sobota 27. dubna, 14:36 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Cibuloviny

Datum: 16.01.2007 18:21
 
Koupila jsem si ve výprodeji v baumaxu cibuloviny - jarní i podzimní. Co mám dělat s těmi, které měly být na podzim už v zemi? Některé z nich jsou už napučené. Mám je zasadit třeba do nějakého truhlíku nebo mísy a dát do chodby? Bude jim stačit kratší doba na to, aby se uhnízdily a na jaře vykvetly?  Minulý rok jsem tak už měla ve velké míse sesazené hyacinty, fotka tu také někde je.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 21
  • Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 30.04.2023 07:09
     
    20230427_063157894_ios (2).jpg
    Další fotografie:

    Aleno, pomíchané narcisky si vedou zatím výborně. Asi to bude nějaká záměna, co si pamatuju,chválila sis, žes sehnala dvoje Martinnete. Ale vypadají pěkně. Hlavně ať vydrží.

    Letos mě překvapily narcisky na dvojce. sázené už předloni. Vloni z nich nebylo prakticky nic.

    Do včerejška pršelo a je dost chladno. Rostliny zatím drží. thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Cibuloviny

     
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 30.04.2023 21:54
     
    dsc05357.jpg
    Další fotografie:

    Mám to pomíchané, kupovala jsem neteři lidlácké a pak jsem zjistila mouchu, tak jsem sháněla, myslím že i něco v OBI. Mám výpadek, hlavně že kvetou. grinning smiley

    Ale Martinetee už poznám, jsou super délkou a vůní, tak na pokuk. smiling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil alenak (30.04.2023 21:59)
     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 30.04.2023 23:06
     
    img_20230430_141817.jpg
    Další fotografie:

    No a koukala jsem na ty své žluté, co měly být bílé, a vybavují si, že tam byl bílý s červeným žíháním. Tak třeba ještě vybledne grinning smiley 

    Edit: popis k bridal crown zmizel, takže takhle se rozrostly od loňska, měly rozestupy. A žerou je slimáci, včera po dešti jsem na ně koukala, to byl hnus

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Manca (30.04.2023 23:12)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 01.05.2023 20:57
     
    343990745_194438710146519_7952267694093325796_n.jpg
    Další fotografie:

    Teprve teď rozkvetly tyhle "babičkovské" narcisy.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 01.05.2023 21:47
     
    dsc05371.jpg
    Další fotografie:

    Spike, měla babička pod ořechem celý záhon,.....pravěk....já je ani nemám, postupně zmizely a já si včas nepřenesla...

    Dnes jsem byla zhlídnout u neteře cibuloviny, vybírala i pomáhala sázet. Co mě udivily, byly tulipány mnohokvěté směs. Na stonku bylo i 7 poupat. Ještě všechny listy zdravé, nic poničeného. Tak mě napsadlo, že doma mám přehuštěné staré výsadby. Nové řídké vše čisté. Doma mám letité mnohokvěté tulipány, stejně trochu jiné, přitom sáček byl co jsem už sázela. Zdá se mi, že záměny nějaké byly. Doma vykvetly lidlácké Moulin rouge, obrázek se mi líbí víc, i když nejsou špatné, do podzimu daleko. grinning smiley .

    obr. Akebono, směs vícekvětých, směska narcisů, Moulin rouge

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 01.05.2023 23:08
     

    Ty babičkovské jsem zachránila a daří se jim. Krásně voní. Ale ještě mi nekvetou asi tu máme chladněji

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 02.05.2023 12:01
     

    mají ještě ten bonus, že krásně voní love smiley

    SPIKE napsal(a):

    Teprve teď rozkvetly tyhle "babičkovské" narcisy.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 02.05.2023 12:02
     

    Včera jsme se byli projít a miluji ty staré venkovské zahrady, kde jsou lány žlutých a červených tulipánů... to bylo úplné Holandsko! thumbs down Sice jen tyto dva druhy,ale opravdu pole... hned na několika zahradách. Jen musím pak jít za pár týdnů okouknout, co tam ti lidé pak mají přes léto a k podzimu, když cibuloviny zatáhnou.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 02.05.2023 13:06
     
    img_20230502_120333.jpg

    Pomalu u nás začinaji, zatím na obecnim

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 02.05.2023 21:24
     
    dsc07915.jpg
    Další fotografie:

    Babičkovské rozkvétají u nás kolem Tonytáty narozenin - dostával vždy kytku z nich od svého dědy-mého táty. Nějak kvetou ale čím dál míň, ale dodržuju stále, i když můj táta mezi námi není 21 let, letí to.

    Aleno, připomeň se, netuším, kdy se mají vyrývat (ony ty trsy asi už potřebují rozdělit a přesadit) - pošlu, mám jich dostatek.

    Já lány cibulovin zrovna nemám bo jsou rozstrkané snad všude a některé mají teprve malá poupata. Ale dnes jsem se konečně dohrabala k foťáku a aspoň něco málo z našeho pleveliště. Já už se snad ani nestydím - spoustu plevelů milují čmeldové, včely všeho druhu, drvodělky a jiní užiteční hmyzáci - mám zahradu přátelskou pro hmyz (bohužel i pro ten škodlivý). Takový Mospilan zabije vše.

    Neptejte se, jak se co jmenuje, netuším, něco jsem po cibulce dostala, něco ve výprodejových krabičkách nakoupila, něco asi z Lídlu ... hlavně, že kvetou. Můj chlap se vždycky (každý rok mne dovede nas.at) ptá: "Se to samo tady vzalo?" - Odpovídám, že celý můj život na mne Japonci Seto i Samo zvysoka ......

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (03.05.2023 08:07)
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 02.05.2023 21:57
     

    grinning smiley grinning smileyhlavně že to kvete, jména nejsou důležitý thumbs down. Moc pěkné barvy, je to tak přemnožený a těch druhů je tolik, všechny pěkný....když nebudu mít lenoru, tak dojedu k neteři pofotit ty lidlácký tulipány mnohokvětý... letos mě udivuje, co tu je drvodělek, takhle jich snad jiné roky nebylo. Škoda, že to nevydrží kvést déle, 1-2 měsíce. winking smiley U nás už by to chtělo vodu, přes HK šel prý liják, zarazilo se před námi....Dnes tu byla přessousedka na pokuk, taky to je lidlácký nadšenec grinning smiley a povídala, že v Hornb. muškáty 69 a nic moc, pojede do Světí, mj. prý prodávali ve výprodeji cibuloviny, povídala, že už tj. drzost, tak do popelnice grinning smiley winking smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 03.05.2023 07:52
     

    letos mi vykvetly zbytky po minulých letech . sem tam tulipán , co už tady nejsou . dokonce zeleno bílý Spring Green ,jeden liliokvětý růžovofialový Princess. a to na místech , kde nikdy nebyly sázeny . asi myši . taky plnokvěté červené jsou až půl zahrady od původní výsadby. eye popping smileyasi ty deště způsobily, že z jednotlivých listů už i vykvetly.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 03.05.2023 09:32
     

    nádherně Ti to tam kvete love smiley flower smiley

    babkaela napsal(a):

    Babičkovské rozkvétají u nás kolem Tonytáty narozenin - dostával vždy kytku z nich od svého dědy-mého táty. Nějak kvetou ale čím dál míň, ale dodržuju stále, i když můj táta mezi námi není 21 let, letí to.

    Aleno, připomeň se, netuším, kdy se mají vyrývat (ony ty trsy asi už potřebují rozdělit a přesadit) - pošlu, mám jich dostatek.

    Já lány cibulovin zrovna nemám bo jsou rozstrkané snad všude a některé mají teprve malá poupata. Ale dnes jsem se konečně dohrabala k foťáku a aspoň něco málo z našeho pleveliště. Já už se snad ani nestydím - spoustu plevelů milují čmeldové, včely všeho druhu, drvodělky a jiní užiteční hmyzáci - mám zahradu přátelskou pro hmyz (bohužel i pro ten škodlivý). Takový Mospilan zabije vše.

    Neptejte se, jak se co jmenuje, netuším, něco jsem po cibulce dostala, něco ve výprodejových krabičkách nakoupila, něco asi z Lídlu ... hlavně, že kvetou. Můj chlap se vždycky (každý rok mne dovede nas.at) ptá: "Se to samo tady vzalo?" - Odpovídám, že celý můj život na mne Japonci Seto i Samo zvysoka ......

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 03.05.2023 09:33
     

    Kájo, nám vykvetl jeden zelenobílý, který jsem už několik let neviděla, ty deště jim prospěly. thumbs down

    kaaj napsal(a):

    letos mi vykvetly zbytky po minulých letech . sem tam tulipán , co už tady nejsou . dokonce zeleno bílý Spring Green ,jeden liliokvětý růžovofialový Princess. a to na místech , kde nikdy nebyly sázeny . asi myši . taky plnokvěté červené jsou až půl zahrady od původní výsadby. eye popping smileyasi ty deště způsobily, že z jednotlivých listů už i vykvetly.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 03.05.2023 10:13
     



    Anavi napsal(a):

    nádherně Ti to tam kvete love smiley flower smiley

    Jsi hodná, nemusíš mě utěšovat winking smiley . Opravdu, kvete toho dost, ale na zdejší holky, které si pamatují i jak se který kultivar jmenuje nemám ... momentálně ale nejkrásněji kvete popenec a hluchavky všeho druhu - čmeldové jsou jako v ráji.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.