neděle 28. dubna, 06:45 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a fitness
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Elelka
Status:
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

Dieta???

Datum: 10.02.2010 12:12
 

Mnoho zde na weeku založených vláken je na téma dělené stravy, občas z dlouhé chvíle nakukuji a vstávají mi vlasy hrůzou, co se tam vždy dočtu eye rolling smiley . Nechci se jim do těch debat míchat, tak zakládám nové vlákno o dietách všeobecně:

Jakákoliv dieta funguje vždy jen na principu snížení kalorického příjmu. To platí i pro dělenou stravu, která je založena na teorii údajně lepšího trávení a následného spalování oddělených složek potravy. Ať již rozdělujeme dny v týdnu na „kytičkové" a „zvířátkové", nebo dělíme v rámci jednoho dne a pokrmu, tělo při příjmu potravy vylučuje všechny enzymy - ty, co tráví bílkoviny, i ty, které tráví cukry. Tělo neodlišuje sacharidy a bílkoviny ve stravě. Také neexistují čistě sacharidové a bílkovinné potraviny. Přísně vzato, dělená strava vlastně neexistuje. Pečivo, těstoviny, rýže... obsahují i určité množství bílkovin. Zatím neexistuje jediný vědecky ověřený důkaz, že takto upravená strava se lépe tráví a vstřebává.

Přesto správně upravená a dodržovaná "dělená" dieta funguje a má výrazný vliv na úbytek hmotnosti a nedostavují se u ní žádné zažívací potíže.

Přínos této diety spíš spočívá v tom, že musíme přemýšlet o tom, co jíme (tím pádem se sní menší množství potravin, než bychom snědli normálně) a svůj jídelníček tak postupně výrazně „ozdravíme". Do jídelníčku se zařazuje hodně zeleniny, která kromě vlákniny neobsahuje prakticky téměř žádnou energii a přitom nás na poměrně dlouhou dobu zasytí. A právě tento efekt pak vede ke zhubnutí. Sníme tedy na objem stejně, ale do těla dodáme výrazně méně energie. Tělo hladoví bez pocitu hladu, a musí sáhnout do energetických rezerv.

Negativem této diety je to, že laiky vytvořené jídelníčky nedodávají organismu všechny potřebné živiny a minerály a bývají energeticky poměrně chudé, zato mají často vysokou kalorickou hodnotou.

Recepty na „dělenkách" a jejich jídelníčky - to jsou přímo kalorické bomby!!! eye popping smiley thumbs up

Negativem je také jako u většiny diet jo-jo efekt. Pokud od zavedeného jídelníčku upustíme, kilům se nevyhneme.

A malá kousavá poznámka nakonec - pokud bych někdy potřebovala hubnout, zvolím jinou dietu, pokud bych chtěla držet dělenou stravu, určitě ne podle paní L.K. (opět bez urážky, ale její způsob „stravování" mne nepřesvědčuje o tom, že ona je ta pravá, která by mi v tomto mohla udílet rady).

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 15
  • Autor: Anmara
    Status:

    Re: Dieta???

    Datum: 24.02.2010 19:30
     

    Jasně Drahuš!!! Pohyb to chce... ten žádná chééééémie (byť čistě přírodní) nenahradí!thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Dieta???

     
     
  • Status:

    Re: Dieta???

    Datum: 24.02.2010 19:50
     

    Drahuš,to nepomáha,mám odskúšanégrinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Dieta???

    Datum: 24.02.2010 20:28
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley thumbs down

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Dieta???

    Datum: 24.02.2010 20:45
     


    anina.sustekova napsal(a):

    Drahuš,to nepomáha,mám odskúšanégrinning smiley grinning smiley

    Tak to flákáš smoking smiley musíš být aktivníííí drinking smiley flower smiley grinning smiley

     
  • Autor: janet
    Status: nováček

    Re: Dieta???

    Datum: 24.02.2010 21:31
     

    čauko dievčatá, tiež som sa narodila / genetika je sviňa / asi preto aby som celý život bojovala s váhou. ešte pred dvomi rokmi som nosila konfekčnú velkost 46 sad smiley, dnes je to lepšie 40 alebo 38 podla toho ako sú veci ušité. ked som si v januári kupovala tepláky tak mi prvý krát neboli dlhé smiling smiley , ale mali č. 38 smiling smiley. schudnút sa dá, ale je to o disciplíne v strave a v cvičení. jaj zabudla som podotknút, že nedelím!!!!! smiling smiley smiling smiley smiling smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Dieta???

    Datum: 24.02.2010 21:44
     


    drahus napsal(a):

     

    Vladana napsal(a):

    Tak já se také přidám stou reklamou při hubnutí pomáhá Emulips více na [www.okg-fit.cz] ale ja to jen taková berlička samozřejmě nejlepší dieta je nežrat a ...smiling smiley smiling smiley

    .... hodně souložit smoking smiley


    Nevím jestli hodně, ale pořádně to určitě ano. Jestli někdo tvrdí, že to nefunguje, tak to asi pořádně nedělá.winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Dieta???

    Datum: 24.02.2010 23:42
     


    janet napsal(a):

    čauko dievčatá, tiež som sa narodila / genetika je sviňa / asi preto aby som celý život bojovala s váhou. ešte pred dvomi rokmi som nosila konfekčnú velkost 46 sad smiley, dnes je to lepšie 40 alebo 38 podla toho ako sú veci ušité. ked som si v januári kupovala tepláky tak mi prvý krát neboli dlhé smiling smiley , ale mali č. 38 smiling smiley. schudnút sa dá, ale je to o disciplíne v strave a v cvičení. jaj zabudla som podotknút, že nedelím!!!!! smiling smiley smiling smiley smiling smiley

    seš dobrá! thumbs down

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Dieta???

    Datum: 25.02.2010 06:49
     

    Drahuš, sakra, že by na tom bylo něco pravdy? Za mlada jsem byla jako lunt eye popping smiley eye rolling smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Dieta???

    Datum: 25.02.2010 06:51
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley Majko, taky jsem bývávala, jako koncentráčník grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Dieta???

    Datum: 25.02.2010 08:05
     

    ani se neptejte jak jsem vypadala já, ale že bych vydávala extra výkonyconfused smiley stydlin smiley

     
  • Autor: beruska007
    Status:
    www.jarcinystra..

    Re: Dieta???

    Datum: 25.02.2010 08:24
     

    Holky, nevím, já docela dost a často a víte jak vypadám eye rolling smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Status:

    Re: Dieta???

    Datum: 25.02.2010 08:56
     


    Ram napsal(a):

     

    drahus napsal(a):

     

    Vladana napsal(a):

    Tak já se také přidám stou reklamou při hubnutí pomáhá Emulips více na [www.okg-fit.cz] ale ja to jen taková berlička samozřejmě nejlepší dieta je nežrat a ...smiling smiley smiling smiley

    .... hodně souložit smoking smiley


    Nevím jestli hodně, ale pořádně to určitě ano. Jestli někdo tvrdí, že to nefunguje, tak to asi pořádně nedělá.winking smiley

    no tak asi ti to musím ukáza,že to neflákamťgrinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Dieta???

    Datum: 25.02.2010 09:15
     


    anina.sustekova napsal(a):

     

    Ram napsal(a):

     

    drahus napsal(a):

     

    Vladana napsal(a):

    Tak já se také přidám stou reklamou při hubnutí pomáhá Emulips více na [www.okg-fit.cz] ale ja to jen taková berlička samozřejmě nejlepší dieta je nežrat a ...smiling smiley smiling smiley

    .... hodně souložit smoking smiley


    Nevím jestli hodně, ale pořádně to určitě ano. Jestli někdo tvrdí, že to nefunguje, tak to asi pořádně nedělá.winking smiley

    no tak asi ti to musím ukáza,že to neflákamťgrinning smiley grinning smiley grinning smiley

    To nemusíš. Určitě je to vidět na tvé postavě.winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Dieta???

    Datum: 25.02.2010 10:59
     


    drahus napsal(a):

     

    Vladana napsal(a):

    Tak já se také přidám stou reklamou při hubnutí pomáhá Emulips více na [www.okg-fit.cz] ale ja to jen taková berlička samozřejmě nejlepší dieta je nežrat a ...smiling smiley smiling smiley

    .... hodně souložit smoking smiley

    Drahuško, máš pravdu. Nakonec je to taky pohyb a když se to nefláká.... Můžu potvrdit, při změně partnera jsem za poslední 3 měsíce shodila 8 kilo bez omezování se v jídle. Šlo to dolů samo. grinning smiley Věra

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Dieta???

    Datum: 25.02.2010 11:14
     


    SPIKE napsal(a):

     

    drahus napsal(a):

     

    Vladana napsal(a):

    Tak já se také přidám stou reklamou při hubnutí pomáhá Emulips více na [www.okg-fit.cz] ale ja to jen taková berlička samozřejmě nejlepší dieta je nežrat a ...smiling smiley smiling smiley

    .... hodně souložit smoking smiley

    Drahuško, máš pravdu. Nakonec je to taky pohyb a když se to nefláká.... Můžu potvrdit, při změně partnera jsem za poslední 3 měsíce shodila 8 kilo bez omezování se v jídle. Šlo to dolů samo. grinning smiley Věra


    A vo tom to je!

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a fitness (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.