neděle 28. dubna, 05:19 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Bydlení a domácnost
hodnocení: 4.50
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Klikni pro filtrování

údržba plastové vany

Datum: 15.01.2008 10:48
 

Čím čistíte plastovou vanu? Já dva roky používala normální Real (tekutý prášek). Asi špatně, ne? eye popping smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: údržba plastové vany

    Datum: 15.01.2008 12:52
     

    Moni, my máme sice akrylátovou, ale já žádné extra čisticí prostředky nepoužívám. Většinou jen lehce postříkám Pulirapidem na vodní kámen, opláchnu teplou vodou, hadříkem z mikrovlákna otřu do sucha a je to. Tohle provádím tak jednou do měsíce. JInak běžně jen spláchnu vodou, otřu hadříkem a hotovo.

    Proč máš pocit, že špatně? Je zničená?

     

    Pamatuji si, jak kolegyně neustále myla vanu Savem, pak se zničila ta horní vrstva a pak se tam usazovala všechna špína. Nic se nemá přehánět sad smiley.

     
  • Autor: Reklama

    Re: údržba plastové vany

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: údržba plastové vany

    Datum: 15.01.2008 13:19
     

    Anavi...ale není zničená, jen mne muž sepsul, čím že ji to čistím. grinning smiley Pravda je, že jsem si na tom Realu přečetla (až teď), že se nemá používat na plastové předměty. eye rolling smiley No nic, pro příště, no.

    Pulirapid mi teď došel a nesehnala jsem momentálně nový, tak muž koupil Cif. Výsledků Pulirapidu ale nedosahuje.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: údržba plastové vany

    Datum: 15.01.2008 13:24
     
    Dle mých dlouholetých zkušeností se kvalitě Pulirapidu zatím nevyrovnalo nic. Ale je dost drahý, takže na lehčí vodní kámen používám Larrin, který je za pár šupů a ten Pulirapid tam, kde už je větší vrstva.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: údržba plastové vany

    Datum: 15.01.2008 13:26
     
    Musím ho sehnat...na dvou místech té vany je takový žlutý povlak...usazený kámen...a ten Cif nezabral. Jsem si jistá, že Pulirapid si s tím poradí. winking smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: údržba plastové vany

    Datum: 15.01.2008 13:32
     

    Já bych viděla tekutý prášek na vanu skoro zbytečný. TAm jde opravdu o odstranění toho kamene a větší špína se tam většinou nedrží, snad jen u lidí, co tam umývaj třeba psům tlapky.

    Používám Real s vůní zeleného čaje smiling smiley, ale většinou jen v kuchyni.

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: údržba plastové vany

    Datum: 15.01.2008 18:28
     
    p1170175.jpg
    já používám také nějaký písek, zrovna, co je po ruce a čas od času Clean easy - na rez a vodní kámen, já mám vanu v barvě bahama asi čtyři roky a zatím je jako nová
     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: údržba plastové vany

    Datum: 15.01.2008 18:57
     
    já myju vanu jarem,nebo něčím takovým tekutým,třeba i zbytkem šamponu,či tekutého mýdla.mám strach,že pískem by se plast poškrabal,nebo narušil.na tech odřených místech se pak víc usazuje špína.
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: údržba plastové vany

    Datum: 15.01.2008 19:45
     

    Mám smalt, takže bych tu neměla zaclánět, ale chtěla jsem napsat, že rovněž často myji tím, co je zrovna po ruce, díky čemuž jsem objevila celkem sympatickou kombinaci jak jinak než neznačkového švédského hadříku namydleného mýdlem s jelenem. Kyselé prostředky příliš řešit nemusím, nemáme tvrdou vodu.

    Že by se na akrylátové vany neměl používat tekutý písek, jsem se dozvěděla na livingu asi před dvěma lety, argumenty už si nepamatuji, obsažená jemná abraziva?

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: údržba plastové vany

    Datum: 15.01.2008 19:49
     
    A tím mejdlem s jelenem a švédkou meju i nerezovou varnou desku, jenomže já skoro nevařím, takže se mi nešpiní, pročež nevím, jak moc je tam oučinné či neoučinné. smoking smiley (Když chci udělat dojem, doleštím ji starou čistou bavlněnou fuseklí, pleťové mléko používám jen na mikrovlnku a troubu, na desku se mi neosvědčilo. Ovšem nerada na kohokoli machruju. winking smiley
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: údržba plastové vany

    Datum: 15.01.2008 20:28
     
    Hanule,s tebou bych chtěla bydletthumbs down
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: údržba plastové vany

    Datum: 15.01.2008 20:56
     

    Člověče, Evčo, takovému dojmu podlehne kdekdo, vyjma všech mých dosavadních spolubydlících, nevím, čím to může být. grinning smiley

    (Ale bacha, nekouřím..)

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: údržba plastové vany

    Datum: 15.01.2008 21:12
     
    S Hanulí bych nechtěla bydlet. Ona je totiž děsně upovídaná, a já už mám ráda svůj klid love smiley .
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: údržba plastové vany

    Datum: 15.01.2008 21:28
     
    Se mnou by se nedostala ke slovu a kouřit bych jí naučila(kdyby chtěla)
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: údržba plastové vany

    Datum: 15.01.2008 21:47
     

    Máš recht, Otázko, bych se sebou nebydlela ani za zlaté vejce. Naštěstí však věčně nebejvám doma, takže se to dá ňák vydržet. smoking smiley

    A lezu z vany, sic přijde Monča, že ani neporadím, jen kecám!

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Bydlení a domácnost (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.