pátek 3. května, 05:26 Svátek má Alexej
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Arturka
Status:

Rady pro zahradníky

Datum: 25.08.2010 19:08
 

Pokud si nevíte s něčím rady na vaší zahradě, poraďte se. Určitě se najde někdo, kdo má víc zkušeností.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 19
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 05.05.2014 11:06
     
    narrow modern.jpg
    Další fotografie:

    a ještě nějaká inspirace nebo aspoň pokoukání flower smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (05.05.2014 11:09)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Rady pro zahradníky

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 05.05.2014 11:12
     
    narrowvi.jpg
    Další fotografie:

    flower smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 05.05.2014 11:32
     
    Další fotografie:

    tady třeba pro srovnání, jak zcela plochá zahrada změní svůj vzhled, když se udělají nějaké úpravy a "znepravidelní" se... Netvrdím, že je to zrovna můj šálek kávy, ale tyhle "pokojíčky" typu místo pro děti, bylinkoviště a zelenina, místo pro lehátka, se mi prostě líbí. thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 05.05.2014 11:43
     

    pár přeměn je vidět zde

    [www.floralandhardy.co.uk]

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 05.05.2014 13:05
     
    zahrada zuza.jpg
    Další fotografie:

    pro Z. winking smiley.. aneb jak se ztratit na vlastní zahradě smiling smiley

    Na druhém obrázku místo jezírka bazén a je to winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (05.05.2014 13:07)
     
  • Status:

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 05.05.2014 13:20
     

    Anavi, to jsou vymazlené zahrady, to mi až tak pečliiví zahradníci nejsme. A zdi okolo zahrady, to je produkt dnešní doby, kdy se lidi před sebou schovávají. To přímo nesnáším. My ještě pěstujeme zvyk, prohodit se sousedy pár slov přes plot. Asi jsme nemoderní. stydlin smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 05.05.2014 13:22
     

    Alenko, chválabohu jste normální, ale moji sousedé taky neustále zvyšují zeď... Prý kvůli kočkám, ale ony to přelezou beztak vedle, tak je to jedno. confused smiley Nedávno jsme jeli kolem nově opraveného domu, opravdu to tam mají po rekonstrukci moc pěkné, velkou zahradu kolem, ač starou, tak byla upravená. No a jedeme o týden později a před tím domem dvoumetrová zeď. Kouká akorát střecha, vypadá to šíleně... Přitom posezení mají za domem, takže by jim až tak lidé procházející kolem vadit nemuseli. sad smiley

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 05.05.2014 20:08
     



    Anavi napsal(a):

    Arturko,hledam nejake rady k upravam zahrad a docela vtipne me to hodilo na muj vlastni odkaz :-) :-) :-) . A objevila jsem tim padem tohle zapadle tema. Nejak jste s tou "plackou" :-) pokrocili?

    Arturka napsal(a):

    Fotka nešla vložit.

    Anavko, skoro nijak thumbs up Moc času teď nemám. Zahradu docela flinkám, i když nerada. Zasadila jsem jen pár keřů, není to žádná sláva. Nějak se začít musí, ono se to nějak vyvrbí. Jednou se tam bude terén trochu upravovat, tak bych to musela zase překopávat.Dala bych fotky, ale je to ubohé, chudobné. Taková,,socka´´ zahrada grinning smiley Holt je více trávy na sečení.

     
  • Status:

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 06.05.2014 08:59
     

    Anavi, to jsem ráda, že mě považuješ za normálního člověka. Já chápu zdi, kde se chrání proti hluku ze silnice, ale to dnešní chránění se jeden před druhým, to je přehnané. Ale vše má své příčiny. V dnešní době jsou lidi dost vystresovaní v práci, pak jedou mnoho kilometrů domů, tak se čloěk nemůže divit, že nechtějí nikoho vidět, ani sousedy. Dobu nezměním, ale zeď okolo zahrady stavět nebudem ! winking smiley

     
  • Status:

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 06.05.2014 09:03
     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 06.05.2014 09:26
     

    Alenko, ono vše souvisí se vším. Dřív se v domech střídali generace, lidi se navzájem znali. Dnes se budují satelity, kde jsou "naplaveniny", lidi, kteří se sestěhovávají z velkých vzdáleností, často se mezi sebou vůbec neznají. My jsme třeba baráky stavěli svépomocí, takže jsme se se sousedy poznávali během stavby. Ale když si to někdo nechá postavit na klíč, pak přijede stěhovák a zavřou se za ty zdi, skutečně snad ani nevědí, kdo vedle nich bydlí confused smiley A možná to bylo i velikostí pozemků. Dřív byly ty pozemky rozlehlé, takže se tam soukromí dalo vytvořit i bez těch zdí. Prostě se nějaký ten klidnější koutek pro posezení vždycky našel. Ale mně když přijde návštěva a sedne si na terasu, tak slyší každé slovo lidi přes pět zahrad kolem... confused smiley Tak to člověka trochu nutí si to soukromí alespoň nějak vytvořit eye rolling smiley a odstínit se aspoň tou stěnou.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (06.05.2014 09:27)
     
  • Status:

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 06.05.2014 09:40
     

    confused smiley angry smiley já jsem taky naplavenina angry smiley

     
  • Status:

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 06.05.2014 09:46
     

    Máš, Anavi, pravdu, dnešní domky jsou vlastně paneláky naplacato a lidi, kteří se přestěhovali z paneláků se vlastě chovájí stejně. Nic s tím nenaděláme. sad smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 06.05.2014 09:55
     

    taky mně ty zdi netěší, mně štvou i ty moje živé ploty, je mně ukradené, že by sousedi ke mně viděli, nejsem zvědavá vědět, co přesně dělají oni, ale že mám obzor omezený blbýma tůjema eye rolling smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 06.05.2014 10:02
     



    HanaK napsal(a):

    taky mně ty zdi netěší, mně štvou i ty moje živé ploty, je mně ukradené, že by sousedi ke mně viděli, nejsem zvědavá vědět, co přesně dělají oni, ale že mám obzor omezený blbýma tůjema eye rolling smiley

    .......mě ty tůje vyhovují, akorát nevidím, jesli nás za nima neposlouchají grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.