sobota 28. ledna, 09:33 Svátek má Otýlie
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..

Podkategorie:

Autor: Libi
Status:

Cibuloviny

Datum: 16.01.2007 17:21

Koupila jsem si ve výprodeji v baumaxu cibuloviny - jarní i podzimní. Co mám dělat s těmi, které měly být na podzim už v zemi? Některé z nich jsou už napučené. Mám je zasadit třeba do nějakého truhlíku nebo mísy a dát do chodby? Bude jim stačit kratší doba na to, aby se uhnízdily a na jaře vykvetly?  Minulý rok jsem tak už měla ve velké míse sesazené hyacinty, fotka tu také někde je.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 1 z 21
  • Autor: Anavi
    Status: expert

Re: Cibuloviny

Datum: 25.05.2021 07:36

Kamarádka mi teď tři vyryla, namnožily se semeny.

• Autor: Reklama

• Autor: iriska

Datum: 25.05.2021 07:38

tak to jsem ještě nezaznamenala, že by se mi vysemenily. Ale udělám řízek, strčím do květníčku a do skleníku přes zimu a tak 3/4 se chytne

Datum: 25.05.2021 07:38

Zkusila jsem teď taky řízky... mám jich asi 6, tak uvidíme, co to udělá. winking smiley

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (26.05.2021 06:19)

• Autor: Betas
    Status:

Datum: 25.05.2021 14:26

Anavi, rikala jsem si presne to same - ze bych ted nechtela zakladat zahradu. I v Baumarktech jsou ty ceny rok od roku vyssi, nestacim vzdycky zirat, to bych za to nikdy nedala. Obzvlast pri me oblibe kupovat v akcich ci vyprodejich. Horsi je, ze budu potrebovat jeste par stromu, a to se neda holt nic delat..

Dnes jsem se tak moc rozplyvala nad menavou hortenzii, ale 645,- jsem proste dat nechtela spinning smiley sticking its tongue out Ale nevim, jestli si to jeste nerozmyslim grinning smiley

Datum: 26.05.2021 06:19

Betas... kdyby mě někdo včera pozoroval v zahradnictví, tak se asi dost bavil. Měli tam viburnum Newport - kalina úplně obalená bílými květy...

Takže vzala jsem ji do ruky, že ji jasně beru, i když na ni nemám místo winking smiley. Pak jsem viděla cenovku (498 Kč) a říkám: Nejsem blázen... a vrátila ji zpět. Potom jsem si říkala: Ale zase.. někdo investuje do celé zahrady, já už si můžu dovolit takové lahůdky... proč ne. No ale: Nemám na ni místo, aby to nebyla vyhozená pětistovka, když mi zdechne v nádobě. Pak zase do ruky: Ale co... co je vlastně pětistovka? To už mi toho pochcípalo za víc peněz... Pak znovu zpátky: Ale tak kalin mám dost - Mariesii, Lanarth, Kilimanjaro, Compactum, Opulus Roseum, Pragense... nemusím snad mít všechny... confused smiley eye rolling smiley Pak opět do ruky: Ale je teda krásná, ta je snad nejkrásnější... a pak už vedoucí: Zavíráme.. je šest. winking smiley Tak jsem ji rychle odložila, popadla tam dvě millionbellsky pro mamku a tradá ven...

A myslela jsem na ni před usnutím... a hned po ránu. grinning smiley Ale měli poslední... tak se obávám, že až pro ni odpolko pojedu, už tam nebude. grinning smiley grinning smiley Protože tam POJEDU. winking smiley grinning smiley tongue sticking out smiley

Upraveno 3 krát. Naposledy upravil Anavi (26.05.2021 06:32)

• Autor: kordula

Datum: 26.05.2021 07:01

Anavi, to znám jsem VÁHA grinning smiley

Zruším ten hrobeček uprostřed zahrady, ale co s tulipány ? .....poradíte, nerada bych o ně přišla, děkuji

• Status: expert

Datum: 26.05.2021 07:05

Kordulko, tulipány oštípej od květů jak budou dokvétat. A musíš vydržet než se zatáhnou. Pak je opatrně vydoubej, trochu očisti, slupku neloupat a dej je usušit. Najlépe tmavší místo a teplo a průvan. Pak v září po polovině zasázet.

A ty nákupy znám. . eye rolling smiley

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (26.05.2021 07:18)

• Autor: Betas
    Status:

Datum: 26.05.2021 07:25

Anavi, to se smeju a jsem rada, ze v tom nejsem sama grinning smiley Moje dalsi blbost vcera byla, ze jsem do toho Bauhausu jela pro vretenovou sekacku a protoze meli posledni vystaveny kus, dostala jsem na ni slevu neco pres 400,-! Takze to by mi skoro i pokrylo tu hortnezii... confused smiley A co myslis, take jsem si o ni cely vecer hledala na netu, je to totiz ta certifikovana, takze maji i pekne detailni stranky...

[magicalhydrangea.com]

Asi za mesic pojedeme na vylet do Prahy a nekterych zahradnictvi, tak treba tam bude i vetsi vyber a budu rozhodnejsi... winking smiley grinning smiley spinning smiley sticking its tongue out

PS: uz jsem letos koupila nekolik hortenzii jako darek, sobe taky dve, ale za 149,- v Lidlu, to by mi tak slo... grinning smiley Takze spis jde taky o sbirkovou zalezitost a rozezranost, ze takovou jeste nemam... eye rolling smiley

• Autor: alenak

Datum: 26.05.2021 07:39

Je to mor, už vlézt do zahradnictví winking smiley , Betas, jak jsi spokojená a jak roste Strong Annabelle? U mě to je nejoblíbenější hortenzie, ještě jsem přikoupila na podzim růžovou, ta je asi 5 cm, snad přežije, dostala VIP péči.

Já odstřihuju listy narcisů a tulipánů hned po odkvětu na 1/2, protože to překáží, potřebuju na ně dát letničky, aby rychleji zaschly a taky je tu hodně slimáků, mají tyhle listy strašně rádi. Cibuloviny nevyndávám, i když by se občas mělo.....

• Autor: JaniV
    Status:

Datum: 26.05.2021 07:39

Anavi,uděláš dobře.Ona ani není moc velká a roste pomalu,určo se vejde smiling smiley

• Autor: kordula

Datum: 26.05.2021 08:05

Regi , děkuji love smiley

• Autor: Kika
    Status:

Datum: 26.05.2021 08:11

Anavi grinning smiley grinning smiley, to je jasný, že ti to nedá, tam nejet. Ale uklidní tě, že takové myšlenkové pochody míváme také? grinning smiley

Datum: 26.05.2021 08:17

Tak já právě doufám,že jsem si tady našla odpovídající partu, která mi potvrdí v těchto případech, že jsem NORMÁLNÍ winking smiley grinning smiley flower smiley love smiley.

Kika napsal(a):

Anavi grinning smiley grinning smiley, to je jasný, že ti to nedá, tam nejet. Ale uklidní tě, že takové myšlenkové pochody míváme také? grinning smiley

Datum: 26.05.2021 08:18

Moc nevěřím,že tam "počká"... i když .. ta cena by mohla být trochu záruka.

Kdo tomu nerozumí, ten to nedá... a kdo tomu rozumí, tak třeba bude taky přemýšlet... no a až si pro ni přijede zítra, tak tam nebude.. je to sranda. Moje mamka to takhle mívala se šatama a kabelkama... že už druhý den nebyly. Já jsem holt jinej level.. Tepláky, rejč... a KYTKY. grinning smiley

JaniV napsal(a):

Anavi,uděláš dobře.Ona ani není moc velká a roste pomalu,určo se vejde smiling smiley

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.