neděle 28. dubna, 08:19 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a fitness
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Elelka
Status:
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

Dieta???

Datum: 10.02.2010 12:12
 

Mnoho zde na weeku založených vláken je na téma dělené stravy, občas z dlouhé chvíle nakukuji a vstávají mi vlasy hrůzou, co se tam vždy dočtu eye rolling smiley . Nechci se jim do těch debat míchat, tak zakládám nové vlákno o dietách všeobecně:

Jakákoliv dieta funguje vždy jen na principu snížení kalorického příjmu. To platí i pro dělenou stravu, která je založena na teorii údajně lepšího trávení a následného spalování oddělených složek potravy. Ať již rozdělujeme dny v týdnu na „kytičkové" a „zvířátkové", nebo dělíme v rámci jednoho dne a pokrmu, tělo při příjmu potravy vylučuje všechny enzymy - ty, co tráví bílkoviny, i ty, které tráví cukry. Tělo neodlišuje sacharidy a bílkoviny ve stravě. Také neexistují čistě sacharidové a bílkovinné potraviny. Přísně vzato, dělená strava vlastně neexistuje. Pečivo, těstoviny, rýže... obsahují i určité množství bílkovin. Zatím neexistuje jediný vědecky ověřený důkaz, že takto upravená strava se lépe tráví a vstřebává.

Přesto správně upravená a dodržovaná "dělená" dieta funguje a má výrazný vliv na úbytek hmotnosti a nedostavují se u ní žádné zažívací potíže.

Přínos této diety spíš spočívá v tom, že musíme přemýšlet o tom, co jíme (tím pádem se sní menší množství potravin, než bychom snědli normálně) a svůj jídelníček tak postupně výrazně „ozdravíme". Do jídelníčku se zařazuje hodně zeleniny, která kromě vlákniny neobsahuje prakticky téměř žádnou energii a přitom nás na poměrně dlouhou dobu zasytí. A právě tento efekt pak vede ke zhubnutí. Sníme tedy na objem stejně, ale do těla dodáme výrazně méně energie. Tělo hladoví bez pocitu hladu, a musí sáhnout do energetických rezerv.

Negativem této diety je to, že laiky vytvořené jídelníčky nedodávají organismu všechny potřebné živiny a minerály a bývají energeticky poměrně chudé, zato mají často vysokou kalorickou hodnotou.

Recepty na „dělenkách" a jejich jídelníčky - to jsou přímo kalorické bomby!!! eye popping smiley thumbs up

Negativem je také jako u většiny diet jo-jo efekt. Pokud od zavedeného jídelníčku upustíme, kilům se nevyhneme.

A malá kousavá poznámka nakonec - pokud bych někdy potřebovala hubnout, zvolím jinou dietu, pokud bych chtěla držet dělenou stravu, určitě ne podle paní L.K. (opět bez urážky, ale její způsob „stravování" mne nepřesvědčuje o tom, že ona je ta pravá, která by mi v tomto mohla udílet rady).

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 15
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Dieta???

    Datum: 22.02.2010 13:31
     

    zase reklama....angry smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Dieta???

     
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Dieta???

    Datum: 22.02.2010 13:43
     

    Ty vole, to nás pánbůh trestá za VŘSR grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Dieta???

    Datum: 22.02.2010 14:14
     

    herbalife ešte existuje??? Já som myslela,že už to vyšumelo eye popping smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Dieta???

    Datum: 22.02.2010 14:35
     


    Katkab napsal(a):

    Dobrý den, zdravím všechny, já jsem zkoušela dělenou strau i různé diety, fungovalo to téměř vždy, ale moc dlouho jsem to nevydržela. nakonec jsem zkusila produkty herbalife, na které máte 30-denní záruku, takže nic neriskujete(ani penízky), a jsem hubenější a hlavně se lépe cítím. Nešlo mi jen o to zhubnout, ale hlavně si pak váhu udžet a jak bylo zmíněno dovyživit svalovinu, protože když hubnete, tak nejdřív svaly a pak zbytek, což je problém skoro vždy. Herbalife produkty již neberu na hubnutí a na udžení váhy a jsem s nimi nevýslovně spokojená. [www.hubnete.cz] thumbs down flower smiley


    Tak si tu váhu pěkně udžuj, buď nevýslovně spokojená a přestaň s tou reklamou.smiling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Dieta???

    Datum: 22.02.2010 20:11
     

    Tak to nám tady (ne)chybělo!!! eye popping smiley eye rolling smiley

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Dieta???

    Datum: 23.02.2010 10:25
     
    reklama.jpg

    tak sa tiež pripojím s jednou reklamou (z roku 1939) grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Dieta???

    Datum: 24.02.2010 08:12
     

    Eta Tragol mi někdo dává tajně do jídla, jinak to není možnýýýý eye popping smiley

    Už jsem na to přišla smoking smiley

     
  • Status:

    Re: Dieta???

    Datum: 24.02.2010 08:15
     

    Drhušgrinning smiley thumbs down

    len škoda,že nežijeme v tej dobewinking smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Dieta???

    Datum: 24.02.2010 08:22
     

    a proč já musela do sebe ládovat rybí tuk místo těchhle bonbonů? To je nespravedlivý....sad smiley a stejnak jsem nepřibrala ani kilčosad smiley

     
  • Status:

    Re: Dieta???

    Datum: 24.02.2010 08:25
     

    irisko,aj do mňa ten rybí tuk vtedy tlačili ale účinky mám až teraz,priberám totiž bez problémovgrinning smiley winking smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Dieta???

    Datum: 24.02.2010 08:52
     

    Anino.....tak já přibírám pomalu ...zaplatpánbů....já jsem se sebou spokojenástydlin smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Dieta???

    Datum: 24.02.2010 09:13
     


    anina.sustekova napsal(a):

    irisko,aj do mňa ten rybí tuk vtedy tlačili ale účinky mám až teraz,priberám totiž bez problémovgrinning smiley winking smiley


    Někdy to funguje opožděně.

    Děda říkával, že jim v mládí na vojně dávali do čaje bróm a že to na něj po sedmdesátce taky nějak začíná působit.smiling smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Dieta???

    Datum: 24.02.2010 09:26
     

    chudák dědulka.....kdyby to působilo dřív.....bys tu nebylgrinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Dieta???

    Datum: 24.02.2010 09:40
     

    Taky jsem musela polykat hektolitry rybího tuku.... taky spoždění skoro padesát let eye popping smiley Ovšem nyní funguje skvěle angry smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Dieta???

    Datum: 24.02.2010 10:16
     

    Bohužel ono leccos zabírá až dost opožděně. Co všechno do mě maminka cpala, abych nebyla neduživé vyhublé dítě! A zdálo se, že je to zbytečná snaha - a ejhle, po letech nebo spíš desetiletích to najednou začalo zabírat. Asi se to muselo dlouho vstřebávat a hromadit. grinning smiley grinning smiley grinning smiley Teď vyvíjím snahy opačné, ale to hubnutí se asi projeví až po smrti, jestli to zabere za stejně dlouho. Věra

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a fitness (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.