pondělí 29. dubna, 07:52 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Výchova a péče
hodnocení: 4.30
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Výchova a péče
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Vzteká se i to vaše?

Datum: 06.03.2007 10:06
 

Tak honem pište - že v tom nejsem sama??? smiling smiley

Jak to řešíte?

Učitelky radí po dobrém, kámošky se téměř do jedné shodnou: řezat, řezat, řezat! (píšu s trochou nadsázky, nevolejte hned sociálku winking smiley grinning smiley ).

Včera jsme o tom kecaly několik hodin s kamarádkami, že i ty nejklidnější z nás prostě po čase vypění a stejně ty děti seřvem a nemáme moc sílu na ty "dobrácké" metody. Na druhou stranu - mě naši taky nešetřili a nemám pocit,že bych jim to měla za zlé a že bychom měli špatný vztah. Naopak! Takže - co si o tom myslíte vy?

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 11
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 10.09.2007 17:14
     
    Je to těžký ano ,ale to si nesmíte říkat,že tomu miláčkovi ubližujete(chudinečka malinkatej hodňoučkej ťu ťu ťu ňu ňu ňu)Uvidíte ,že to opravdu zabírá ,hlavně pevné nervy nedejte se a jděte do toho.Dítě je tak zklidněno a ještě vás má pořád stejně rád.flower smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: Vzteká se i to vaše?

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 15.11.2007 13:10
     
    V posledních desetiletí takzvaně nezvladatelných dětí přibývá a věk, kdy začínají šikanovat své rodiče, se stále snižuje. Ve výchově tříletých dětí bývá rozhodující, zda jim rodiče nastaví hranice a naučí je dodržovat určitý řád.
    Rozvolněná výchova, kterou jsme převzali ze Západu, a nedostatek času na dítě začaly produkovat TZV. MALÉ TYRANY.

    Spousta rodičů má strach právě z toho, že se jejich dítě začne nevhodně chovat NA VEŘEJNOSTI, a tak mu raději ve všem vyhoví. Klasika- obchod a „Mami, já chci tohle“, pokud se maminka nechce podvolit, dítě se začne vztekat a dělat scény. Malý tyran se může dopracovat i k tomu, že se ho nakonec rodiče budou bát vzít do obchodu, do bazénu, kina atd, kde by mohl udělat ostudu. Když totiž dítě vycítí, že svým chováním rodiče stresuje, o to víc si to vychutná. K nadávkám přidá pár urážek, kousanců a plivanců.
    Když malému tyranovi jednou ustoupíte, abyste měla klid, je to cesta do pekel, upozorňuje psycholog Šturma.

    Rituály kolem jídla, základní životní potřeby, kterou málokterý rodič dítěti dokáže odepřít, využívají některé děti s panovačnými sklony k převzetí moci. Honí matku, aby jim postupně nosila celý obsah lednice a nakonec stejně nejsou spokojení.
    Dr. Čapková uvádí příklad ze své praxe: dvě holčičky chtěly snášet všechno jídlo na stůl a nic jim nebylo dobré. Rodiče se domluvili, že tomu udělají přítrž, děti zasedly ke stolu, kde bylo nachystané jídlo, děti dělaly scény, rodiče si jich ale vůbec nevšímali a vydrželi. Nakonec děti snědly nachystanou snídani, protože jim kručelo v žaludku, u oběda už nebyl skoro žádný problém. Když děti pocítí autoritu a zjistí, že dospělý si trvá na svém, tak vyklidí pole a nejsou tak naléhavé.

    „Když rodiče místo sebe dávají dítěti odmalička šidítka v podobě věcí a později peněz, jednoho dne se může stát, že jim peníze dojdou, nebo dítě najednou ve 14 zatouží po motorce. Odmítnutí ze strany rodičů nemůže dítě po letech života, kdy všechno mělo hned, pochopit a třeba motorku ukradne“, uvádí psycholog Šturma.

    „Když se člověk nenaučí být už jako dítě vnímavý k potřebám domova(např. pomoc rodičům s úklidem atd.), dostane prvotní sobectví v dospělosti ráz povahového rysu“, upozorňuje dr. Šturma.
    Někteří rodiče si myslí, že když dítěti postaví hranici, tak mu neprojevují dostatek lásky. „To je ale falešné pochopení toho, co láska je,“ říká psycholog a dodává: „Někdy je pro maminku zdánlivě snazší vyhovět, ale v tu chvíli dítě nabývá navrch. Je to první krůček k tyranství.“

    Čerpáno z Magazínu deníku Právo.
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 15.11.2007 13:33
     
    Tak já vztekání u svých dětí neznám-doufám,že to někoho nenaštvegrinning smiley bude to asi tím,že manžel je doma jednou za 14 dní,a děti asi pochopili,že jich mám dost a je v jejich zájmu mě moc nevytáčetconfused smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 15.11.2007 13:38
     
    Evco, tak tos mě teda naštvala a dost!!! Moje děti předvedou vztekací scénu minimálně třikrát za den. Ale už jsem se naučila to zvládat, odejdu, abych na ně moc neřvala, když vím, že je to nanic a děti, když zjistí, že si nepomůžou, tak prostě přestanou. Ale je to někdy záhul, bejt důsledná!!!! eye rolling smiley
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 15.11.2007 14:43
     
    Já to tušila,že někoho naštvumoody smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 15.11.2007 21:40
     

    Se máš, važ si toho!winking smiley

     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 16.11.2007 19:43
     
    Jak.mile se začne vztekat ihned se snažím ignorovat a když ani to nepomáhá,tak říkám,že odcházím a ihned se začíná dostávat do normálu.nono smiley
     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 16.11.2007 22:58
     

    Jak už jsem psala na začátku téhle diskuze, moje děti se taky nevztekají. Já si prostě myslím, že je od narození důležité nastavit mantinely a dát (jakmile jsou samozřejmě schopné chápat) jim jasně najevo, kdo určuje doma pravidla. O věcech jako "co budeme dneska dělat, kam půjdeme na procházku, co byste rády k večeři, na kterou pohádku budeme koukat atd." o tom samozřejmě vedeme diskuzi. Ale jsou věci o kterých s dětmi prostě nediskutuju. Nemám prostě problémy s dětma v obchodě, chtějí čokoládu, koupím jí, chtějí bonbóny,vyberte si, buď to a nebo to. Tak si vyberou a hotovo, dál neškemrají, scény nedělají.

    Teď pořád lítám s dětma po doktorech a to co občas vidím v čekárnách je někdy k neuvěření. Moje děti si prostě sednou a čekají. Tak jsou naučené. Dneska jsme strávily tři hodiny čekáním na traumatologii a bez problému.

    Většina mých známých si myslí, že jsem přísná, já myslím jen, že moje děti mají respekt k tomu co řeknu a vždycky se dohodneme a najdeme řešení.

    A rozhodně si stojím za tím, že se to nevylučuje s tím jakou lásku k nim cítím. Jak moc je mám ráda a dýchala bych za ně. Některé matky odpustí dětem všechno možný, kolem sebe toho vidím dost a někdy teda nestačím zírat. Hodně maminek se pomalu bojí, dát dítěti na zadek. Tím prosím nemyslím třískat je bezhlavě. Myslím, že mě znáte tak tohle nemusím doufám vysvětlovat.

    Nikdy nepochopím jak si třeba máma může nechat od dětí nadávat, nebo se nechat třeba pokopat. Ani jednou si tohle nedovolily.

    Paradoxně ty které si myslí, jak jsem na děti přísná, si pak ke mně chodí pro radu co s nima mají dělat a jak jsou bezradné.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 16.11.2007 23:46
     
    Amee, přesto mi nevymluvíš, že každé dítě je jiné. Jsem na ně přísná, třeba v obchodě nemám problém, že by se kluci vztekali, že za každou cenu něco chtějí. Vztekají se kvůli naprostým kravinám. Malej třeba proto, že mu dám lahvičku s pitím na velký stůl místo na jeho malý stoleček eye rolling smiley . Je to takovej detailista, který potřebuje mít vše na svém místě. Kamarádka je taková "flaxiozní" nebo jak to napsat-nezvýší hlas, nedá na zadek, přesto její dítě po dobu tříhodinnové návštěvy sedělo na jednom místě!!! a hrálo si s jednou!!! stavebnicí!!! Moje děti mění činnosti asi tak po dvaceti minutách maximálně, prostě jsou takový aktivní,a to si nemyslím, že by bylo dáno jen výchovou. ONi třeba v té čekárně u dr. nezlobí, ale sedět nebudou. chvíli stavěj kostky, chvíli malují, projdou se po chodbě a pak zase něco jinýho.Viz příklad staršího - jdem ze školky, já malýho v golfkách, psa a starší jede na kole. čili k brance dorazí o pár minut dřív než my. A on nebude čekat, až přijdu a odemknu, on prostě přeleze plot, protože už chce bejt DOMA!!! přitom barák je stejně zamčenej....eye popping smiley Hlava mi to nebere, ale konkrétně za ten plot jsem mu domluvila po dobrém, po zlém, manžel rovněž a stejně ho většinou načapám s nohou na podezdívce, tak se zarazí a omluví se. Ale prostě "nedá mu to" confused smiley
     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 17.11.2007 09:29
     

    Jasně, že každé dítě je úplně jiné. Myslím, že trochu musíš rozlišovat běžné, aktivní a občas zlobící dítě, které vyvádí lotroviny a brečí, že něco chtěl a nedostal a uřvaným frackem, který ti řekne, že jsi zlá, že tě nemá rád, kopne tě do holeně a vzteky se válí po zemi. A má u toho výraz malého vraha.

    Anavi, já myslela,že se tady bavíme o vztekajících se dětech a malých tyranech.

    Ty si myslíš, že moje děti nelítají, neřvou, nedělají bordel? Že já občas neřvu na ně?

    Ale to víš, že jo.
    Kluk zásadně do obýváku nepříjde, vždycky přijede po zemi. A říkala jsem mu to stokrát.

    Konkrétně, když už jsme u té návštěvy doktora. Je rozdíl, když dítě začne chodit po čekárně, vyběhne na chodbu a zase vrátí, proleze tam hračky atd.

    A je rozdíl, když začne lézt v botách po sedačkách a máma mu řekne nedělej to a dítě na to vůbec nereaguje a během půl hodiny tam řve jak píchlé tele, pak mámě jednu flákne, je na ní drzé. Otravuje to všechny okolo, evidentně je vidět, že dítě matku neposlouchá a máma si s ním vůbec neví rady.

    Prostě fracek a většinou bývají tyhle dětičky ještě řádně rozmazlené, protože dostanou na co si ukážou, jenom aby byl klid.

     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 17.11.2007 20:26
     
    Amee už jsem se lekla ,že ty tvoje děti jsou prostě sto procent.A jak jsi napsala ten další vzkaz tak jsi mne uklidnila.Nevím jak se chovají tvoje děti i mimo čekárnu u doktora,protože takhle to připadá moc naškrobený.Já si myslým,že každé správné dítě když nezlobí tak si ani nemůže prožít dětství.Jinak si to prožijeme každá to vztekání dětí atd.spinning smiley sticking its tongue out grinning smiley
     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 17.11.2007 21:50
     

    Pravdu máš, balanclady, protože já když jsem si to po sobě přečetla, taky mi to přišlo hrozně škrobený. Já prý vůbec na lidi působím moc přísně. confused smiley

    A jak se chovají jinak, mimo čekárnu? Já nevím, mám pocit, že jsou opravdu moc hodné a oba dva jsou takový rozumný. Mají se hrozně rádi, což jim ovšem nebrání se pořád o něco hádat a dohadovat. Jenže je mezi nimi větší věkový rozdíl a kluk většinou tý malý potvoře ustoupí. (já ho k tomu ovšem nenutím) Ale prostě se nevztekají a o tomhle je tahle diskuze. A jak psala Evča, i kdyby se vztekaly u mně šanci prostě nemaj, tak to ani nezkoušej.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 18.11.2007 08:51
     
    Amee, trošku jsi mě uklidnila winking smiley
     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 18.11.2007 09:29
     
    Viď, to jsem ráda.grinning smiley Já neumím prostě napsat všechno tak, aby to vyznělo jak potřebuji. Nejsem spisovatelka. grinning smiley
     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 18.11.2007 10:22
     
    Amee---nic si z toho nedělej,já mám někdy problém se vymáčknout tak, jak bych potřebovala.A když se děti vztekají, tak se někdy stane ,že se přeřeknu ovšem ve svůj neprospěch.Výjde z toho takovej přebrept,že z celého kárání jsme všichni úplně vybočení ke smíchu.A v tom to případě je hned i po všem co před tím bylo šedívé začne být rúžové.grinning smiley
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Výchova a péče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.