neděle 25. října, 21:56 Svátek má Beáta
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..

Podkategorie:

Autor: Libi
Status:

Cibuloviny

Datum: 16.01.2007 17:21

Koupila jsem si ve výprodeji v baumaxu cibuloviny - jarní i podzimní. Co mám dělat s těmi, které měly být na podzim už v zemi? Některé z nich jsou už napučené. Mám je zasadit třeba do nějakého truhlíku nebo mísy a dát do chodby? Bude jim stačit kratší doba na to, aby se uhnízdily a na jaře vykvetly?  Minulý rok jsem tak už měla ve velké míse sesazené hyacinty, fotka tu také někde je.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 1 z 14
  • Autor: manka69
    Status: začátečník

Re: Cibuloviny

Datum: 22.06.2013 07:24

dsc00014.jpg

Jeden hodný soused mi přinesl ze své zahrádky cibule ocúnů. Takže jsem tady vyčetla, že když je teď zakutám, na jaře vyrostou listy, pak zmizí a na podzim vykvetou. Že by už letos na podzim ty cibule vykvetly, to asi néé, že?

Mimo téma - ty kočky musí mít ty huby všude.

• Autor: Reklama

• Autor: Emilka12
    Status:

Datum: 22.06.2013 09:11

Manko já myslím že ti nic nevyroste,ty kočky ti cibulky asi sní. grinning smiley grinning smiley grinning smiley

• Status: expert

Datum: 22.06.2013 09:14

Ano, měly by vykvést thumbs down . Pokud je kočky sežerou, nebudou květy ani kočky grinning smiley

• Autor: manka69
    Status: začátečník

Datum: 22.06.2013 09:24

Emilko, ivik, je to schované, to bylo jen na focení. Kočky jsou votrávené z toho horka, ještě aby byly i z vocúnů winking smiley .

• Autor: HonzaPM
    Status:

Datum: 22.06.2013 11:50

Betas, lilie má vytrvalou cibuli. Což není ani klasická cibule, ani hlíza. Je to tak trochu třetí skupina.

Po odkvětu je seříznout můžeš, ale ne až k zemi. Pokud se ti daná (seříznutá) odrůda dobře množí,

tak si seříznutí (cca o polovinu až 2/3) ani nevšimne - je to stejné, jako bys je např. řezala do vázy.

Ale některé lilie (u mne hlavně orientpety a orientální) se moc nemnoží a ty bych raději neřezal.

Popř. je jeden rok můžeš seříznout (o ty 2/3 olistěného stonku) a další rok nechat být.

A tak to dělat mnoho let. Kdybys je rok co rok řezala až k zemi, tak si myslím, že tak za 4-6 let

by je to přestalo bavit a odešly by ti. Ale je to velmi závislé na konkrétní skupině a odrůdě.

Neplatí to plošně.

Manko - zasaď hned a vykvetou ti již tento podzim.

• Autor: Anavi
    Status: expert

Datum: 08.07.2013 10:24

tulipa-willem-van-oranje2.jpg

pro budul:

winking smiley love smiley

willem van oranje + david teniers + modřence

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (08.07.2013 10:26)

• Status:

Datum: 08.07.2013 11:29

Krása thumbs down a je to dost nahusto grinning smiley

Datum: 08.07.2013 11:55

Škoda, že "Davida" jsem nikde neobjevila, udělala bych to stejně, ale samo v omezeném počtu smiling smiley.

On ten Willem je totiž hodně nízký, tak to s těmi modřenci pěkně vynikne thumbs down Modré modřence nemám, ale počkám, až na ně někde narazím za rozumný peníz a pak to zrealizuji smiling smiley

Datum: 11.07.2013 19:56

p7110144.jpg
    Další fotografie:

Eremurus z Lidlu a Galtonie

• Autor: iriska

Datum: 11.07.2013 19:58

Jáji a ten eremurus co jsme měli stejný ti taky roste? Mě vůbec nevzešel. sad smiley

Datum: 11.07.2013 20:02

Mně nevzešel nikdy, pak už jsem to vzdala. confused smiley

• Autor: iriska

Datum: 11.07.2013 20:03

Ivčo a nevíš, v čem jsme udělaly chybu?

Datum: 11.07.2013 20:04

nevim, a je mi to jedno smiling smiley, už by se mi stejně něco tak velkého na zahradu nevešlo grinning smiley.

Datum: 11.07.2013 20:09

Ten mám taky, má poupata, ale zalehla ho multiflora tak je pozadu. Je hezčí něž tenhle, úžasně voní medem u Missi už květl. Musím nějak zpacifikovat růži, je toho pod ní víc, taky několik denivek.

Podobné příspěvky
Diskuze: Co si kdo,kde objednává za k.. Co do truhlíků na podzim a v.. Mouchy v bytě

A protože jsem zvědavá, co si kdo objednává u různých zahradníků,tak otvírám tuhle diskuzi.   Už nějak nenakupuju ale dám sem odkaz na pár vid

Autor: hespa - 03.01.2007 18:53
Rubrika: Zahradní povídání - Komentářů: 200

Dneska jsem stvořila truhlíky, které mi doufám na oknech vydrží do jara...PRUNED

Autor: Anavi - 30.10.2007 22:25
Rubrika: Okrasná zahrada - Komentářů: 200

Dobrý den, potřebuji radu.Před měsícem jsme se přestěhovali s přítelem do pronájmu a od prvního dne nás trápí mouchy. Mysleli jsme si, že za chvíli je

Autor: Annettas - 28.11.2013 20:46
Rubrika: Bydlení a domácnost - Komentářů: 8
Adresář: http://skalnickar.krasa-netr..   

Skalničkář , nové stránky věnované péči o skalku a skalničky . Dále zde naleznete články o cibulovinách, trvalkách, tvorbě Cottage garden a výběr vh

Autor: gasha - 29.12.2009 15:35
Rubrika: Zahrada - Komentářů: 0

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.