úterý 30. dubna, 22:45 Svátek má Blahoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Arturka
Status:

Rady pro zahradníky

Datum: 25.08.2010 19:08
 

Pokud si nevíte s něčím rady na vaší zahradě, poraďte se. Určitě se najde někdo, kdo má víc zkušeností.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 19
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 08.05.2014 10:30
     

    špatná zemina se dá vylepšit opakovaným zarýváním hnoje, kompostu či zelené hmoty, když zkusíte střídat tzv. trati a jeden rok nasázíte brambory do hnoje, druhý jinou zeleninu, třetí třeba fazole a hrášek, a budete to střídat, tak časem bude zemina prima. Jestli je tam vlhko, mohla by to vyřešit drenáž, ale to se nedá říct takhle na dálku

     
  • Autor: Reklama

    Re: Rady pro zahradníky

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 08.05.2014 11:15
     

    Na obecnim byla silena zem. Smes jilu,sterku,cihel a skla. Borcus jsem z nejvetsiho vybrala a kus po kuse jsem vzdy vyryla jamu a do ni hazela veskery biologicky odpad,pak zahrnula posekanou travou a vykopala koryto zase vedle. Ted je tam zem uchazejici,sypka. Jo, prosypavala jsem jeste cas od casu ten bio odpad piskem.Ale chapu,ze na takto velkem pozemku by to timto zpusobem kultivovat neslo. Ale mrkni treba do diskuze Mulcovani travou,par rad na zlepseni pudy bys tam mozna objevila. Hanka radi taky dobre.

    S ruzemi bohuzel moc neporadim,zacala jsem s nimi blbnout loni.:-)

     
  • Status: nováček

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 08.05.2014 11:20
     

    dobrá, s tou zeminou vzadu to nějak zkusíme.. Zatím jsme do zahrady nasypali takových 30tis, možná víc, radsi to nepočítám.. Tak je to náročnější.. Nejlepší by bylo navést nějakou pěknou zeminu, ale tatrovka nás stála 3000Kč. Tak to zkusíme teda tou kultivací.. Jedná se o cca 30m2, kde je to blátivý.. Jakmile hrudky uschnou, tak jsou tvrdy jak sutr.. a když jsou vlhky, tak nejsou rozmelnit, je to jako plastelína..

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 08.05.2014 11:21
     

    upřesňuju, že záhony se rozdělí cca na třetiny a na jedné se dá hnůj, na další dvě ne a ty se střídají

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 08.05.2014 11:23
     

    My meli zahradu kdysi samy jil. Nechali jsme tam dovezt dve tatry s navesem,jedna fura za dva tisice,a jako kdyz plivne :-) :-) :-) . A tricet tisic opravdu na tak velkou zahradu neni moc,bohuzel.Nebudu jmenovat,ale myslim,ze mnohe zdejsi holky by mely misto zahrady slusne auticko :-) :-) :-) :-)

    Kdyz si uvedomim,ze na mou soucasnou zahradu objednavam kazdy podzim za tisicovku jen cibuloviny,radsi nechci premyslet o tom dalsim...ze mi teba chciply uz tri javory blizici se v souhrnu k cene dva tisice. A tak dale,a tak dale. Je to relativne drahy konicek,rekla bych,ze stale drazsi,kdyz vidim,jak nehorazne sumy se objevuji na kvetinacich v zahradnich centrech. Jsem velmi vdecna zdejsim holkam za zdroj rostlin. Kdyz vidim,ze kolegyne,uplny amater, je ochotna dat za jeden vyhon ostrozky 179 Kc,jdou na me mrakoty :-) :-) :-)

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (08.05.2014 11:29)
     
  • Status: nováček

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 08.05.2014 11:26
     

    no tak my tu bydlime od prosince, do té doby jsme stavěli barák, kterej nás stál nějakej ten melounek.. winking smiley takže na zahradu beru peníze z mateřské..

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 08.05.2014 11:26
     

    Pomohlo by na tuhle zeminu-plastelinu zapravit písek - ten hrubší, co se používá do betonu, ne ten na omítky. A ořešák vytáhne docela dost vody.

    Hani, pro štíhlá vřetena a udržované tvary stromků stačí opravdu daleko menší vzdálenosti - ty stromky si s tím poradí [www.ovocne-stromky.cz]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (08.05.2014 11:29)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 08.05.2014 11:31
     



    Zuzkanka napsal(a):

    no tak my tu bydlime od prosince, do té doby jsme stavěli barák, kterej nás stál nějakej ten melounek.. winking smiley takže na zahradu beru peníze z mateřské..

    Neboj,presne vim o cem mluvis :-) . Prvi zahradu jsem budovala v dobe druhe materske :-) . Kazda uskudlena koruna sla do zahrady.

     
  • Status: nováček

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 08.05.2014 11:41
     

    Já vím, že zahrada může stát i klidně půl milionu, když na to přijde.. My si tento luxus bohužel dovolit nemůžeme.. Děláme vše postupně a i tak je to náročnější. Jen jsem tím chtěla říct, že to chce čas a nejde vše naráz. Když nám kultivovali pozemek, tak do pudy zahrnuli zbytek písku ze stavby plus zbytek z té tatrovky hlíny. Akorát na ten kus vzadu se nedostalo, protože jsme o tom blátě nevěděli.

    Navíc nám pod parcelou vedou meliorační trubky a nikdo neví kudy přesně.. Do budoucna teda přemýšlíme o tom, že bychom si přes parcelu udělali potůček - vytáhli bysme na povrch pumpou pramen z meliorace a na hranici pozemku bychom ho zase nechali spustit do země.. ale to ještě nevím kdy a jestli vůbec a hlavně kudy by potůček vedl.. detailně jsem se tím zatím nezabývala. Je to jen nápad.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 08.05.2014 12:46
     

    Zuzkanko, zahrada je běh na dlouhou trať - ale aspoň se člověk má na co těšit. A většina zdejších holek potvrdí, že i o tom koutku, kde si myslely, že hotovo - stejně nakonec předělají - líbí se jim něco dalšího, v reálu kytky rostou jinak než by měly, některé nerostou, výsledně třeba barevné kombinace už nee .....A potůček, ten by byl mls smiley .

    Mně osobně by se do budoucna pod ořechem líbil dvoukomorový kompost - uklidí borčus ze zahrady a je zdrojem dobré zeminy na přilepšenou.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 08.05.2014 12:51
     

    v místě písmena J od směrové růžice by to chtělo nějaký strom, který by od jihu zastínil posezení

    máš nasázené stromy jižně od záhonů a keřů, budeš si stínit

     
  • Status: nováček

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 08.05.2014 12:55
     

    posezeni bude stínit plazivá réva a klematisy... o stromech a rybízech vím.. ale blíž k plotu jsem stromy dávat nechtěla kvůli sousedům a dát rybízy do popředí před stromy jsem nechtěla..

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 14.05.2014 17:19
     

    Vmísím se tu taky do debaty ...

    Kdo mi poradí, jaké trvalky můžu zasadit před clematisy (jako zastínění dolních částí), aby snesly úpal a s květy bílými, žlutými, oranžovými nebo jen zelené? please smiley Zatím jsem tam provizorně šupla květináče s letničkami, ale to nebude stačit.

    Děkuji všem za rady a nápady. flower smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 14.05.2014 22:55
     

    Mam tam kontryhel,salvej a levandule.

     
  • Status: nováček

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 14.05.2014 22:57
     

    Já mám klematisy na vyvýšeným místě a před nimi jsou (na tom sníženém místě) denivky..

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.