úterý 30. dubna, 12:21 Svátek má Blahoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Arturka
Status:

Rady pro zahradníky

Datum: 25.08.2010 19:08
 

Pokud si nevíte s něčím rady na vaší zahradě, poraďte se. Určitě se najde někdo, kdo má víc zkušeností.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 13 z 19
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 16.05.2016 15:02
     



    HanaK napsal(a):

    jistě, motyka a rýč grinning smiley

     

    Taky dost pomůže mulčování. Kombinací mulčování a mechanické likvidace zbudou jenom ty nejodolnější, na které si člověk myslím může dovolit i kapičku Roundupu.

    Plus vhodné agrotechnické postupy nenechávající půdu příliš dlouho holou.

    Neudorf je celá frma,netuším, který herbicid máš na mysli, oni všichni budou plameně prohlašovat, že jejich přípravky neškodí.

    Finalsan [www.agromanualshop.cz]

    Uz opravdu chci opustit tyhle chemicke jedy, clanku o ucincich roundopu je cely internet(zustava v pude, karcinogenni, jde do plodin,...)

    Mechanicky v tech mych potrebnych mistech nelze, nebo je to pyr, apod.

     

    Par clanku:

     

    [www.margit.cz]

    [ekonomika.idnes.cz]

    [zdravy-domov.doktorka.cz]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Betas (16.05.2016 15:13)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Rady pro zahradníky

     
     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 16.05.2016 15:05
     

    Mam zahradu v podstate jen okrasnou (k jidlu jen boruvky :-)), domaci zvirata taky nemam, ale mame od lonska svoji studnu a pit chemicky zabijacky koktejl misto kristalove vodicky opravdu nechceme :-)

    Takze lalokonosce take uz jen biologicky... sad smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 16.05.2016 15:09
     

    Věrko, zkusím na podzim hodně ostříhat, opakovaně prolévat horkou vodu, zbytek oslabené rostliny by mohl vymrznout, když do trsů bude sněžit a nebudou nijak chráněné.. uvidíme. Jsou krásně velké a jako živý plot před nechtěnými pohledy byly dokonalé. Ale teď už jsou vysoké keře i u plotu, tak bych k té terase chtěla něco nižšího, abych naopak měla rozhled. A do budoucna plánuji pergolu,kde bych chtěla jednu stranu trochu krytou, takže soukromí bude vytvořené tímto způsobem. A místa na bylinky není nikdy dost smiling smiley.

    A pak budu s odstupem koukat na fotky, a říkat si, jak to bylo krásné smiling smiley... to mám vždycky smiling smiley

    A hlavně.. ZASE si přidělávám práci!!! eye rolling smiley stydlin smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (16.05.2016 15:12)
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 16.05.2016 15:25
     

    Anavi a ty už nechceš ty krásný travičky? Co by za ně jinej dal. grinning smiley

    Zkus prolít octem a solí. Mladej takhle hubil plevel kolem ohniště. Ale jestli je to účinné na ty tvoje životaschopné trvičky fakt netuším.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 16.05.2016 15:28
     

    sůl pomáhá na plevel, ale nechtěla bych to zasolit, když tam pak chci pěstovat ty bylinky... confused smiley

    Nebaví mě to stříhání už, jsou fakt veliké. A už ta jejich funkce navíc trochu ztratila smysl.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 16.05.2016 15:36
     

    Tak zkus ten ocet.

    A nebo nějakého fešného mládence, který by si nahradil hoďku ve fitku dolováním tvých obříků. grinning smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 16.05.2016 15:37
     

    pokud ta přeslička nesežloutne , budu ji muset vzít strunovkou . já se k tomu neohnu a ještě dřít na sousedovém , když on jen chlastá aleží - tak to teda ne. nono smiley jenže si myslím , že si ji takto ještě naseju . ale počkám až nebude vítr a pak to pořádně zametu do kontejneru.. na výluh to používat nebudu . namočím kopřivy s kuřincema na pohnojení . postřík s výluhem - na to nevěřím . mšice ani moc nemám . ptáci obírají - až se klátí výhony .musím stejně stříkat na rez a skvrnitost . dnes jsem se dívala . mám rez hlavně na slezových růžích . ty to mají vždycky . ach jo - a pořád něco . sad smiley

     
  • Status: nováček

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 16.05.2016 15:38
     

    když vám nevadí lít si takový jedy na zahradu.... ničí to přírodu ve všech formách...

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 16.05.2016 15:39
     

    nejedná se o zahradu , ale dlážděný chodník u cesty .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (16.05.2016 17:49)
     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 16.05.2016 15:48
     

    Mezi "litím jedů na zahradu" a nepoužitím herbicidu za žádnou cenu existuje celá škála rozumných přístupů, kdy se herbicid použije tam, kde se to mechanicky fakt nedá.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil HanaK (16.05.2016 15:49)
     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 16.05.2016 18:10
     

    Přeslička prý má hodně hluboko kořeny , kolem půl metru, tak se jen tak nedá vyhubit. Jedině se s ní smířit a zjistit, na co vše se dá použít. Trampové s ní např. drhli nádobí winking smiley coffe smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 16.05.2016 18:39
     

    Holky,ve vresovisti jsem ji nastesti po letech uplne vyhubila.Proste jsem ji zahlusila hustou vysadbou.:-)

     
  • Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 16.05.2016 19:04
     

    Na likvidaci kořenů, dřevin ap bez zelených částí je Garlon. Nelikviduje ale jednoděložné plevele, tak na trávu asi nezabere. Ale likvidují se tím třeba pařezy ap. Kdyby se to někomu hodilo winking smiley love smiley

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 16.05.2016 19:28
     

    Já jsem slyšela,že se Roundup už nebude prodávat.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 16.05.2016 22:01
     

    Kez by! Hornbach ho uz pry stahl ze vsech svych prodejen thumbs down (nemam osobne overeno)

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.