sobota 27. dubna, 11:48 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Cibuloviny

Datum: 16.01.2007 18:21
 
Koupila jsem si ve výprodeji v baumaxu cibuloviny - jarní i podzimní. Co mám dělat s těmi, které měly být na podzim už v zemi? Některé z nich jsou už napučené. Mám je zasadit třeba do nějakého truhlíku nebo mísy a dát do chodby? Bude jim stačit kratší doba na to, aby se uhnízdily a na jaře vykvetly?  Minulý rok jsem tak už měla ve velké míse sesazené hyacinty, fotka tu také někde je.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 21
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 26.04.2023 10:15
     
    img_20230425_141020.jpg
    Další fotografie:

    Loni to byly krásné trsy tulipánů a letos katastrofa. Čím to? sad smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Cibuloviny

     
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 26.04.2023 11:00
     

    Irisko, asi tohle [www.skudci.com]

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 26.04.2023 11:09
     

    Paráda angry smiley...... díky

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 26.04.2023 11:13
     

    paráda to není, zlikvidovala jsem loni několik obr trsů tulipánu kvůli tomu - nesnažila jsem se léčit.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 26.04.2023 11:19
     

    No hoky, mám to taky. Zajímavé je, že třeba 1 m od sebe stejný druh tulipánů, jedni hrůza, druhým nic není. Napadlo mě zima a voda, když začaly růst. Listy otrhám a až příjde hnojík, tak proleju. Buď to vyjde, nebo ne. Více jsou chycené žluté.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 26.04.2023 11:48
     

    Jojo taky to mám na trsu žlutých tulipánů. Ale zmizely mi i červený. Loni to byla nádhera. Vykopala jsem trs, probrala cibulky, bylo jich v trsu snad 50 eye popping smiley. Je to hodně mokré a šlupky na cibulkách hnijí. Tak jsem obrala a dala cibule oschnout. Uvidím.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil iriska (26.04.2023 11:49)
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 26.04.2023 13:12
     
    dsc05229.jpg
    Další fotografie:

    Asi i jedna z příčin u mne staré trsy nepřesazované a nahusto, možná místo. Budu muset do toho hrábnout, zatím mám lenoru. grinning smiley. Na obr. 1 jsou nové narcisy, nemůžu najít lístek..... tulipány taky se divím....poslední asi budou Akebono, taky 2 cibule nějak zaspaly winking smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Cibuloviny

    Datum: 26.04.2023 14:14
     

    Regi - oboje "Purrisima" jsou na chate, ale ted kvetou jen ti novi zakrslici a ty puvodni jeste ne, ty se teprve tahaji do vysky..

    Musi byt nejake extra ranne, protoze mi tam nekvetou zadne jine a ani tady dole ve meste zahonove jeste ne...

     

    Jinak ty vysazene v nadobe jsem dostala pozde na podzim od svagrove. Privezli si kdysi primo z Holandska ruzne druhy a ze vsech prezil jen tento a ochotne se mnozi, takze nas vsechny obdarovavala. Na muj vkus jsou stale dost do cervena.. Mozna to bude taky van Eijk 😀 Barva mozna taky bude odlisna pak v realu venku, mam je ted jenom doma bez primeho slunicka..



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Betas, já bych ty bílé brala zase zakrslé. ale myslím, že zakrslé nevydrží. A Purrisima kvetou docela brzy. Dávala je Alena už před časem. Tady taky kvetly brzy. Na chatě to máš opožděné nejspíš nadmořskou výškou a sněhem.

    A na ty růžové jsem teda fakt zvědavá, co z nich budeš letos mít. A ty co máš původně na balkon, to je co? Ty barevně vyhovují?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 26.04.2023 14:44
     

    měla jsem to jeden rok taky, v zahradnictví mi doporučili toto, i když mi nedávali moc naději, že se to podaří vyřešit. Prý mám jen prolít záhon, nevyndávat cibule (ale správně by se tím měli ošetřit přímo ty cibule). Řekla bych, že jsem to na pár let zažehnala, ale letos je to taky... takže možná i vlhké počasí k tomu přispělo?

    [www.e-agro.cz]

     

    Tohle je už ale zakázané, když na to koukám.

    iriska napsal(a):

    Loni to byly krásné trsy tulipánů a letos katastrofa. Čím to? sad smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 26.04.2023 14:45
     

    taky jsem to bohatě zasypala Hnojíkem a uvidíme

    alenak napsal(a):

    No hoky, mám to taky. Zajímavé je, že třeba 1 m od sebe stejný druh tulipánů, jedni hrůza, druhým nic není. Napadlo mě zima a voda, když začaly růst. Listy otrhám a až příjde hnojík, tak proleju. Buď to vyjde, nebo ne. Více jsou chycené žluté.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Cibuloviny

    Datum: 26.04.2023 16:22
     

    Jak jste prisly na Hnojik? Ten je hlavne na skudce, ne..?

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 26.04.2023 20:37
     
    p1020414.jpg
    Další fotografie:

    Cibuloviny jsou nej...

    Letos v tý hnusný zimě vydrží grinning smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 26.04.2023 20:39
     
    p1020436.jpg
    Další fotografie:

    flower smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 26.04.2023 21:19
     

    Taky mám nějaké tulipánové koule, asi budou bílé. Jsem si dala na nový záhon jen bílé narcisy, že to bude decentní. No ale jelikož i bílé s oranžovou trubkou, tak i směs tulipánů v bílé a oranžové... A první tulipán vykvetl žlutý. Možná to nechám, nakonec to bude beztak hrát všemi barvami jak zbytek.

    V jednom tulipánovém trsu mám taky hnusné listy. Chtěla jsem je rozdat, jsou nejpozdnější a takové zvlněné listy. A teď nemůžu, abych známým něco nedotáhla.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 26.04.2023 21:24
     

    Mančo, jaro musí hýřit barvami. grinning smiley

    Občas mám taky snahu ladit barvy a nakonec to dopadne úplně jinak. grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.