středa 1. května, 21:30 Svátek má Svátek práce
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a fitness
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Elelka
Status:
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

Dieta???

Datum: 10.02.2010 12:12
 

Mnoho zde na weeku založených vláken je na téma dělené stravy, občas z dlouhé chvíle nakukuji a vstávají mi vlasy hrůzou, co se tam vždy dočtu eye rolling smiley . Nechci se jim do těch debat míchat, tak zakládám nové vlákno o dietách všeobecně:

Jakákoliv dieta funguje vždy jen na principu snížení kalorického příjmu. To platí i pro dělenou stravu, která je založena na teorii údajně lepšího trávení a následného spalování oddělených složek potravy. Ať již rozdělujeme dny v týdnu na „kytičkové" a „zvířátkové", nebo dělíme v rámci jednoho dne a pokrmu, tělo při příjmu potravy vylučuje všechny enzymy - ty, co tráví bílkoviny, i ty, které tráví cukry. Tělo neodlišuje sacharidy a bílkoviny ve stravě. Také neexistují čistě sacharidové a bílkovinné potraviny. Přísně vzato, dělená strava vlastně neexistuje. Pečivo, těstoviny, rýže... obsahují i určité množství bílkovin. Zatím neexistuje jediný vědecky ověřený důkaz, že takto upravená strava se lépe tráví a vstřebává.

Přesto správně upravená a dodržovaná "dělená" dieta funguje a má výrazný vliv na úbytek hmotnosti a nedostavují se u ní žádné zažívací potíže.

Přínos této diety spíš spočívá v tom, že musíme přemýšlet o tom, co jíme (tím pádem se sní menší množství potravin, než bychom snědli normálně) a svůj jídelníček tak postupně výrazně „ozdravíme". Do jídelníčku se zařazuje hodně zeleniny, která kromě vlákniny neobsahuje prakticky téměř žádnou energii a přitom nás na poměrně dlouhou dobu zasytí. A právě tento efekt pak vede ke zhubnutí. Sníme tedy na objem stejně, ale do těla dodáme výrazně méně energie. Tělo hladoví bez pocitu hladu, a musí sáhnout do energetických rezerv.

Negativem této diety je to, že laiky vytvořené jídelníčky nedodávají organismu všechny potřebné živiny a minerály a bývají energeticky poměrně chudé, zato mají často vysokou kalorickou hodnotou.

Recepty na „dělenkách" a jejich jídelníčky - to jsou přímo kalorické bomby!!! eye popping smiley thumbs up

Negativem je také jako u většiny diet jo-jo efekt. Pokud od zavedeného jídelníčku upustíme, kilům se nevyhneme.

A malá kousavá poznámka nakonec - pokud bych někdy potřebovala hubnout, zvolím jinou dietu, pokud bych chtěla držet dělenou stravu, určitě ne podle paní L.K. (opět bez urážky, ale její způsob „stravování" mne nepřesvědčuje o tom, že ona je ta pravá, která by mi v tomto mohla udílet rady).

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 15
  • Autor: Elelka
    Status:

    Re: Dieta???

    Datum: 10.02.2010 19:48
     


    samanka napsal(a):

    Pokud si vzpomínám, tak sepsala způsob stravování, který vyhovoval jejímu zažívání. Stačí takhle vysvětlit? Pokud totiž někdo trpí zácpou, pak skladba jídelníčku se určitě projeví.

    Nestačí grinning smiley . Víc ale asi nemůžeme požadovat grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Dieta???

     
     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Dieta???

    Datum: 10.02.2010 19:57
     
    Papinka napsal(a):

    Ach jo, to je marné, jako házet hrách na zeď grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     

    Márčí, my tady všechny víme, o čem to je a nebudu to vysvětlovat někomu, kdo to nechce pochopit a nepochopí. Ztráta času. smiling smiley

     

     

    ALE TO SE TEDY PLETEŠ, CELOU DOBU SE TO TU SNAŽÍM POCHOPIT, ALE NIČEHO JINÉHO NEŽ TOHO: "MY VÍME, ALE VY TO STEJNĚ NEPOCHOPÍTE" JSEM SE NEDOČKALAeye rolling smiley TAK MI TO KONEČNĚ VYSVĚTLETE!

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Dieta???

    Datum: 10.02.2010 20:05
     

    UŽ JE MI JASNÝ, ŽE SE ODPOVĚDI NEDOČKÁMeye rolling smiley PROSTĚ KDO NESOUHLASÍ JE PITOMEČEK A TÍM TO HASNEthumbs up

     
  • Autor: Papinka
    Status:

    Re: Dieta???

    Datum: 10.02.2010 20:06
     

    Janino, tos řekla ty winking smiley

     
  • Autor: Elelka
    Status:

    Re: Dieta???

    Datum: 10.02.2010 20:10
     

    "Papinko" k tématu, ano??? grinning smiley Pokud nic nemáte, bežte si domů dělit, jo? spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Dieta???

    Datum: 10.02.2010 20:13
     

    JJ, HOLT ZEMŘU NEVĚDOMÁ. JEN MĚ DOCELA DOSTALO, ŽE JSTE TAK ZAPÁLENÉ PRO DĚLENÍ, ALE NEJSTE SCHOPNY VĚCNĚ ARGUMENTOVAT. NENAŠLA JSEM JEDINOU ROZUMNĚ ZNĚJÍCÍ VĚTU. NENAŠLA JSEM JEDINOU ODPOVĚĎ NA MÉ OTÁZKY. NENAŠLA JSEM JEDINÝ ARGUMENT, KTERÝ BY MÉ NÁMITKY VŮČI DĚLENÉ STRAVĚ PODLE LENKY KOŘÍNKOVÉ VYVRÁTIL. PŘEČTI SI VAŠE DISKUSE A REAKCE NA NÁS A NENAJDEŠ NIC JINÉHO NEŽ POSMĚCH A POHRDÁNÍ. JEDINOU VĚTU, KTERÁ BY RACIONÁLNĚ VYSVĚTLOVALA, JAK TO FUNGUJE. VŠIMLA JSEM SI TAKÉ, ŽE KDYŽ VÁM TAM NĚKDO NAPÍŠE, ŽE MU PO DS NENÍ DOBŘE NEBO MU NEFUNGUJE, IGNORUJETE HO.

     
  • Autor: Elelka
    Status:

    Re: Dieta???

    Datum: 10.02.2010 20:14
     

    Bramborový salát a bramborový knedlík z avokáda!! No to je bomba!!! To mne nenapadlo!! grinning smiley Hned zítra letím do supermarketu!!!

    Nebo raději budu originální a vyzkouším guláš z jablek!!! grinning smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Dieta???

    Datum: 10.02.2010 20:18
     
    Nic v zlom...dievcata fakt potrebujete jedna i druha strana sa navzajom presviedzat o svojej pravde, ze ta druha strana sa dopusta omylu eye popping smiley..???
    Ja myslim, ze delenkam je dobre tak ako im je...teda s ich dietou...a my ostatni preco by sme to nemali respektovat, aj ked napr. to nie je podla nas napr. to prave racionalne- alebo ako to kto nazve..
    Myslim ze niektore diskusie by nemuseli smerovat k nejakemu jednoznacnemu zaveru, kde niekto niekoho o niecom presvedci ako o jedinej pravde...Skor by mali byt o tom, ze sa navzajom poducime o svojich nahladoch...a co z toho si kto vyberie, to uz je jeho vec ci s niecim suhlasi, alebo nie...
    ----------------
    Delenky pardon, ze aj vasu dietu neuznavam winking smiley...ale fakt neuznavam ziadnuuuuuu, takze ani vy nie ste vynimka smoking smiley...
     
  • Autor: monika
    Status:

    Re: Dieta???

    Datum: 10.02.2010 20:19
     

    KOUKÁM, O CO JSEM DNES PŘIŠLA eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley

     

     

    NO ŘEKLA BYCH, ŽE JSTE JIM VEDLE ASI PĚKNĚ ZVEDLY ŽLUČ V TĚLE thumbs down thumbs down thumbs down 

    DĚVČATA, TO JE KU PROSPĚCHU!!!!!!!!!!!! ŽLUČ POMÁHÁ TRÁVIT TUKY winking smiley 

    KONEČNĚ BUDOU PO NĚČEM ŠTÍHLÉ, KDYŽ MAJÍ PO TOM SVÉM STRAVOVÁNÍ JEN VĚČNĚ NADÝMÁNÍ tongue sticking out smiley 

    OVŠEM, TOHLE BY SE DALO I "ZKOUMAT"

    ALE ASI SE SE SVÝMI VÝSLEDKY NEPOCHLUBÍ, KDYŽ JE TO TADY BANDA NEINTELIGENTNÍCH, ONO BY TO BYLO PŘECI PO JEJICH DS A NÉ PO ŽLUČI, JAK ŘÍKÁM JÁ winking smiley winking smiley winking smiley 

     
  • Autor: Papinka
    Status:

    Re: Dieta???

    Datum: 10.02.2010 20:20
     

    Keria, konečně první rozumný názor. thumbs down

     
  • Autor: Elelka
    Status:

    Re: Dieta???

    Datum: 10.02.2010 20:26
     

    Keria - my tu nikoho nepřesvědčujeme, dokonce jsem byla tak smířlivá, že jsem ve svém úvodním příspěvku napsala, že věřím, že DS funguje. Akorát jsem měla dodatek, že nevěřím, že podle receptů, co dělenky píší.

    Mohlo se tu slušně diskutovat, ale jejich průnik sem neměl s diskuzí o dietě nic společného.

    Pokud bys mrkla na jejich vlákna, tak tam jsou jen urážky, včetně posílání do pr....!

    Pokud ale argumentují tím, že kdybychom si přečetly knihu od L.K., že uvěříme eye rolling smiley , tak zírám! To je argument! eye rolling smiley eye rolling smiley eye rolling smiley

    A nenutím je, aby s tím přestaly, jen ať si dělají co chtějí, ale já mám právo do naší diskuze napsat co chci. A ty máš pocit, že jsem se jich něčím dotkla???? O jaké pravdě je přesvědčuji??? Schválně jsem se nezmínila o dietě, kterou jedinou opravdu uznávám (s trvajícím efektem), i když věřím, že zhubnout se dá po spoustě diet.

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Dieta???

    Datum: 10.02.2010 20:27
     

    KERIO, TOTO JE DISKUSNÍ FÓRUM, NE? MŮŽEME DISKUTOVAT, NE? JÁ CHTĚLA VĚDĚT, JAK TO FUNGUJE, JAK TO LK ZKOUMÁ. NECHTĚLA JSEM, ABY PŘESTALY DĚLIT. ODPOVĚDI JSEM SE NEDOČKALA, MYSLELA JSEM, ŽE SE MĚ POKUSÍ PŘESVĚDČIT ARGUMENTY. O TOM PŘECE DISKUSE JE. JÁ JIM JEJICH NÁZOR NEBERU, CHTĚLA JSEM JIM ROZUMĚT. ALE JIM JE TO JEDNO

     
  • Autor: SisiV
    Status: začátečník

    Re: Dieta???

    Datum: 10.02.2010 20:28
     

    CITUJI:

    Asi jim jde o to, že jim postupně přebíráme místa expertů...ZROVNA CITUJI PAPINKO TEBE - U NÁS NA DISKUSI JE EXPERT ZA POČET PŘÍSPĚVKŮ A TUDÍŽ SE NA TO TAKY TAK NAHLÍŽÍ - OVŠEM NIKOLIV EXPERT NA DANOU TÉMATIKU TAKŽE TO BYS MĚ TEDY ROZESMÁLA

     

    a taky jsem si přečetla spoustu zajímavých příspěvků ohledně útoků co již máte za sebou a jak chrabře jste se s nimi vypořádaly - no samo - a to tak že vám uzavřeli diskuse na omlázku a vy se vytratily prostě na nové forum ....no o tom by se dalo polemizovat, ale co, je to tady volné veřejné forum.....ale ať je volné a svobodné pro všechny

     

    ano keria - rozumný názor - ale ať platí pro všechny strany - máme taky svobodu jako ony a můžu mít názor jaký chci a mám na této diskusi zrovna takový prostor a práva jako ony a kdybych stokrát napsala, že dělenka je nanic (a to jsem mimochodem nenapsala, pouze jsem si "dovolila" napsat, že jsem zhubla způsobem dalece vzdáleným dělence) tak co???? za to nás nikdo nemusí posíla do ......někam

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil SisiV (10.02.2010 20:36)
     
  • Autor: Elelka
    Status:

    Re: Dieta???

    Datum: 10.02.2010 20:30
     


    Papinka napsal(a):

    Keria, konečně první rozumný názor. thumbs down

    Tak se "Papinko" grinning smiley podle něj řiďte! A pokud sem budete psát, tak argumenty a k věci!

    Mmch. - všimla jste si, že bychom lezly do vaší diskuze (a že by to byla sranda grinning smiley ). A doufám, že je vám už konečně jasné, že lézt do diskuze neznamená číst, ale psát - vysvětlete to, prosím, vašim kolegyním. Zbytečně se zesměšňují, jak nejsou schopné pochopit jasnou větu.

     
  • Autor: SisiV
    Status: začátečník

    Re: Dieta???

    Datum: 10.02.2010 20:32
     

    PSSSSSZT LENI, ZASE NEČTOU - MĚLA BYS VYZKOUŠET SALÁT Z AVOKÁDA A PAK NĚCO PSÁT - ALE POKUD VÍM, TAK JSI PSALA O NÁHRADĚ BRAMBOROVÉHO KNEDLÍKU ČÍMSI Z AVOKÁDA - SALÁT Z AVOKÁDA DĚLÁM OD DOBY CO JSEM VDANÁ A VYZKOUŠENEJ JE.....TAK VO CO GO????eye rolling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a fitness (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.