

    ty jsi někdy dělenku držela, že jí hodnotíš?

    už samotný název dieta??? není to pravé, protože dělenka není dieta, ale změna životního stylu-stravování, jde pouze o vhodné kombinování potravin a nejde o počet kalorií, to jen takový základ smiling smiley

    a musim říct, že mě pobavilo, kolik stránek se tu popsalo, jak někdo může řešit něco, o čem vůbec nic neví a proč to vůbec někoho "dráždí"

    to vám nestačí jako důkaz naše výsledky, že hubneme a že se nám zlepšil i zdravotní stav?

    kritizovala bych jen něco, co bych vyzkoušela..

    a k jojo efektu: když se dělenka přestane držet a nesníme denně 10dortů a 10čokolád, váha se ani nehne, to jen pro info od někoho, kdo dělenku zná a drží ji a je paní Kořínkový vděčný, že něco takového vymyslela a myslim, že mluvím za spoustu lidiček i těch slavných

    jj, to jsou starosti..holky holky

    mějte se krásně, jdu se potit a k tomu si dám jogurt s medem a světe div se, párky se sýrem, bez zeleniny a stejně zhubnu

    a ještě poslední věta na závěr, prostě mi to nedalo a musela jsem reagovat..proč někoho kritizovat, je úžasný, kolik je v dnešních době různých způsobů, jak hubnout, ať si každý vybere, co mu svědčí, co ho baví a hlavně, co na něj působí..

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: elelka

    Datum: 11.02.2010 12:19
     

    Jenže ona dělenou stravu nevymyslela ani náhodou, jen ji přitáhla do Čech.

    Jednou ze zakladatelů dělené stravy je Kathryn Marsdenová

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (11.02.2010 12:20)
     
  • Autor: delfinka
    Status:

    drahus

    Datum: 11.02.2010 12:21
     

    ne a kam ji vymyslela? je samozřejmě víc druhů tzv dělené stravy, taky třeba například podle Haye, ale nechápu, jak to s čim souvisí..

    prostě pro mě je paní Kořínková jednička, protože díky ní hubnu a to jsem dřív byla chodící cukrárna, takže asi tak

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Dieta???

    Datum: 12.02.2010 10:04
     
    anny napsal(a):

    Neviem,neviem,či by som si nemala radšej kusnúť do jazyka,ale budiž!

    Rame,ten tvoj príspevok -to mi pripadá ako prilievanie oleja do ohňa. Sorry,ale tak-nejak sa mi zdá,že sa mstíš Elelke za cholesterol. Formálne máš pravdu,áno potrava evergeticky chudá nemože byť zároveň kalorickou bombou.Lenže z kontextu mi vyplynulo,že sa Elelka asi špatne vyjadrila a mala na mysli potravu výživově neplnohodnotnú,t.j . s nedostatočným obsahom vitamínov,miner. látok atd.

    Takže tú tvoju poslednú vetu o fyzike základnej školy radšej ani nebudem komentovať. To je presne tá kvapka jedu,ktorou ponížiš protivníka.To je presne to,čo mi vadilo na Elelkiných príspevkoch.


    Anny s tím jak ti připadá můj příspěvek asi nic nenadělám. Asi bych se měl taky kousnout do jazyka, ale když jsem viděl ten úvod, kde je jeden žvást vedle druhého, tak jsem upozornil jen na jednu větu a tou prý přilévám oleje do ohně. Vždyť se tu děvčata zhádala o svých jediných pravdách i beze mne. Je v tom tolik netolerance a neochoty naslouchání názoru toho druhého až mě to překvapilo. Nesnažím se číst mezi řádky. Čtu věty a ty porovnávám se skutečností jak ji znám já. Když jsou v textu hlouposti, tak na ně upozorním. Tady to bylo možná tvrdě, ale podle mého názoru přímo úměrně míře netolerance (a řekl bych i nenávisti) k názorům ostatních a hlouposti vět, kterých tam rozhodně bylo mnohem více.

    Co třeba tahle?

    "Jakákoliv dieta funguje vždy jen na principu snížení kalorického příjmu." (citováno)

    Tedy i dieta fenylketonurika, cukrovkáře, či dieta podvyživeného člověka zaměřená na zvýšení jeho tělesné hmotnosti? To snad ne! Tak to asi nebude jakákoliv dieta, že?

    A tak by se dalo pokračovat dále, ale nemá to cenu.

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Katkab

    Re: Dieta???

    Datum: 22.02.2010 13:09
     

    Dobrý den, zdravím všechny, já jsem zkoušela dělenou strau i různé diety, fungovalo to téměř vždy, ale moc dlouho jsem to nevydržela. nakonec jsem zkusila produkty herbalife, na které máte 30-denní záruku, takže nic neriskujete(ani penízky), a jsem hubenější a hlavně se lépe cítím. Nešlo mi jen o to zhubnout, ale hlavně si pak váhu udžet a jak bylo zmíněno dovyživit svalovinu, protože když hubnete, tak nejdřív svaly a pak zbytek, což je problém skoro vždy. Herbalife produkty již neberu na hubnutí a na udžení váhy a jsem s nimi nevýslovně spokojená. [www.hubnete.cz] thumbs down flower smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a fitness (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.