neděle 28. dubna, 12:11 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Cibuloviny

Datum: 16.01.2007 18:21
 
Koupila jsem si ve výprodeji v baumaxu cibuloviny - jarní i podzimní. Co mám dělat s těmi, které měly být na podzim už v zemi? Některé z nich jsou už napučené. Mám je zasadit třeba do nějakého truhlíku nebo mísy a dát do chodby? Bude jim stačit kratší doba na to, aby se uhnízdily a na jaře vykvetly?  Minulý rok jsem tak už měla ve velké míse sesazené hyacinty, fotka tu také někde je.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 21
  • Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 26.04.2023 21:31
     



    alenak napsal(a):

    No hoky, mám to taky. Zajímavé je, že třeba 1 m od sebe stejný druh tulipánů, jedni hrůza, druhým nic není. Napadlo mě zima a voda, když začaly růst. Listy otrhám a až příjde hnojík, tak proleju. Buď to vyjde, nebo ne. Více jsou chycené žluté.

    Takhle tu vypadaly vloni ty pod stromy, kdy jsem chtěla likvidvat. Nic jsem s nimi nedělala s tím, že když vyrostou mizerně, poreju to tam. Letos jen koukám, co vyrostlo a jak kvetou. Už sem měla víckrát ba různých místech. Povětšinou přešlo bez nějakých zásahů. Občas zašly některé ale úspěšnost přežití docela slušná.

    Aleno, ty žlutý jsou Akebona.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Cibuloviny

     
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 26.04.2023 21:46
     

    Gabčo, správně hýříš barvami. thumbs down flower smiley Ty poupata pl. tulipánů jsou kouzelný. Vidím narašenou pivoni, čekala jsem co CdL. nemá květ, ještě si musím počkat. ... Matně si vybavuju, že už to tady kdysi v zahradě s listy proběhlo, časem se to spravilo samo.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 27.04.2023 08:04
     

    Pán na stránkách píše, že se kupodivu projevu kladný účinek i proti chorobám, třeba proti skvrnitosti růží. Logiku to pro mě nemá, ale je fakt, že mi porost připadal celkově takový zdravější. Možná když na to nejdou škůdci, jsou ty rostliny zdravější a pak se lépe vyrovnají s chorobami. Vysvětlení na vyšší úrovni na to nemám. grinning smiley Rozhodně Hnojíkem nic člověk nezkazí, takže ho rozhazuji hojně všude. Loni jsem poprvé neměla okousanou aronii od lalokáče.

    Betas napsal(a):

    Jak jste prisly na Hnojik? Ten je hlavne na skudce, ne..?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 27.04.2023 08:04
     

    ano, to je jediný klad té kosy, že to všechno dlouho kvete love smiley flower smiley

    gabca napsal(a):

    Cibuloviny jsou nej...

    Letos v tý hnusný zimě vydrží grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 27.04.2023 08:05
     

    V předzahrádce jsem se chtěla držet jen té bílé a už je tam i žlutá. Ale ona ta žlutá prostě k jaru patří. love smiley

    gabca napsal(a):

    Mančo, jaro musí hýřit barvami. grinning smiley

    Občas mám taky snahu ladit barvy a nakonec to dopadne úplně jinak. grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 27.04.2023 09:21
     
    20230427_063324272_ios (2).jpg

    Já už mám taky po sladění. Ale jaro je o barvách. Tak co s tím už. Hlavně, že kvete, jak říká Alena.

    Anavi, Hnojík nemusí být úplně od logiky. Určitě bude hnojit a každá rostlina v dobré kondici odolává škůdcům a všemu líp. Je to jako s lidmi.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 27.04.2023 09:55
     

    thumbs down flower smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 27.04.2023 13:06
     

    Regino, koukám na obr. s tulipány. Kdyby tam byla 1 barva, nebylo by to ono, chce to barvy. grinning smiley flower smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Cibuloviny

    Datum: 27.04.2023 14:20
     

    Anavi, ke stavajici vysadbe posypavas kolem rostliny a zapravujes? Neplesnivi ti to? Jak casto behem sezony?

    Me ty vyluhy desne nebavi... radsi posypu a jdu..



    Anavi napsal(a):

    Pán na stránkách píše, že se kupodivu projevu kladný účinek i proti chorobám, třeba proti skvrnitosti růží. Logiku to pro mě nemá, ale je fakt, že mi porost připadal celkově takový zdravější. Možná když na to nejdou škůdci, jsou ty rostliny zdravější a pak se lépe vyrovnají s chorobami. Vysvětlení na vyšší úrovni na to nemám. grinning smiley Rozhodně Hnojíkem nic člověk nezkazí, takže ho rozhazuji hojně všude. Loni jsem poprvé neměla okousanou aronii od lalokáče.

    Betas napsal(a):

    Jak jste prisly na Hnojik? Ten je hlavne na skudce, ne..?

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 27.04.2023 14:24
     

    jj- kombinace bílých s oranžovými nebo žlutými je povedená thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 27.04.2023 23:28
     
    20230427_062840971_ios (2).jpg
    Další fotografie:

    Ještě přidám pár plnokvětých a jedny liliokvěté.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 28.04.2023 07:28
     
    dscn4720.jpg
    Další fotografie:

    paráda thumbs down thumbs down thumbs down ty liliokvěté mají výhodu , že nebarchantí .. ale měla jsem jich několik a nevím kde se vytratily. confused smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil kaaj (28.04.2023 11:28)
     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 28.04.2023 21:41
     
    img_20230428_111104.jpg

    Žluťásci pěkně svítí

    Kaaj ty tvé růžové/lososové jsou moc pěkné.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Manca (28.04.2023 21:43)
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 29.04.2023 18:52
     
    dsc05281.jpg
    Další fotografie:

    Kultivarů cibulovin je neskutečně. Všechny jsou krásné, jak tmavé, tak světlé, pak si vyberte, stejně žlutá vede. winking smiley . smiling smiley

    Rozkvetly mi narcisy, ale co tj. nevím, na podzim přikupované. Jsou mnohokvěté a je v nich namíchané Martinette. Teď ještě, aby mi to zase nenapadla moucha. Zkusím posypat svlečkama, uvidíme jak to zabere.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 30.04.2023 06:55
     

    po lijáku plnokvěté tulipány vyvráceny -asi se později narovnají spinning smiley sticking its tongue out

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil kaaj (30.04.2023 07:03)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.