úterý 30. dubna, 10:23 Svátek má Blahoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Arturka
Status:

Rady pro zahradníky

Datum: 25.08.2010 19:08
 

Pokud si nevíte s něčím rady na vaší zahradě, poraďte se. Určitě se najde někdo, kdo má víc zkušeností.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 14 z 19
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 17.05.2016 00:01
     

    Anavi, zkus s podzimem, kdy se trávy začínají ukádat k spánku, přihnojit fest nějakým hodně dusíkatým hnojivem, obraší nově a vymrznou ... tuhle radu jsem kdysi dostala od zahradníka na likvidaci nežádoucích keřů, snad zabere i na okrasné trávy .

     
  • Autor: Reklama

    Re: Rady pro zahradníky

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 17.05.2016 07:10
     

    babčo, dík flower smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 17.05.2016 07:33
     

    Proti Roundupu se vyrojilo spousta článků. Ovšem R. má platnou registraci a je povolen k použití v lesnictví (ověřeno). Každý pesticid je svým způsobem škodlivý a chtělo by to si jejich užití řádně rozmyslet.

    Ono je problém už samotné hnojení NPK apod. syst. hnojivy místo hnoje, nikdy nebude do půdy dodána celá škála potřebných prvků, typicky chybí Mg. A humus, proto půdy degradují a málo sáknou vodu. Z toho plyne, že jakýkoliv postřik, i nejedovatý a rozložitelný, změní rovnováhu v půdě s důsledky na obsah prvků v pěstované zelenině.

     

    Takže je možné, je to s tou škodlivostí R. nadsazeno a jedná se buď o boj a) Monsanto x Neudorff o zisky nebo b) obecný boj ekologů proti přehnanému používání chemie a R. je užit jako symbol.

    Nebo je tu skutečné nebezpečí a do velkoprovozu byl zatím povolen, neboť není adekvátní náhrada a škodí pořád ještě míň než dostupné funkční alternativy.

     

    Pro mne jako zahradníčka na zahrádce velikosti dvou kapesníků z toho plyne to, co už jsem psala, vynasnažím se vymýtit plevel pletím a mulčováním a osázením záhonů natolik nahusto, aby se tam už plevel nevešel. Plevely, které nebudou disciplinované a nechcípnou, zahubím malým množstvím herbicidu ve vhodné fenologické fázi plevele, tak aby to zabralo.

     

    Např. se svlačcem si nevím rady a obávám se, že jinak to nepůjde, snažím se vybírat kořeny při rytí, pleju ho a snažím se do hloubky, ale zatím vede cca 10:0.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 17.05.2016 07:47
     

    Svlačec je šílený sajrajt, objevil se mi nově v záhonu, a z toho jsem fakt zoufalá, protože drátěný plot je pro něj fakt výzva a chytá se hned!

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 17.05.2016 07:50
     

    Holky, tohle je geniální plečka, tady ji prodávají- [www.bemi.org]

    Plečka

    Malý plevel nepřefikne, ale vytáhne ven. Zběžně se hrábne mezi řádky, plevel shrne do kyblíku a ručně zbývá doplet jenom v řádku mezi zeleninou. Jediné omezení, v příliš jílovité za sucha tvrdé půdě se nedá použít.

    V minulém životě v zahrádce , kde se po desítky let řádně hospodařilo s pravidelným zarýváním hnoje, to byl skvělý pomocník. Aktuálně mám onu za sucha příliš tvrdou zeminu, ale doufám, že časem to bude lepší.

    Měla jsem ji cca 10 let, poté co jí vůbec neudělalo dobře přezimování v plevelu na slepičím dvorečku, mi udělal během chvilky ex novou z rukojeti k pilníku a svářecího drátu (obojí běžné a levné železářské zloží )

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil HanaK (17.05.2016 07:51)
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 17.05.2016 07:56
     

    No ježíšmarjá, já si přesličku hýčkám a ještě na ni ve velkém chodím jinam. Křemík.

    Fakt je ten, že zahradu dle mých vizí každičký nechce. grinning smiley

    Pinka napsal(a):

    Přeslička prý má hodně hluboko kořeny , kolem půl metru, tak se jen tak nedá vyhubit. Jedině se s ní smířit a zjistit, na co vše se dá použít. Trampové s ní např. drhli nádobí winking smiley coffe smiley

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 17.05.2016 07:56
     



    Anavi napsal(a):

    Svlačec je šílený sajrajt, objevil se mi nově v záhonu, a z toho jsem fakt zoufalá, protože drátěný plot je pro něj fakt výzva a chytá se hned!

    Jo to je,taky to máme vyzkoušený a ještě bršlice (u nás se jí říká kerhák),ta je taky nezmar.S tím bojujeme zase na chatě a furt marně.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 17.05.2016 08:41
     

    Bršlici naštěstí nemáme vůbec.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 17.05.2016 08:51
     

    Ty to máš přece jen trochu jinak winking smiley flower smiley

    Ale myslím, že postupem času se hodně lidí bude ubírat tvou cestou... thumbs down Dřív se málokdo například zabýval pěstováním bylinek, teď zírám, jak lidi pořizují bylinky ve velkém. eye popping smiley Užitkové zahrady svého času zcela ustoupily těm okrasným a teď se trend užitkových zase vrací. A spousta lidí se cítí dobře v přírodních zahradách, kde si vše roste, jak chce. thumbs down

    Hanule napsal(a):

    No ježíšmarjá, já si přesličku hýčkám a ještě na ni ve velkém chodím jinam. Křemík.

    Fakt je ten, že zahradu dle mých vizí každičký nechce. grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (17.05.2016 08:52)
     
  • Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 17.05.2016 09:00
     

    Z bršlice je prý dobrý špenát.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 17.05.2016 09:06
     

    velmi zajímavé stránky, samozřejmě extrém zas na druhou stranu, ale má to něco do sebe

    [www.ekozahrady.com]

    Můj plán je směs drobného ovoce s kytkami a bylinkami ve smíšených záhonech.

     

    A uprstřed bude postřikovač na pohybové čidlo, aby osprchoval tu sousedovic mrchu vlezlou angry smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 17.05.2016 09:07
     


    Bodejť. Příroda je větší odborník než já a nemíním ztrácet čas marnými zásahy.

    Lenost je třeba podporovat efektivně. smoking smiley

    Anavi napsal(a):

    Ty to máš přece jen trochu jinak winking smiley flower smiley

    Ale myslím, že postupem času se hodně lidí bude ubírat tvou cestou... thumbs down Dřív se málokdo například zabýval pěstováním bylinek, teď zírám, jak lidi pořizují bylinky ve velkém. eye popping smiley Užitkové zahrady svého času zcela ustoupily těm okrasným a teď se trend užitkových zase vrací. A spousta lidí se cítí dobře v přírodních zahradách, kde si vše roste, jak chce. thumbs down

    Hanule napsal(a):

    No ježíšmarjá, já si přesličku hýčkám a ještě na ni ve velkém chodím jinam. Křemík.

    Fakt je ten, že zahradu dle mých vizí každičký nechce. grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 17.05.2016 09:32
     

    winking smiley grinning smiley thumbs down

     

    Hani, to myslíš kočku či jinéh neřáda..? winking smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 17.05.2016 09:40
     

    včera jsem zase nadávala, další tři větvičky levandule (čili půl keříčku pryč) ulomené tou mrchou kočičí angry smiley , iberka už to vzdala, lomikameny taky (těm dodalo i sucho)

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 17.05.2016 09:49
     

    holky půjčím vám naší bestii. Vyprovodí každou kočku děsným fofrem grinning smiley a ještě zburcuje štěkáním celou čtvrť. grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.