sobota 27. dubna, 09:09 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Cibuloviny

Datum: 16.01.2007 18:21
 
Koupila jsem si ve výprodeji v baumaxu cibuloviny - jarní i podzimní. Co mám dělat s těmi, které měly být na podzim už v zemi? Některé z nich jsou už napučené. Mám je zasadit třeba do nějakého truhlíku nebo mísy a dát do chodby? Bude jim stačit kratší doba na to, aby se uhnízdily a na jaře vykvetly?  Minulý rok jsem tak už měla ve velké míse sesazené hyacinty, fotka tu také někde je.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 21
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 13.04.2023 19:57
     
    dsc04850.jpg
    Další fotografie:

    Kaaj, vždycky jsi je měla parádní. flower smiley

    Já dnes byla překvapená vykvetlou narciskou, okouzlila mně. Dokupovala jsem na poslední chvíli v Lidlu, když jsem zjistila nar. mouchu, ale někde vydržely, záhada. Už jsem nedávala narcisy na místo, kde řádí moucha, dala jsem tam tulipány...zda vydrží.....dnešení déšť to popostrčil v růstu.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Cibuloviny

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 13.04.2023 20:01
     

    Holky, paráda. love smiley thumbs down

    Alenko, krásné kvetení. love smiley thumbs down

    U nís narcisy začínají a tulipány teprv poupata.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 13.04.2023 20:22
     

    Na jaře snesu hodně barev, hyacinty ve skupinkách vypadají parádně. Mám jen pár, většinou byly nejdřív doma. S tím hnojením je to pravda, dosypávala jsem kompost a jsou zas bohaté. Jinak jsem tu pozadu, teprve některé narcisy, tulipány jen malé skalkové... Voda je fajn, ale už to trochu ubíjí. A jak na potvoru mi došly slimáčí granule.

     
  • Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 15.04.2023 20:10
     
    20230415_133705116_ios (2).jpg
    Další fotografie:

    A letos vypadají dobře tulipány. Měla jsem vloni dvě skupiny pod stromy, které už jsem pomalu chtěla přesázet. Alena mi tenkrát psala, ať jim dám šanci. Ještě se nebarví ale jako rostliny vypadají dobře, přibyly. Vyplatilo se.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 21.04.2023 13:44
     
    img_20230421_101850_1.jpg
    Další fotografie:

    Tyhle kytky měly být u sebe a vínová s růžovou jinde. No nic

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 22.04.2023 21:20
     
    342400834_776279640723393_789350747195330460_n.jpg
    Další fotografie:

    Škoda, že ty jarní cibuloviny kvetou jen krátce.

    Letos je tedy jaro dost chladné, tak květy drží neobvykle dlouho.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 22.04.2023 21:25
     
    dsc05114.jpg
    Další fotografie:

    Už snad barvy tulipánů a cibulovin nevnímám, divím se občas taky..... winking smileyhlavně že kvetou smiling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil alenak (22.04.2023 21:34)
     
  • Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 22.04.2023 22:59
     

    Letos, asi vodou nebo čím, bují každá i někde zapomenutá nebo zastrčená cibule tulipánu.Někde je to i zpřeházené ale kvetou. love smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 23.04.2023 07:39
     

    letos budou plnokvěté tulipány celkem slušné . loni byly jenom tři květy. - fialové z Lidlu jsou nějaké bídné . a to byla fůra cibulek vytažených po odkvětu .. jsou nějaké nízké . confused smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Cibuloviny

    Datum: 24.04.2023 08:10
     
    87ddcda9-28e5-492c-ae3c-574a0692f4a6.jpeg

    Novinka z Lidlu (alespon pro me) a udela parady thumbs down

    Nejaka ladonicka to asi je...

    A kolik uz bylo motylu vsude kolem, to jsem uplne zirala.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 24.04.2023 08:12
     

    Betas, já je dala do trávníku a chlap to posekal smiling smiley, takže z ladoniček bude asi za rok prd smiling smiley, když nenabraly síly do cibulí. Ale aspoň letos hezky v tom trávníku zdobily. love smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Cibuloviny

    Datum: 25.04.2023 08:08
     
    44fe17ff-8cd5-44f3-b8b7-00be11cc90bd.jpeg

    No ach jo.. eye rolling smiley

    Mela jsem nachystanou vysadbu na balkon - ale je ted v rekonstrukci kvuli fasade. Takze vsechny kytky slozite vystehovane a tulipany tak zdobi rovnou doma..

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 25.04.2023 08:43
     

    to je nádhera love smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Cibuloviny

    Datum: 26.04.2023 08:34
     
    8d070cd8-9786-486c-ae90-e9199da8d4ed.jpeg

    Tak mam dalsi Lidl renonc... grinning smiley Dokoupila jsem loni bile tulipany Purrisimo, chtela jsem doplnit ty z predlonska do zahonu pod terasu... No a ted vykvetly, jsou sice bile, ale uplne zakrsle, navic nejake ranne - ty puvodni jeste vubec nekvetou (na chate v horach).

     

    A pak dalsi zajimavost - jak jsme se tu bavily o tulipanech van Eijk, ze mi vykvetou nejdrive cervene a az pak zruzovi... kupovaly jsme je tehdy v lidlu spolecne s kamaradkou, ktere tez uz 2x zacaly kvest cervene a letos poprve zacinaji uz rovnou krasne ruzove!! grinning smiley Je to zahada - ze by vekem nejak starly a bledly..? Urcite je nevyndavala, ale ma je krasne, velke a bohate, dari se jim tam.Tak jsem teda zvedava, jak zacnou letos mne.. please smiley

     
  • Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 26.04.2023 08:42
     

    Betas, já bych ty bílé brala zase zakrslé. ale myslím, že zakrslé nevydrží. A Purrisima kvetou docela brzy. Dávala je Alena už před časem. Tady taky kvetly brzy. Na chatě to máš opožděné nejspíš nadmořskou výškou a sněhem.

    A na ty růžové jsem teda fakt zvědavá, co z nich budeš letos mít. A ty co máš původně na balkon, to je co? Ty barevně vyhovují?

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.