úterý 30. dubna, 14:09 Svátek má Blahoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Arturka
Status:

Rady pro zahradníky

Datum: 25.08.2010 19:08
 

Pokud si nevíte s něčím rady na vaší zahradě, poraďte se. Určitě se najde někdo, kdo má víc zkušeností.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 19
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 07.05.2014 08:46
     

    Taky máme príma sousedy smiling smiley někdy pokecáme přes plot, nebo když už nás bolí nohy, sedneme si na studnu winking smiley máme ale i takové, od kterých se ozývá neustále řev paní domácí, protože všechno zná, všude byla dvakrát a od všeho má klíče angry smiley stačí si o jejich plot opřít lopatu a hnedka vyletí, co si dovolujeme tam vyhazovat bordel eye popping smiley člověk jí kolikrát ani nestihne poslat někam, protože když zjistí, že neměla pravdu, je okamžitě pryč thumbs up

     
  • Autor: Reklama

    Re: Rady pro zahradníky

     
     
  • Status: nováček

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 07.05.2014 22:41
     
    20140507_221749.jpg
    Další fotografie:

    No u nas jedni sousedi zrejme sousedi nebudou, jelikoz pani sousedka si to rozdala s pulkou vesnice a nakonec od chlapa utekla. Ten navic stavi hubou, ale skutek utek a to nemluvim o tom, kolikrat nam lhali a odpalili věci, na kterých jsme byli domluveni. Nyni je tam pole pampelisek a ty vesele dozrávají a litaji k nam. Před třemi tydny jsem jim volala, at si to prijedou posekat, nez pampelisky dozraji. Dodnes není posekano. Jen tu dvakrát byl. Akorat si stěhuje kramy z maringotky, na kterou se misto do poli, divame z kuchynskeho okna. Sousedi z druhe strany jsou v pohode, kdyz si odmyslim, ze nam najeli domichavacem na zahradu aniz by se zeptali a zustaly nam tam pekne hluboke koleje. Akorat nemame zajem divat se dva roky na staveniště. .

    Jinak jsem uz slavnostne dodelala aktualni plánek zahrady.. stromy jsou zatim jen proutky. Oranzova plocha je na zeleninu atd.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Zuzkanka (07.05.2014 22:46)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 07.05.2014 22:45
     

    už jsem koukla, že to budete mít propojené užitkové s okrasnou, viď?

     
  • Status: nováček

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 07.05.2014 22:48
     

    No prpopojene uplne ne. Budou tam kere, ktere to odstini. A je tam obloukova brana, po ktere se plazi klematisy a bude to vchod na uzitkovou zahradu.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 08.05.2014 08:57
     

    Zuzko, plán vypadá nadějně flower smiley

    přidej k němu prosím měřítko.

    - platan je obrovský strom, promysli si jak bude velký, jak bude velká tvoje zahrada a že zastíní všechny ty ovocné stromy. confused smiley

    - vepředu ta řada komulí má asi za úkol trochu odstínit posezení od pohledů z ulice - ovšem komule se u nás chová prakticky jao trvalka a pokud není extrémně pitomá zima jako letos, tak se na jaře seřezává až k zemi a komule raší a roste pozdě - možná zvažte záměnu za jiný okrasný keř.

     
  • Status: nováček

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 08.05.2014 09:02
     

    aha, tak o komulích jsem to nevěděla. Kamarádka ji má na zahradě a neořezávají ji a roste tak pořád, tak uvidíme.. Co se týká platanu, tak ten chceme cíleně, jelikož k němu máme osobní vztah.. měřítko nemám. Je to kreslené od oka, ale celý pozemek má 928m2. na šířku 21 a délka celé zahrady od zadní zdi domu je cca 25m.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 08.05.2014 09:09
     

    jestli je ten papír A4, pak ti nesedí poměry

    Kde bydlíš? O té komuli to neplatí v nejteplejších částech republiky, pokud víš, že u vás bude ok, tak to je dobrá volba

     
  • Status: nováček

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 08.05.2014 09:13
     

    No říkám, že to je kreslené od ruky jen čistě pro mou informaci, kde co mám a pod. smiling smiley

    Bydlíme v Sudově Hlavně. Zatím první rok. Zimu nemůžeme nějak hodnotit, jelikož ta letošní byla nestandartní, nicméně dle slov starousedlíků tu zimy moc kruté nejsou, sníh se neudrží dlouho, ráno nasněží a odpoledne je sníh pryč.. Uvidíme co léto.. Zatím nemáme žádný stín, kromě stínu od domu. Časem jak narostou stromy apod, tak se nudeme mít i kam schovat. smiling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 08.05.2014 09:17
     

    S tou komuli jsem si pomyslela to same. Ze stejneho duvodu nebrat ani venkovni ibisky, obrazeji pozde. Co treba hlohyne? Je stalezelena, hezky bile kvete, na podzim ma zlute,oranzove nebo cervene plody a snasi dobre strih. Jedina nevyhoda jsou trny.

    HanaK napsal(a):

    Zuzko, plán vypadá nadějně flower smiley

    přidej k němu prosím měřítko.

    - platan je obrovský strom, promysli si jak bude velký, jak bude velká tvoje zahrada a že zastíní všechny ty ovocné stromy. confused smiley

    - vepředu ta řada komulí má asi za úkol trochu odstínit posezení od pohledů z ulice - ovšem komule se u nás chová prakticky jao trvalka a pokud není extrémně pitomá zima jako letos, tak se na jaře seřezává až k zemi a komule raší a roste pozdě - možná zvažte záměnu za jiný okrasný keř.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 08.05.2014 09:30
     

    poptej se na zkušenosti sousedů - sníh sice nevydrží, ale právě proto neochrání rostliny před mrazem

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 08.05.2014 09:33
     

    Vzadu u tech ruzi bude nejake posezeni? Zdaji se mi k jejich skode hodne vzadu...Ale mozna jsem to spatne povrala. Borovice a magnolka budou volne v travniku?

     
  • Autor: Thea
    Status: nováček

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 08.05.2014 10:03
     

    Mě trochu zarazil ten ořešák.

    Jednak mi přijde, že by si mohly konkurovat s platanem. A jednak se traduje, že pod ořechem nic moc neroste. Ořešák má kořeny stejně rozlezlé jako je průměr koruny. nevím, zda by v jeho okolí šla zelenina.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Thea (08.05.2014 10:03)
     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 08.05.2014 10:26
     

    ty ovocné stromy máš moc namačkané na sobě, zákrsky bych sázela tak po 5 -8 m, pokud chceš pod ně ještě sázet keře a zeleninu. Takhle to bude časem hustý les.

    fakt to bude chtít si nakreslit čtvercovou síť třeba po 1 m a do ní zkusit nakreslit reálnou velikost dospělých stromů a keřů

     
  • Status: nováček

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 08.05.2014 10:26
     

    Predzahradka zatim neni doresena.. travnik tam nebude, chtěla bych kytky, ale na predzahradku jsem zatim nehrábla.. Jsou tam denivky, lilie a sasanky plus jedna hortenzie latnata a klematis.. jeste to budeme upravovat, protoze jsme nakonec zmenili plan..

    Co se týká ořešáku, tak není jiné vhodné místo, kam ho upíchnout, aby to nestínilo sousedům a nám na celou zahradu.. S platanem jsou u sebe schválně a co se týká zeleniny apod, tak to je otázka do budoucna.. tento úsek je takový jakýsi bahnitý a půda se těžko zpracovává, takže jedním z důvodů byla i vyšší vlhkost. Nevím, jestli se tam zelenině bude vůbec dařit i bez ořešáku..hlína se nedá rozmělnit a tak je to spíš hlinený stěrk..

    Posezeni bude vepředu, jak je naznačeno.. růže si potom dám i dopředu.. chtěla bych je nasadit dolů k pergole.. po té se bude ještě plazit klematis(y) a vinná réva. Komule tam jsou částečně na odstínění, ale hlavně spíš pro potěchu oka z pergoly. Okolo našeho domu není žádný velký provoz, jsme ve slepé ulici mimo jakýkoli provoz, takže max návštěvy k sousedům a sousedi budou chodil okolo.

     
  • Status: nováček

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 08.05.2014 10:29
     

    všechny stromy jsou již zasazené a nejde s nimi hýbat a přesazovat je již nebudeme. Děkuji za dobře míněné rady, ale se stromy už hýbat nebudeme. Spíš jsem chtěla radu ohledně umístění růží... Proto nejsou reálné rozměry..

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.