úterý 30. dubna, 16:50 Svátek má Blahoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Arturka
Status:

Rady pro zahradníky

Datum: 25.08.2010 19:08
 

Pokud si nevíte s něčím rady na vaší zahradě, poraďte se. Určitě se najde někdo, kdo má víc zkušeností.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 12 z 19
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 14.05.2014 22:58
     

    No vidíš - výborný tip, kontryhel letos odnožil, tak ho můžu přesunout, díky. thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Rady pro zahradníky

     
     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 16.05.2016 13:24
     

    Holky, je nejaky prirodni herbicid? Roundoup uz nechci v zadnem pripade, ale nejak se toho plevele zbavovat musim... Je krome Neudorffu jeste neco?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 16.05.2016 13:49
     

    Měla jsem nějaký Gladiator... ale ten je asi fakt brutální smiling smiley. Hubila jsem tím vše na obecní zámkovce, kde rostly metrové plevely a všem je to jedno smiling smiley. Nejdřív jsem poctivě ručně vytrhávala, ale je to skoro pět parkovacích míst, to bych na tom nechala ruce. confused smiley

     
  • Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 16.05.2016 13:52
     

    Já mám Dominator, ale už dlouho, já raději pleju, tohle jen vyjímečně a je to taky opravdu brutální

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 16.05.2016 13:54
     

    tak já si od Tech, služeb vyžebrala půl litrovou flašku přípravku Dominátor .. jak zjistili , že dokola asi šest baráku dolů - a šest nahoru stříkám chodníky o své dobré vůli , tak mi tu flašu dovezli . ale letos jsem dost naštvaná - bylo tam napsáno , že nepůsobí na přesličku - no a co myslíte?? chodník přes cestu je plný přesličky.. angry smileytak jsem za své penízky koupila Rondup. jsem zvědava , jestli to zničí . stříkla jsem v pátek . přesličku mám už i na zahradě . angry smiley jinak když se stříkne na centimetrovou travičku nebo plevel , tak to zas není taková hrůza . ale dříve tam rostl plevel víc než půl metru . včetně ostružin a nevím čeho . i kopřivy, pastuší tobolka ., mleč . pak to nezaměstnaní okopali motykam a za zadkem jim to znovu rostlo . tak jsem se napálila a vyžebrala ten přípravek . chodníky jsou od nedávna obce - tak lidi čistit nechtějí . upadly by jim pazoury . - a zadarmo!!!!

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil kaaj (16.05.2016 14:01)
     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 16.05.2016 14:07
     

    Kájo, já mít přesličku v dosahu, tak naškubu a dělám odvar. Tím pak stříkám růže proti houbovým chorobám eye rolling smiley a ušetřím na chemii. grinning smiley grinning smiley grinning smiley [zahrada-radostin.webnode.cz] .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil quendery (16.05.2016 14:07)
     
  • Status:

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 16.05.2016 14:08
     

    Kájo, kdyby tyhle totální herbicidy nezabraly ve zředěné formě, tak osvědčené je postíkat je nebo natřít štetečkem v neředěné formě. Já jsem takto hubila svlačec, ten má tu výhodu, že lístečky se dají štetečkem natřít. S přesličkou zkušenosti nemám. Ale myslím si, že neředěný Roundup zničí cokoliv. Tuhle metodu doporučoval i Dr. Větvička.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 16.05.2016 14:38
     

    myslíte, že mi to zničí i velké trsy okrasných trav??? Chtěla bych to na podzim prolít, zaházet hlínou, jestli to nějak vyhnije... nemám sílu ty tři trsy rvát ze země. Zkusila jsem předloni jeden Gracillimus, a málem jsem přišla o ruce, o motyku...

     
  • Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 16.05.2016 14:40
     

    Zemina tyhle jedy neutralizuje. Já se chystám polít tu modrou hortenzii, ale jak jsem četla návod doslo mi, že to funguje jen když je rostlina ve vegetaci. Ty trávy budeš mít ve vegetačním klidu to fungovat nebude.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (16.05.2016 14:53)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 16.05.2016 14:43
     

    i když budou ještě na podzim zelené? Ostříhala bych je u země a prolila u kořenů... sad smiley... hm, trochu se bojím, že to bude zbytečné. Spíš se obávám, aby nebyla potom jedovatá ta zem. Ale říkají, že ne. Že to "otráví" jen tu rostlinu. Pak bych si z toho na chvíli udělala kompost - to se mi moc osvědčilo, když jsem před tím budovala bylinkoviště. Naházela jsem vrstvu všeho možného z kuchyně, ze zahrady, překryla vrstou hlíny, takhle stále dokola, a pak tam vzniklo x pytlů velmi kvalitního kompostu. thumbs down

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (16.05.2016 14:44)
     
  • Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 16.05.2016 14:48
     

    Měla by být naopak co největší listová plocha, aby to dobře přijmuly a aby se to všude dostalo. Jako lít to ke kořenům je nesmysl.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 16.05.2016 14:51
     

    jistě, motyka a rýč grinning smiley

     

    Taky dost pomůže mulčování. Kombinací mulčování a mechanické likvidace zbudou jenom ty nejodolnější, na které si člověk myslím může dovolit i kapičku Roundupu.

    Plus vhodné agrotechnické postupy nenechávající půdu příliš dlouho holou.

    Neudorf je celá frma,netuším, který herbicid máš na mysli, oni všichni budou plameně prohlašovat, že jejich přípravky neškodí.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 16.05.2016 14:54
     

    Tak co horká voda? smiling smiley Nezalévání nezabírá, jedou furt jak vzteklý smiling smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 16.05.2016 14:59
     

    Anavi, já myslím, že vroucí voda by mohla trs trávy zahubit (asi bude třeba opakovat, aby se nějaké kořínky nevzpamatovaly). Ale holt to bude nějaký čas trvat, než odumře úplně a vyhnije. Možná ještě osekat až u země a přikrýt něčím neprodyšným (silným igelitem, kusem lina). To mě teď napadlo, protože jsem si vzpomněla, že u Dyje takhle prý likvidují akáty (ořežou a zabalí do igelitu).

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 16.05.2016 15:02
     



    jaja99 napsal(a):

    Měla by být naopak co největší listová plocha, aby to dobře přijmuly a aby se to všude dostalo. Jako lít to ke kořenům je nesmysl.

    přesně tak. Nejúčinnější jsou z podzimu, kdy rostlinou přirozeně proudí zásobní látky do kořenů, herbicid líp působí. Dát pozor na déšť. Ředění podle letáku, tuším Roundup 2 % běžný plevel 5-10 % maliny a ostružiny. Roundup a Dominátor mají tuším stejnou účinnou látku.

    Nenechat si zbytek postřiku zmrznout, pak neúčinkuje.

    Na přesličku fakt nezabírá, jméno účinného herbicidu jsem zapomněla, ale je zakázaný.

    V naprostou něškodnost Roundupu a nenechávání reziduí v půdě úplně nevěřím a snažím se používat co nejmíň. (on je taky dost drahý, že ano)

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.