sobota 27. dubna, 10:48 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Cibuloviny

Datum: 16.01.2007 18:21
 
Koupila jsem si ve výprodeji v baumaxu cibuloviny - jarní i podzimní. Co mám dělat s těmi, které měly být na podzim už v zemi? Některé z nich jsou už napučené. Mám je zasadit třeba do nějakého truhlíku nebo mísy a dát do chodby? Bude jim stačit kratší doba na to, aby se uhnízdily a na jaře vykvetly?  Minulý rok jsem tak už měla ve velké míse sesazené hyacinty, fotka tu také někde je.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 21
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 06.10.2022 10:17
     

    tak to at´ se jdou vycpat angry smiley, ale za zasazení nic nedáš winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Cibuloviny

     
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 06.10.2022 12:40
     

    No to zírám, šla jsem se podívat do krabice, protože si to neteř ještě nevyzvedla a já taky nesázela. Ty odrůdy jsem kupovala taky a mám je v pořádku, pouze 1 cibulka mi přišla měkká. Asi bych zasadila, předtím namočila do lignohumátu, přihodila heřmánek, posypala bych cibule popelem ze dřeva. Co s tím jinak...

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 06.10.2022 13:33
     

    Já měla loni dva pytlíky narcisů. Dlouho ležely venku, než jsem je sadila. Žluté byly dobré, mezi bílými pár měkkých, ty jsem vyhodila. Kvetly pak asi všechny. Tak teď čekám, jestli to byla Narcisová moucha nebo co. Tu znám odsud jen teoreticky. Čím toho mám víc, tím víc se bojím, abych si něco nedonesla. V září jsem Lidl propásla, tak dnes za 300 nějaké krokusy, hyacinty a marinette.

     
  • Autor: Kamu78
    Status:

    Re: Cibuloviny

    Datum: 06.10.2022 18:56
     

    Tak jsem koukla na ty svoje a tedy některé mají také takové fleky.. confused smiley 

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 08.10.2022 16:06
     

    nové cibulky nemám , ale bylo dost vyryto starších . jsou už v zemi , včetně drobů . bylo mi líto vyhodit . snad narostou . taky dcera zaryla na místo , kde jsem předpokládala hyacinty JOOO - byly , ale ještě jsou asi i jinde. jenže se drbalo v zemi skoro do tmy.. tak aspoň něco . taky se vyrylo půl kvelíku cibulek česneků . děs , jak se tu namnožily. ale o ty si řekl jeden známý od dcery a něco jsme dali zpátky do země.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 08.10.2022 21:32
     

    Myslíte, že se může zkřížit okrasný česnek s jedlými cibulovinami? S pórkem třeba? Nechávám ho vysemenit, co nesklidím. Dnes jsem ho vytáhla a měl dole rašící cibuli.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 09.10.2022 08:04
     

    okrasný česnek mám , ale jedlé cibuloviny ne- takže neposoudím .

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 09.10.2022 21:05
     

    Včera jsem si přikoupila v Častolovicích ještě pár cibulek narcisů, jinak by asi nic nekvetlo díky mouše. Cibulky prodávali Poláci a Lukon. PL cibulky po 18 Kč za kus, Lukon po 8 Kč. Pl nic moc. Koupila jsem si na test cibulku narcisu na vánoce. Má se sázet teď na polovičku cibule a v zač. prosince uklidit domů. Stála 20,-, pěkná velká, tak uvidím, nezkoušel jste někdo ty rychlené..

     
  • Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 10.10.2022 09:04
     

    Aleno, před léty a nepovedlo se. Nekvetla. Tak jsem zvědavá. Mám větší úspěchy s hyacinty na rychlení.

     
  • Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 10.10.2022 15:20
     

    Mě Vánoční kvetl jednou, pak se popletl s obyčejným a zmrzl.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 13.10.2022 18:54
     

    Hlásím zasazeny cibule, ještě jsem našla narcisy i tulipány zaschlé v miskách, ale co tj. už nevím....nemůžu ani palec ohnout, ještě že mám voltaren. Přitom jsem ještě hnula s liliemi henryi , co nebyly spoustu let vybrané, tak jsem vyčistila a dala zpět , není místo. Vzpomněla jsem si na Káju, jak zeťák rycími vidlemi pracoval, samozřejmě jsem taky přesekla a že jsem dělala opatrně. winking smiley

    Alespon něco hotové, kolem 20 hlásí mrazy, tj. blbá práce v chladu, dnes bylo pěkně a hlavně bez větru.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 13.10.2022 19:04
     

    jj Ali - dnes dorazila vnučka. tak jsem vylezla na ten záhonn. je to dost poničené . naštěstí jsou vyryté i celé trsy. tak jsem to dvě hodiny plela. udělala jsem asi 3 metry kolem kraje . tam těch cibulí je nejvíce. no na jaře se uvidí . zítra podle počasí pokračování. Vendy a její rodiče jedou ráno vlakem do Prahy na taneční soutěž . nevím , jak to dopadne- Vendy dost kašle. confused smiley .

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 13.10.2022 19:14
     

    Ještě jsem udělala změnu, kde byly neustále narcisy, které napadala moucha, tak jsem dala tulipány, žádné ladění grinning smiley teď ještě aby tulipány přežily desinfekci půdy, i když jsem to zapravovala před časem. ....

     
  • Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 13.10.2022 21:45
     

    Aleno,tulipány by to měly vydržet. Než se sázejí, tak cibule máchají v kde čem. Možná, že to částečně pomůže. Lilie jsem taky některé přesazovala. Ztráty byly rovněž. A tělo taky hlásí podzim.Někdy mám pocit, že člověka bolí víc kloubů než jich vůbec má. eye rolling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.