pátek 26. dubna, 16:59 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dělená strava
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Dělená strava
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Papinka
Status:
Výsledné hodnocení: 5

Dělená strava - recepty

Datum: 12.05.2009 06:44
 

Zakládám téma, kde si budeme vyměňovat osvědčené recepty v souladu s dělenou stravou podle LK. Prosím, nadepište vždycky nahoru název a k tomu písněte, do které skupiny to patří, pro lepší orientaci - když třeba budeme hledat tip na obídek smiling smiley nebo večeři mls smiley

 

Zdravé recepty najdete např na: [www.varimezdrave.cz]

Prosím nekopírujte recepty do této diskuze přímo z jiných stránek! (admin)



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 13
  • Autor: Issis
    Status:

    Re: Dělená strava - recepty

    Datum: 06.04.2013 21:25
     


    kuřecí prsa v česnekovo-cibulovém sosu
    - kuřecí prsa, česnek, cibule, sůl, pepř, mrkev, hrášek, máslo, olej
    - kuřecí prsa osolíme, opepříme, na oleji zprudka osmahneme a dáme stranou, do pánve dáme cibuli, osmahneme do hodně tmava, pozor - nespálit, ke konci přidáme česnek pokrájený na nudličky, trochu osolíme, podlijeme vodou, vložíme maso a pod pokličkou dusíme do měkka
    - zvlášť si na másle osmahneme pokrájenou mrkev tak, aby zůstala křupavá a vmícháme mražený hrášek, lehce osolíme a osladíme


     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Issis (06.04.2013 21:29)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Dělená strava - recepty

     
     
  • Autor: Anett
    Status: začátečník

    Re: Dělená strava - recepty

    Datum: 07.04.2013 15:23
     
    image.jpg

    Jáhelník (na dvě poce)

    1hrnek jáhel, 2hrnky vody, sušený zajíc, lžíce medu, skořice, rozinky, 2 jablka, kokos, špetka soli

     

    Jáhly propereme pod tekoucí vodou a dáme vařit do vroucí osolené vody. Po uvaření do teplých jáhel vmícháme 4 lžíce sušeného zajíce, lžíci medu a skořici dle chuti. Jablka nastrouháme a smícháme s rozinkami.

    Poté do pekáčku vrstvíme jáhly na ně dáme nastrouhaná jablka a opět překryjeme vrstvou jáhel. Já osobně mám teď raději jablka vmíchat do jáhel přímo a nic nevratvit, ale záleží na každém jak to má rád smiling smiley

    Pečeme na 170stupňů cca 30minutek.

     
  • Autor: VAJAj
    Status:

    Re: Dělená strava - recepty

    Datum: 13.05.2013 11:21
     
    02052013317.jpg
    Další fotografie:

    PEČENÁ ČERVENÁ ŘEPA-NEUTRÁL



    Řepu-uvařenou-nakrájíme na tenká kolečka,

    osolíme-lehce zakápneme oil,ol,sojovkou,pokapeme medem a dáme koření čili v mlýnku.

    Pečeme ve vyhřáté troubě cc 10-15minut dle trouby.

    Jako příloha k masu-pro KYTIČKY-tofu atd...

    Je dobrá i studená.

     
  • Autor: VAJAj
    Status:

    Re: Dělená strava - recepty

    Datum: 13.05.2013 11:31
     
    01052013300.jpg

    JÁHLY NA SLANO S CIBULKOU A BYLINKAMI-GRILOVANÁ RAJČÁTKA-KYTIČKY



    Jáhly propláchneme-uvaříme v osolené vodě 15minut-scedíme propláchneme.

    Na oil .ol opečeme cibulku na měsíčky do zlatova-osolíme-opepříp,přidáme bylinky.

    Přidáme uvařené jáhly promícháme,necháme prohřát a podáváme.

    GRILOVANÉ RAJČÁTKA.

    UMYTÉ RAJČÁTKA DÁME DO MISKY OSOLÍME ZAKÁPNEM LEHCE OIL.OL.ZAMÍCHÁME A DÁME POD GRIL.

     
  • Autor: VAJAj
    Status:

    Re: Dělená strava - recepty

    Datum: 13.05.2013 11:42
     
    12052013322.jpg
    Další fotografie:

    HRÁŠEK JAKO PŘÍLOHA KYTIČKY


    HRÁŠEK pár minut povaříme,dáme na pánev-zakápnem lehce cucinou,osolíme,opepříme bílým pepřem a dáme pár kapek citronu.

    Promícháme-prohřejeme-podáváme.Výborné thumbs down

     

    HRÁŠEK JAKO PŘÍLOHA ZVĚŘ

    Postup stejný jen hrášek zalejeme smetanou 12%-33% volba je na Vás grinning smiley opět sůl-bílý pepř-pár kapek citronu.prohřát a podáváme.

     

    VIZ FOTO HRÁŠEK S RYBOU-HRÁŠEK ZALITÝ MLÉKEM.ZREDUKOVÁNO A ZASYPÁNO PARMEZÁNEM-SŮL-PÁR KAPEK CITRONU thumbs down

     
  • Autor: VAJAj
    Status:

    Re: Dělená strava - recepty

    Datum: 21.05.2013 12:45
     
    14052013329.jpg
    Další fotografie:

    FALEŠNÝ BRAMBOROVÝ SALÁT Z CELERU-ANTONIE MAČINGOVÁ



    3dcl steril.okurek

    3dcl steril mrkrkev -hrášek

    menší půlka celeru

    4natvrdo vařená vejce

    1jogurt

    1smetana

    sůl-pepř-může být med ,citron.

     

    Cibuli nakrájíme na proužky a spolu s okurkem který jsme si nakrájeli na KOLEČKA KRÁTCE OVAŘÍME VE VROUCÍ VODĚ.Scedíme ,dáme do mísy-přidáme hrášek s mrkví,uvařený-a nahrubo nastrouhaný celer-osolíme-opepříme-vmícháme na KOSTIČKY VAJÍČKA-JOGURT -SMETANU.

    Podle chuti dáme med-citon.

    Lehce vše promícháme a dáme do lednice vychladit.

     

     

    POZNÁMKA---

    Já neměla steril.mrkev s hráškem tak jsem mrkev uvařila sviží a hrášek z mrazáku.Ničemu to nevadilo.

    Jogurtu jsem dala přiměřene ,nechtěla jsem aby mi to plavalo a smetany jsem dala 2-3lžíce jen na zjemnění.

     

    DOBROU CHUT thumbs down

     
  • Autor: Sheila112
    Status:

    Salát Coleslaw - neutrál

    Datum: 29.05.2013 11:17
     
    005.jpg

    Coleslaw je jednoduchý salátek ze zelí, není tam žádné masíčko smiling smiley 

    Dělám ho takhle:

    1/2 hlávky zelí

    1/4 menšího celeru (nebo 1 kedluben)

    2 - 3 mrkve (nebo i více)

    1 cibule

    zálivka - 5 polévkových lžic olivového oleje, štáva z půlky citronu, polévková lžíce hořčice, 1 kávová lžička fruktozy, sůl, pepř ( bílý), 2 - 3 polévkové lžíce lžíce majonézy nebo jogurtu, je možné dát i půl napůl a když mám rostlinky dávám sojanézu a k tomu křupavý rohlíček - to nemá chybu grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Do velké mísy nastrouhám na struhadle s těmi většími oky zelí, celer a mrkev, cibulku nadrobno nakrájím a vše promíchám s našlehanou zálivkou. Nejlepší je nechat takto odležet pár hodin mls smiley

     

     

    Kdo má rád sladší, může dát více fruktózy, já si do zvířátek přidávám ještě 1 kelímek zakysanky thumbs down mls smiley mám ho ráda "mokřejší".

     
    Upraveno 3 krát. Naposledy upravil Sheila112 (18.06.2013 14:11)
     
  • Autor: VAJAj
    Status:

    Re: Dělená strava - recepty

    Datum: 31.05.2013 13:26
     

    [veganodaktyl.veganka.cz]...... OSTATNÍ RECEPTY thumbs down mls smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil VAJAj (31.05.2013 13:27)
     
  • Autor: VAJAj
    Status:

    Re: Dělená strava - recepty

    Datum: 31.05.2013 20:02
     
    30052013416.jpg
    Další fotografie:

    KARBENÁTKY S ČERVENOU ŘEPOU-ZVĚŘ

     

    Mleté maso -vepřové-hovězí,1ku1(já měla velikost vetšího grepu)

    1vejce

    menší cibule

    půl mrkve střední

    1řepa-vařená(velikost vetšího tenisáku)

    sůl-pepř-česnek-bylinky(libeček-pažitka)

     

    Maso dáme do mísy,přidáme cibulku na kostičky-mrkev-řepu najemno nasrtrouhanou,vejce ,koření,bylinky a česnek já dala 5stroužků.

    Vše důkladně promícháme,dáme chvíli odpočinout do lednice.

    Na plech s peč.papírem- tvoříme karbenátky-pečeme ve výhřáté troubě,aby se karbanátky pěkně zatáhly,pak teplotu trošku ztáhneme.

     

    POZNÁMKA---

    Z TOHOTO MNOŽSTÍ JSEM MĚLA 8 MENŠÍCH KARBENÁTKŮ.

    Byly hodně ,,zeleninové,krásně štavnaté, měla jsem strach ,že se mi to bude rozpadat,ale krásně to drželo thumbs down

    Doporučuju s česnekem nešetřit thumbs down pokud ho můžete.

    Samozřejmě množství daných surovin si můžet přizpůsobit dle sebe flower smiley

    flower smiley flower smiley DOBROU CHUT VÁM PŘEJU flower smiley flower smiley

     
  • Autor: Sheila112
    Status:

    hořčično-medovo-koprová smetanová omáčka ZVÍŘÁTKA

    Datum: 01.06.2013 15:55
     
    002.jpg
    Další fotografie:

    smetana 12% nebo i 30% (podle chuti)

    hořčice (plnotučná nebo pro pikantnější chuť kremžská)

    med

    čerstvý kopr

    sůl

    pepř (bílý nebo černý)

    (v původním receptu není med, ten jsem si tam přidala já, a teda myslím, že je to s medem o moc chutnější)

     

    smetanu vlijeme na pánvičku, trochu zahřejeme, opepřime, osolíme, přidáme hořčici (já jsem dala kremžskou), necháme zredukovat, přidáme kopr, odstavíme z ohně. Na konec vmícháme med - podle chuti. Dávám jej na konec proto, aby se z medu neztratily jeho léčivé účinky (což se děje při teplotách nad 70 stupňů).

     

    Ideální na lososa nebo jinou rybu pečenou na přírodno, ale dobrá je i s kuřecím masem mls smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Sheila112 (01.06.2013 16:14)
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Anonymní návštěvník

    Re: Dělená strava - recepty

    Datum: 02.06.2013 15:33
     
    p6020052.jpg

    Kuře načerveno

    2 lž medu, 2lž citr.štávy, 6 lž kečupu (protlak..), 2 špetky soli, 2 špetky šalvěje (měla jsem čerstvou - asi 6 lístečků), 4 stroužky česneku, cibule


    Kuře osolit, napatlat majdou z uvedených surovin a dát péct.

     
  • Autor: VAJAj
    Status:

    Re: Dělená strava - recepty

    Datum: 07.06.2013 12:30
     
    07062013456.jpg
    Další fotografie:

    CELEROVÉ KOSTKY DLE ANTONIE MAČINGOVÉ-ZVĚŘ



    Celer očistíme-nakrájíe na menší kostky a uvaříme v lehce osolené vodě na skus cca 5-8min.

    Scedíme,dáme do mísy-lehce osolíme,opepříme,přidáme lžíci másla lžíci nasekané petrželové natě důkladně, lehce promícháme a podáváme jako přílohu k masu.


    POZNÁMKA----

    Já si recept lehce upravila,kostky jsem hodila na teflon.pánev s plátkem másle a osmašila ...


    POKUD SI KOSTKY OSMAŽÍME NA KAPCE OIL.OL BUDOU VKODNÉ DO KÝTÍ TŘEBA K TOUSTU NEBO KVÁSKVÉMU CHLEBU......

    DOBROU CHUT flower smiley


     
  • Autor: VAJAj
    Status:

    Re: Dělená strava - recepty

    Datum: 11.06.2013 12:16
     
    11062013468.jpg

    ZELÍ S ČERVENÉ ŘEPY ---NEUTRÁL--



    Na oil ol osmahnem cibuli na půl měsíčky,dala jsem tak malou lžičku,jen prohodila a nechala smažit dokud lehce nezezlátla-přidat-bílý pepř-sůl-jeblečný ocet(s tím pozor,dala jsem více a musela jsem přisladit medem),malinko podlijeme vodou, promícháme at se spojí chutě a necháme vypařit vodu.Já měla s br.koláčkama a seitan jako minutka s česnekem.

     

    Další variace-zelí posypat pečenýma žampionama na půl měsíčky-k závěru hodit chvíli gril, at chytnou křupku,měla jsem to s knedlíkem s polenty.

    Taky výborné. flower smiley



     
  • Autor: Anett
    Status: začátečník

    Re: Dělená strava - recepty

    Datum: 11.06.2013 19:13
     
    image.jpg

    Cuketový hummus

    cuketa, tři lžíce tahini, stroužek česneku, polévková lžíce olivového oleje, lžíce citrónové šťávy, lžička mletého kmínu, lžička soli, lžička kajenského pepře(papriky)

    Všechny ingredience dáme do mixéru a pořádně rozmixujeme v hladký krém. Dobré je připravit ai hummus den předem a nechat rozležet přes noc v lednici.

     
  • Autor: Anett
    Status: začátečník

    Re: Dělená strava - recepty

    Datum: 11.06.2013 19:22
     
    image.jpg

    Krémové avokádové těstoviny

    na těstoviny: cuketa, špetka soli a pepře, olivový olej

    na omačku: zralé avokádo, 3 stroužky česneku, 2lžíce olivového oleje, 1/2 lžičky soli, voda, hrst čerstvé bazalky, (lžíce másla)

     

    Škrabkou na zeleninu si připravíme tenké těstoviny z cukety, na pánev dáme lžíci olivového oleje na na něm lehce orestujeme cuketové těstoviny se špetkou soli a pepře do změknutí (max 3minutky).

    Poté si dáme všechny ingredience na omáčku do mixéru a mixujeme v krém, případně přidáme trochu vody aby byla konzistence opravdu krémová. Nakonec smícháme s těstovinami smiling smiley

    Omáčka je vhodná i k obyč těstovinám, pokud nejedete paleo tongue sticking out smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anett (11.06.2013 19:23)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dělená strava (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.