pátek 26. dubna, 13:30 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Kytičky pro radost - nákupy

Datum: 10.05.2011 21:04
 
b 022pivon.jpg
Další fotografie:

Ještě nám tu chybí téma našich nákupů, zatím to cpeme, kam se dá winking smiley .

A hned začnu, dnes jsem navštívila zahradnictví "Chládek" a pochopitelně odtamtud se bez kytky odejít nedá winking smiley , tak jsem si udělala radost a zakoupila žlutou dřevitou pivoňku (doufám, že bude opravdu konečně žlutá) a japonskou kalinu Pink Beauty.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 22
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 26.11.2023 23:14
     
    kaaj napsal(a):

    krásné puky thumbs down Shirley Temple je nádherná pivoňka- už jsem sj ji nestihla pořídit sad smiley

    Kájo a co budeš dělat do devadesátky, to jako už nic nesadíš? Já jsem letos nesadila žádnou růži, poprvé za hodně let, přecházím k pivoňkám. Protože nedají žádnou práci. Asi jako čemeřice, jednou za rok se ořeže listí a hotovo. Mladí ti díru vykopou.

    A už mám vyhlídlé další. Nějakou žlutou a hlavně Salmon Dream. No a máky mě lákají, ale co se mi líbí, to bylo vyprodané.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

     
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 27.11.2023 07:30
     

    no jo - snad se ještě podívám do Hornbachu- a to bych ji koupila..jenže kam s ní- že jo ?

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 27.11.2023 14:43
     

    Vánoční hvězdu zatím nemám,bramboříky začínají kvést,ale vyhodila jsem během léta 3,zatáhly a nevyrašily.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 13.12.2023 21:08
     

    Davam tip, ze v Albertu je 1kg horka sul ve vyprodeji za 20,-kc.

     
  • Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 14.12.2023 08:31
     

    Betas, díky. Škoda, Albert nemám poblíž. To je výborná cena.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 14.12.2023 11:26
     

    To jo thumbs down nejdriv jsem vzala dva pytliky a pak se vratila jeste pro tri smiling smiley Mam velkou spotrebu. Skoda, ze mi opakovane utekla ta akce na rohovinu, to by se taky siklo.

     
  • Autor: maguska
    Status:

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 14.12.2023 11:38
     

    Dnes byla v Lídlu mají výprodej vánočního kaktusu z 49,90,- na 36,90,-

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 14.12.2023 12:29
     

    Holky, k čemu tu hořkou sůl dáváte?

    Já jí mám poměrně velké zásoby a nakonec jsem zjistila, že to nikam nepřidávám winking smiley.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 14.12.2023 12:50
     

    Anavi, ja v podstate ke vsemu 😅 Krome zloutnoucich stalezelenych (rododendrony, skimmie, thuje, smrky (mame z nich zivy plot)), tak i k hortenziim, na travnik, ... Rozhazuju granule, ale taky si delam roztok na zadovy postrikovac.. A k tomu se mi prave hodi tahle dobre rozpustna.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 14.12.2023 13:05
     



    babkaela napsal(a):

    SPIKE, ze semínek rostou dobře, nemají moc ráda přesazování - kůlovitý kořen. U nás se většinou přesévají .. pokud se zadaří, vyfotím, Jinak jako každé předpěstování, dám semeno do kelímku, po zmrzlých ven rostlinu. Neručím za to, jaká bude - jsou to holky z E 55 - spáří se - stejně jako dýně a fazole ... držím pěsti aby se zadařilo mít původní barvy. Škodaže pan Mendel měl jenom hrachy ... winking smiley

     

    Tak uvidím. Semínka jsem schovala, hlízy taky a ještě mám semínka z cesty po Jordánsku, kde jsem potkala zase jiné barvy.

     
  • Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 19.12.2023 09:00
     
    20231217_154625009_ios (3).jpg
    Další fotografie:

    U nás už část vánočních oslav proběhla, někteří odjíždějí. Už letitě jsou částí oslav nějaké řezané květiny. Letos volba padla na cymbidia. Tak se podělím.

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 19.12.2023 09:06
     

    Moc pěkné thumbs down Regi, jak dlouho vydrží řezané cymbidium ve vodě?

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 19.12.2023 09:43
     

    krásné kytky.. thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 19.12.2023 11:36
     

    Cancourku, to je dost těžký říct. Strašně záleží na tom, co vlastně člověk koupí a dost špatně se na nich pozná, jak starý je květ.. Ideální je, když má třeba poslední dva květy pootevřené. Ale na to se narazí málokdy.Jsou to v maloobchodě relativně dost drahé květiny, takže v běžných květinářstvích se povětšinou nestojí před vázou rostlin, z kterých by člověk vybíral. Nemívám je zase tak často, nejsem do nich úplný nadšenec ale když se skutečně zadaří, tak kolem dvaceti dnů.Moje zkušenost, nejlépe se jim daří v ampulích, v kterých je převážejí. Ale je tam malé množství vody, je třeba kontrolovat, aby květ nebyl bez vody. A občas seříznout mírně stonek. Schválně budu tyhle pozorovat. Mnohem dýl vydrží na rostlině ale hlavně na té, která člověku vykvete doma. Koupené kvetoucí tak dlouho nevydrží.

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 19.12.2023 12:37
     

    Regi, tak to sleduj a podej hlášení. Já jsem nikdy neviděla řezanou orchidej do vázy, tak jsem zvědavá.

    Ale proč to píšu - dcera si měla do školy přinést materiál na vánoční výzdobu a v domnění, že nebude nic mít, si koupila řezané karafiáty. Pomlčela jsem o tom, že karafiáty nebudou to pravé, ale budiž. Přidala jsem jí k tomu mahon, břečťan, jedlové větve, jalovec .... jsou to dva týdny, všechno je skoro pryč, až na karafiáty. Ty se tváří čerstvě.

    Sice jsem jí šokovala, že dřív býval karafiát nejlevnější kytka, možná tak za pětikačku? Už nevím. Ona platila za jeden 30 Kč eye popping smiley

    ale možná to bude tím, že je koupila v Jindřišské, v centru Prahy.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.