čtvrtek 2. května, 15:59 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Arturka
Status:

Rady pro zahradníky

Datum: 25.08.2010 19:08
 

Pokud si nevíte s něčím rady na vaší zahradě, poraďte se. Určitě se najde někdo, kdo má víc zkušeností.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 19
  • Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 12.01.2011 14:59
     

    Věro souhlasím ještě rozchodníky a jiné rychle rostoucí. Bude dost kumšt ten svah udržet. Možná by stálo zato dole u paty svahu udělat zídku alespoň ze dvou řad kamenů.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Rady pro zahradníky

     
     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 12.01.2011 15:18
     

    Já osobně bych tam flákla skalníky. Mám kus podobnýho svahu (jen trochu nižší) a všechno mi odtamtud vyplavovala vody.Tak jsem tam napíchala větvičky skalníků, docela dobře zakořenily a už to začíná zarůstat. Co přeroste, to se dá ostříhat. A ten tarásek dolů bych taky určitě dala.

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 12.01.2011 15:24
     

    Skalníky bych radil já nejspíš taky, ale to příliš nesplňovalo zadání, aby to pěkně kvetlo. V tom jsou skalníky dost nenápadné. Takhle bych to viděl spíš ma pokombinování s polštářovitě rostoucími skalničkami. To by nemuselo vypadat špatně.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 12.01.2011 15:35
     

    Vlaďko, skalník je dobré řešení. Sice květem moc parády neudělá, ale jako zelený základ bych ho dala, zejména kolem toho vchodu u sklípku. A asi by pomohlo na svah pro začátek natáhnout a pořádně připevnit netkanou textilii. Ona se postupem času rozloží, ale to už by měl být svah dost svázaný kořeny rostlinek. Ještě mě napadl poléhavý janovec, keřová třezalka (foto jsem dala k minulému příspěvku), mahonie, buxus, pryšec, trávnička... no je toho hodně, co by se dalo použít, ale chce to všechno čas. Těším se,až sem dáš fotky porostlého a rozkvetlého svahu. Věra

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 12.01.2011 15:44
     

    Nějaké kvetoucí polštářovky bych dala dolů (kam se dá dosáhnout.) Nahoru se nikdo nedostane. Vím o čem mluvím.Takovýhle strmý vysoký svah se dá udržovat velice špatně.

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 12.01.2011 16:37
     

    Moc všem děkuji za podněty flower smiley. O skalníku popřemýšlím, ale fakt jsem chtěla, aby to bylo kvetoucí, tak možná nějaké skalničky. Ale Vladko máš pravdu, lézt tam nahoru a něco tam upravovat, jde hodně obtížně. A myslíte, že by šlo nahoru dát i něco vyššího, nějaké keře, aby nebyla vidět ta podezdívka?

    Irisko, a na tvé fotce, co to tam kvete?

    Ještě chci doplnit nějaké fotky pro představu, musím je ale dohledat a teď si mě žádají děti, tak později.

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 12.01.2011 16:43
     

    Jak je vysoká ta podezdívka?

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 12.01.2011 16:50
     

    Koukla jsem na fotku. Možná by tam stačily nízké tavolníky (výška cca 80 cm), jsou barevné i listem, nebo mochny.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 12.01.2011 17:02
     

    peefko....nízké floxy a tařičky

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 12.01.2011 18:38
     
    cotoneaster salicifolia.jpg

    Ja by som zacala asi tym najproblematickejsim - prudkym svahom k dveram - tam by som tiez hlasovala za skalnik - a to konkretny - raz mi do zahrady doniesli vtaciky semienko o susedov asi o dve ulice dalej ... vyrastlo z toho nieco uzasneee - COTONEASTER salicifolia ( tych beznych horizontalis mavam tolko, ze ich plejem ako burinu...aj ked zopar mi stale niekde sa objavi.- tie viem tiez udrzat v 20cm vyske, ale dost rychlo im zhrubnu konariky...) U toho spominaneho ma zaujalo, ze mal na zaciatku velmi makke vyhonky, ktore v pripade potreby by sa dali krasne udrzat tak, aby nerastli do vysky... ( zial neprezil moje presadzanie , lebo prisli nasledne 30C horucavy aj ked bola este jar....)

     

    Ostatnu cast by som riesila upravou svahu "terasovite, resp. schodovite"... - spevnenim kamenmi, ale da sa aj pouzit napr. na uvod aj drevo winking smiley....lebo je to prilis prudky svah a poda sa bude hlavne v zaciatku vzdy splavovat....a na uvod radsej skupinky nizsich rastliniek a ked sa svah prekoreni, potom pripadne sa da pridat aj nieco vyssie, ale stale len myslim, ze tak do polmetra...

     
    Upraveno 3 krát. Naposledy upravil Keria (12.01.2011 18:43)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 12.01.2011 18:51
     
    p1260001.jpg

    Peefko, Vlaďka ti radí dobře - tavolníky by zíďku spolehlivě zakryly a jsou krásné. Já mám 3 a každý trochu jiný druh (liší se výškou a dobou kvetení). Mohla bys je prostřídat s keřovitou třezalkou (fotka je u mého prvního příspěvku), částečně poléhavým janovcem a taky se zlatým deštěm, ten se dá dobře tvarovat, aby zůstal nižší, a taky dobře koření. Pak by svah držel pruh skalníku a dole by mohly být polštářky kvetoucích skalniček a nižších keříků...

    Úplně to vidím, jak to kvete a voní love smiley To ti do toho kecám, viď. A práce zůstane na tobě. Věra

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (12.01.2011 20:38)
     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 12.01.2011 20:06
     
    img_4244.jpg
    Další fotografie:

    Ta podezdívka je různě vysoká, někde tak 20 cm, jinde i přes půl metru, vyšší je třeba kolem schodů, trochu je to vidět na první fotce.

    Záhony jsou i na druhou stranu od schodů (foto 2,3,4) tam je podezdívka ještě vyšší, snad kolem metru, ale tam není sklon terénu takový, takže tam ta hlína neodtéká a tam to asi zhruba nechám, no zatím, asi smiling smiley.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 13.01.2011 23:01
     

    Stejně jako ostatní hlasuji pro skalku, pod podezdívku klidně kvetoucí trvalky.

     

    Zkus to prolítnout tady, třeba tě něco zaujme:

    [www.week.cz]

     

    [www.zahrada.cz]

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (13.01.2011 23:17)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 13.01.2011 23:11
     
     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 14.01.2011 13:21
     

    Viděla jsem na náspech u trati použití jutové mulčovací tkaniny - to by se hodilo u vás, zpevní se svah, neporoste plevel a časem zhnije. Samozřejmě by stejně posloužila černá netkaná, ale ta juta bude vypadat daleko líp.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil HanaK (14.01.2011 13:23)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.