pondělí 29. dubna, 09:07 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Výchova a péče
hodnocení: 4.30
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Výchova a péče
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Vzteká se i to vaše?

Datum: 06.03.2007 10:06
 

Tak honem pište - že v tom nejsem sama??? smiling smiley

Jak to řešíte?

Učitelky radí po dobrém, kámošky se téměř do jedné shodnou: řezat, řezat, řezat! (píšu s trochou nadsázky, nevolejte hned sociálku winking smiley grinning smiley ).

Včera jsme o tom kecaly několik hodin s kamarádkami, že i ty nejklidnější z nás prostě po čase vypění a stejně ty děti seřvem a nemáme moc sílu na ty "dobrácké" metody. Na druhou stranu - mě naši taky nešetřili a nemám pocit,že bych jim to měla za zlé a že bychom měli špatný vztah. Naopak! Takže - co si o tom myslíte vy?

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 11
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 13.03.2007 11:49
     

    Muj má tendenci se vztekat, zdedil to asi po mne. Nastestí, je to ted cím dál mín. nekdy mne to vytácelo, ze jsem treba zacala zvysovat hlas, címz jsem docílila, ze se vztekal jeste víc.

    Nejvíc se mi osvedcilo, snazit se zachovat klid a bud mu zkusit, jak zde bylo psáno, nabídnout alternativu nebo ho nejak presvedcit. Vetsinou si pak dá docela dobre ríct.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vzteká se i to vaše?

     
     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 13.03.2007 16:45
     

    Dášo, na tu Poštu pro tebe jsem shodou okolností taky koukala, i když jinak tenhle pořad nesleduju (nesnášim tyhle veřejný dojiště slz, irituje mě, jakým způsobem je to dělaný, jako kdyby mi pokaždý měřili, kolik nabrečim... Celkem se mi to až hnusí.) Ale příběh Nikolky mě taky dostal. Víc mě ale vzal za srdce dokument na ČT 2, je to asi 3 týdny, o matkách, které přežily své děti. Myslím, že tady nikdo nepochybuje o tom, že větší životní tragédii si lze sotva představit.

    Zažila jsem dvě mladé, předčasné a úplně zbytečné smrti - jedno udušení se ve spánku (můj nejbližší kamarád, nedožitých 30 let) a jedna autonehoda (spolužačka, 25 let). A myslím si, že právě taková smrt, nečekaná a vlastně strašně neospravedlnitelná, si z každého "zasaženého" - z každého truchlícího - vezme kus jeho radosti, kus života. Můj život už nikdy nebude stejný, než dokud jsem jim nešla pohřeb. A mám v duši dvakrát "Grand Zero" jako na Manhattanu:-(((. Je to důvod k takovému trvalému stavu srdečnímu smutku a zhrzených iluzí vůči... Osudu. thumbs up

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 13.03.2007 22:18
     
    Daso...přesně tak. winking smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 14.03.2007 11:28
     
    Didi, mě připadá, že ti Štíři mají vůbec extrémně vyvinutou vztekací schopnost smiling smiley. Nedávno mi kámoška říkala, že její známá má kluka, co se vzteká úplně stejně jako ten můj a taky neumí přijít a říct promiň nebo se vůbec hodně těžko nějak omlouvá. A pak z ní vylezlo, že je taky Štírek. Oni to maj nějak v krvi smiling smiley.
     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 14.03.2007 14:58
     
    Anavice palice, nech si laskavě toho, jo?! Já jsem Štíreček k pomazlení hodňoučkej, krotkej... Teda ale fakt je, že se o mém dětství tradují hrůzné historky, zejména je mi neustále předhazováno, že jsem se vztekala do fialova... confused smiley Asi si mě s někým pletou, jo, to bude ono! smoking smiley
     
  • Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 14.03.2007 15:14
     
    Anavi už ani slovo proti štírům vrrrrrrrrrrrrrr (i když se vzpurností máš pravdu hiiii)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 16.03.2007 09:32
     
    Stano, tak když čtu tvoje příhody z mládí, vidím,že se mám na co těšit!!!! Moje nejepší kamarádka je Štír a maminka je z ní na mrtvici dodnes. Navíc ta kámoška pořád tvrdí, že se měla narodit jako chlap, je prostě myšlením tak nějak víc mužská smiling smiley.
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 31.03.2007 21:38
     

    Anavi napsal(a): ------------------------------------------------------- > Didi, mě připadá, že ti Štíři mají vůbec extrémně > vyvinutou vztekací schopnost smiling smiley. Nedávno mi > kámoška říkala, že její známá má kluka, co se > vzteká úplně stejně jako ten můj a taky neumí > přijít a říct promiň nebo se vůbec hodně těžko > nějak omlouvá. A pak z ní vylezlo, že je taky > Štírek. Oni to maj nějak v krvi smiling smiley.

     

     

    No, já jsem zjistila, ze toho dokázu dost ovlivnit. Hlavne musím zachovat klid JA.! jakmile treba zvýsím hlas, je to na kocku, vzteká se jeste víc. Ale rekla bych, ze ted má fakt hodne dobré období. Je nejak daleko rozumnejsí, dokonce jde i bez velkých kecu uklízet. Tak doufám, ze to vydrzí.winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 05.04.2007 11:29
     
    Didi, to je přesně ono!!! Musí se na ně po dobrým a ještě v lepším případě musej vědět, že jim z toho něco kápne smiling smiley. To je pak náš vztekloun jako beránek a jak píšeš - dokonce jde i ochotně uklidit, a to tak poctivě, že jsem z toho až nervozní grinning smiley . Takže nakonec největší kámen úrazu je v tom zvládnutí situace a říkat si: Nevytočím se, nevytočím se smiling smiley.
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 05.04.2007 18:13
     

    Anavi: tak, tak!grinning smiley Vypocítavej on tedy kapánek taky je.

    Jinak na obranu stíru, já tedy ac blízenec, jsem mela dost desivé záchvaty vzteku, naopak moje máma stír- celkem klidas, moje tchyne (i kdyz ji nemusím) tak yklidas, spís studenej cumák.

     
  • Autor: terka
    Status:

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 05.04.2007 20:24
     

    tak vlastní zkušenosti s dětma zatím nemám....

    ale jinak sem se prý taky hodně vztekala a mlátila pěstma do země- Anavi, jsem beran eye rolling smiley

    jedna historka, kdy doktorka poradila mojí mamce že až se začnu vztekat dát pod studenou sprchu, takže tak mamka prý udělala, popadla mě, postavila do vany a já se na ní podívala a řekla zcela klidně: maminko proč mě nevslíkneš když mě budeš koupat???? grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 05.04.2007 22:16
     
    terko, já dala toho staršího do studený sprchy jen jednou a vytočil mě ještě víc, protože když jsem ho z tý vody zklidněná vytahovala, tak mi řekl: mě se to líbí, já chci ještěěěě! Vrrrr!eye rolling smiley
     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 06.09.2007 23:10
     
    please smiley Já jako babička to řeším dost rázně.Moje malá vnučka když se začne vztekat a nemá to konce ,tak ji posadím a čekám dokud nepřestane.Nikam nesmí a vždy ji řeknu co bude dělat až přestane.A po nějaké chvilce už zjistí,že vůbec nic nezmůže a tak se uklidní.A je to v pořádku.Prostě se snažíme ji nedat ani jednou na zadek.Vzteká se i v obchodě a to ji razantně vynesu z obchodu"za velikého řevu,že se po nás lidé otáčejí a to vypadá jako ,když ji ubližujeme.Před obchodem stojíme a opět ji řeknu,že do té doby než nepřestane bude stát se mnou na místě.A máte vidět jak to opravdu pomáhá.Oni ty naše ratolesti dokážou vystihnout situaci,abychom si připadali,že je musíme poslechnout( jejích přání vyplnit).
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 07.09.2007 17:19
     
    balanclady... thumbs down jojo, to funguje!!
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vzteká se i to vaše?

    Datum: 09.09.2007 14:21
     
    ... ale někdy je to tááák těžký! eye rolling smiley winking smiley
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Výchova a péče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.