sobota 27. dubna, 17:29 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a fitness
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Elelka
Status:
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

Dieta???

Datum: 10.02.2010 12:12
 

Mnoho zde na weeku založených vláken je na téma dělené stravy, občas z dlouhé chvíle nakukuji a vstávají mi vlasy hrůzou, co se tam vždy dočtu eye rolling smiley . Nechci se jim do těch debat míchat, tak zakládám nové vlákno o dietách všeobecně:

Jakákoliv dieta funguje vždy jen na principu snížení kalorického příjmu. To platí i pro dělenou stravu, která je založena na teorii údajně lepšího trávení a následného spalování oddělených složek potravy. Ať již rozdělujeme dny v týdnu na „kytičkové" a „zvířátkové", nebo dělíme v rámci jednoho dne a pokrmu, tělo při příjmu potravy vylučuje všechny enzymy - ty, co tráví bílkoviny, i ty, které tráví cukry. Tělo neodlišuje sacharidy a bílkoviny ve stravě. Také neexistují čistě sacharidové a bílkovinné potraviny. Přísně vzato, dělená strava vlastně neexistuje. Pečivo, těstoviny, rýže... obsahují i určité množství bílkovin. Zatím neexistuje jediný vědecky ověřený důkaz, že takto upravená strava se lépe tráví a vstřebává.

Přesto správně upravená a dodržovaná "dělená" dieta funguje a má výrazný vliv na úbytek hmotnosti a nedostavují se u ní žádné zažívací potíže.

Přínos této diety spíš spočívá v tom, že musíme přemýšlet o tom, co jíme (tím pádem se sní menší množství potravin, než bychom snědli normálně) a svůj jídelníček tak postupně výrazně „ozdravíme". Do jídelníčku se zařazuje hodně zeleniny, která kromě vlákniny neobsahuje prakticky téměř žádnou energii a přitom nás na poměrně dlouhou dobu zasytí. A právě tento efekt pak vede ke zhubnutí. Sníme tedy na objem stejně, ale do těla dodáme výrazně méně energie. Tělo hladoví bez pocitu hladu, a musí sáhnout do energetických rezerv.

Negativem této diety je to, že laiky vytvořené jídelníčky nedodávají organismu všechny potřebné živiny a minerály a bývají energeticky poměrně chudé, zato mají často vysokou kalorickou hodnotou.

Recepty na „dělenkách" a jejich jídelníčky - to jsou přímo kalorické bomby!!! eye popping smiley thumbs up

Negativem je také jako u většiny diet jo-jo efekt. Pokud od zavedeného jídelníčku upustíme, kilům se nevyhneme.

A malá kousavá poznámka nakonec - pokud bych někdy potřebovala hubnout, zvolím jinou dietu, pokud bych chtěla držet dělenou stravu, určitě ne podle paní L.K. (opět bez urážky, ale její způsob „stravování" mne nepřesvědčuje o tom, že ona je ta pravá, která by mi v tomto mohla udílet rady).

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 15
  • Autor: Elelka
    Status:

    Re: Dieta???

    Datum: 10.02.2010 21:24
     

    Jojo, bude to asi manžel některé z nich - úžasná úroveňeye rolling smiley , ale ten poslední odstavec se povedl thumbs down

    Kerio, pěkný, žejo smoking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Dieta???

     
     
  • Autor: SisiV
    Status: začátečník

    Re: Dieta???

    Datum: 10.02.2010 21:41
     

    MOŽNÁ, NEBO NĚKDO JINEJ - NEBO JINÁ????? Z JINÉHO PC NEBO NOŤÁKU, ALE TO JE JEDNO ALE POKUD NĚKDO NĚKOHO NAHLÁSÍ, TAK TO UDĚLÁM JÁ ZA TY VÝRAZY, TAKHLE SE MŮŽE JÍT VYJADŘOVAT K DĚLENKÁM NEBO JINAM A O NĚKOM JINÉM

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SisiV (10.02.2010 21:42)
     
  • Autor: Elelka
    Status:

    Re: Dieta???

    Datum: 10.02.2010 21:49
     

    Sisi grinning smiley , koukám, že zdejší téma opravdu rozčeřilo vody a vylil se pěkný smrádek!

     
  • Autor: zuziberka
    Status:
    zuzibercinystra..

    Re: Dieta???

    Datum: 10.02.2010 21:51
     

    Jedna moje bývalá kolegyně je vegetariánka, ne kvůli hubnutí, ale z přesvědčení. Často slýchávala otázky ohledně svojí stravy, ale nikdy nikoho neposílala kamsi ani mu nenadávala do debílků, ale trpělivě vysvětlovala a vysvětlovala, až jsme neodolali a celé oddělení "jako jeden muž" vyrazilo do veget restaurace.

     
  • Autor: SisiV
    Status: začátečník

    Re: Dieta???

    Datum: 10.02.2010 21:51
     

    LENI - DISKUSE JE DISKUSE, DOKUD TO MÁ ÚROVEŇ - V KLIDU JSEM ODPOVÍDALA, PTALA SE - ALE TAKOVÝTO PŘÍSPĚVEK OPRAVDU SVĚDČÍ "O KULTUŘE" A CHOVÁNÍ....

     
  • Autor: Elelka
    Status:

    Re: Dieta???

    Datum: 10.02.2010 21:55
     

    No, naše ostuda to není thumbs up .

     
  • Autor: SisiV
    Status: začátečník

    Re: Dieta???

    Datum: 10.02.2010 22:03
     

    TAK TAK, JDU SI LEHNOUT, VSTÁVÁM BRZY DO PRÁCEflower smiley

    PŘESNĚ TAK LENIflower smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Dieta???

    Datum: 10.02.2010 22:25
     
    Etelko, pardon...ale neda mi...takze este raz k tvojej otazke, takto ma mozno skor pochopis... [forum.living.cz] Hm...obcas mi to blbne a prispevky sa mi odoslu nie tak ako by sa patrilo sad smiley - mmt. mi zblbla citacia..a aj riadkovanie...

    Elelka napsal(a):

    A Kerio - pokud jsem si dobře všimla, zůčastňuješ se debat na livingu (jsi to ty, ne?) tak jsi zvyklá určitě na větší kalibr! A nevšimla jsem si (znovu píšu - pokud jsi to ty), že bys vyslovila kritické slovo k tomu, co se tam v diskuzích děje...

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Keria (10.02.2010 22:35)
     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Dieta???

    Datum: 10.02.2010 23:49
     

    Kéria,aj mne vadí konfrontačný tón,čo tu zavládol. Myslíš,že je osudom každého fóra "zlivingovatieť"?

    Já síce nikdy nebudem mať blízko k delenkám,nejak neverím princípom z ktorých táto metóda vychádza. Pravdupovediac som sa ju pokúšala dvakrát držať,vždy s rovnakým výsledkom-tretí deň som dostala príšerné krče a pozvracala som sa. Na druhú stranu poznám pár báb,ktorým táto dieta vyhovovala a naozaj pri nej schudli. Takže nevidím dovod,prečo sa na nich dívať zhora,prečo sa uškrňať.

     

    Sisi,Elelko,Janino-nikdo po vás predsa nechce,aby ste prikyvovali a tlieskali názorom s ktorými nesúhlasíte. Ale vyjadriť svoj názor sa dá aj bez toho,aby ste urazili protivníka.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Dieta???

    Datum: 10.02.2010 23:57
     


    Janina44 napsal(a):

     

    Keria napsal(a):
    Dievcata nic v zlom.....uff, tak mat v zivote len vase problemy... eye rolling smiley


    KERIO, PROMIŇ, NEVÍŠ NIC O TOM, JAKÉ MÁM PROBLÉMY. winking smiley TADY SE NEŘEŠÍ NAŠE PROBLÉMY, TADY JSME SE CHTĚLY DOZVĚDĚT, JAK FUNGUJE DĚLENÁ STRAVA PODLE LK

    A proč vás tak zajímá, jak to funguje, když nevěřím tomu, že byste to chtěly byť vyzkoušet... confused smiley confused smiley confused smiley

    Dělenka mě nezajímá, kdyby zajímala, tak ji nebudu předem odsuzovat.

    Na Week chodím číst a hledat to, co mě zajímá a baví. A zároveň ctím heslo: Žít a nechat žít... Byla jsem tak nějak pyšná na to, že tady bylo umožněno Dělenkám mít své diskuze, když jim jinde "házely klacky pod nohy". Stejně tak jako tu před dlouhým časem dostaly prostor fialkářky. Protože tady to nebyl žádný Living, ale Week, kde se hned nezvedají proti sobě zbraně a kde se diskutovalo s nadhledem a bez urážek sad smiley.

    Keri, skrblice, anny, jsem ráda za to, co jste napsaly...

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Dieta???

    Datum: 11.02.2010 00:04
     


    Elelka napsal(a):

    Janinko, já doufám, že tímto jejich působení zde skončilo thumbs up , taky k nim nelezeme, tak ať zůstanou kde jsou. Třeba ti odpoví u nich - musíš šmírovat grinning smiley

    Odkdy se tu vymezuje, KDO KAM smí???? confused smiley confused smiley confused smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Dieta???

    Datum: 11.02.2010 00:13
     

    A jejej najednou konfrontační tón a to jsem ještě nenapsal ani slovo. Kde je ta tolerance k názorům jiných? Kde je ta svobodná diskuse. Kde je konec toho kdo smí a kdo nesmí o čem diskutovat, a jak? Nechcete zas přidat pár lekcí baseballu? Najednou se oháníme vědou a ptáme se kde má LK ten výzkumný ústav. thumbs down thumbs down thumbs down

     

    Na cholesterol jsem měl jednoduchý recept. Nelíbil se!

     

    Na přebytečná kila ho mám taky. Nepřežírat se a hýbat se!winking smiley 

     

    Na netoleranci v diskusi bych taky jeden měl...

     

    Třeba na něj některá přijdete samasmiling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Dieta???

    Datum: 11.02.2010 00:15
     
    SisiV napsal(a):

    KERIA:

    ALE O TO NEJDE, PROČ MÁM NĚKOMU PŘIKYVOVAT A TLESKAT, KDYŽ O TOM NEJSEM PŘESVĚDČENA, NEBO MÁM JINÝ NÁZOR JENOM ABY BYL JAKO KLID A POHODA??? NE KDYŽ SVOBODA, TAK PRO VŠECHNY A VE VŠECH VLÁKNECH, MŮŽU SI JICH ZALOŽIT DESET A NA VŠECH SI PSÁT CO CHCI - NEPŘIPADÁ MI, ŽE TÍM BYCH BYLA NEOHLEDUPLNÁ NEBO NESPRAVEDLIVÁ K NĚKOMU JINÉMU TÍM, ŽE MU NETLESKÁM A VYSLOVÍM JINÝ NÁZOR - MIMOCHODEM VE VŠÍ SLUŠNOSTI

    Právo na jiný názor nikdo nikomu neupírá, k tleskání není nucen už vůbec nikdo. Jen nějak nejde přehlédnout přezíravý až urážlivý tón v některých příspěvcích sad smiley thumbs up. Oni sice posílají do pr... , jak zde píšete. Některé diskutující v této diskuzi sice sprostá slova nepoužily, ale celkově text vyznívá natolik posměšně, že mi to vadí snad víc, než to poslání do pr... (které totiž vnímám obecně, vyjádřené posměšky mi připadají daleko víc osobní). Trvám na tom, že i odlišný názor lze vyjádřit slušně a nemusím hned někým pohrdat.

    Když nazývám jídlo druhého "blafem", nevím, jestli je to diskuze "ve vší slušnosti"...

    Ale je to samozřejmě o úhlu pohledu.

    A jelikož máme každý právo na názor, i když je odlišný (jak tu pořád opakujete), tak jsem si odvážila si tu něco remcnout.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (11.02.2010 00:32)
     
  • Autor: doktor1
    Status: nováček

    Re: Dieta???

    Datum: 11.02.2010 02:55
     

    zdravím "exlivingářky" ! já myslela, že na weeku dojdete děvčata klidu, ale ono nee.

    kromě obsahu některých příspěvků, mně taky vadí ta velká písmena, kterými tady "řve" to jelito, co si neumí vypnout CAPSLOCK.

     

    z příručky pro personalisty:

    " Trvale zapnutý CapsLock mají většinou osoby nedostatečně vzdělané, se sníženou inteligencí nebo osoby s nedostatečným rozvojem koordinace a jemné motoriky, protože takto je pro ně jednodušší napsat písmena s háčky a čárkami a nemusí se zamýšlet nad velkými písmeny. Pokud háčky a čárky dotyčný nepoužívá vůbec, je nutno zjistit, proč tak činí, ale v dopise novému zaměstnavateli by je rozhodně používat měl."

     

    grinning smiley 

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Dieta???

    Datum: 11.02.2010 05:03
     

    ODCHÁZÍM Z WEEKU, SBOHEM. BUDETE TO TU ZASE MÍT POHODOVÉ, PLNÉ SMAJLÍKŮ A PĚSTIČEK. VŠICHNI BUDETE MÍT STEJNÝ NÁZOR A BUDE TO FAJN. PA PA

     

    NA ROZDÍL OD DĚLENKÁŘEK JSEM NIKOHO NEURAZILA,

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a fitness (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.