čtvrtek 2. května, 16:47 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Arturka
Status:

Rady pro zahradníky

Datum: 25.08.2010 19:08
 

Pokud si nevíte s něčím rady na vaší zahradě, poraďte se. Určitě se najde někdo, kdo má víc zkušeností.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 19
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 23.09.2010 01:52
     


    Arturka napsal(a):

    Prosím o radu někoho, kdo pěstuje rododendrony. Na jaře jsem vysadila 3 kusy, krásně kvetly. Teď jeden z nich vypadá, že nepřežije angry smiley Listy má bez šťávy svěšené, žloutnou, červenají, opadávají a celá rostlina zasychá. Vykopala jsem ho a jeho kořeny byly jako jedna houba eye popping smiley Vážně to tak vypadalo. ......


    - co tím myslíš? Kořeny byly mokrý, nebo jako plstnatý?

    Jedině zkusit - proprat kořeny, zastřihnout a nově zasadit . Je otázkou, v jakém stavu rostlina je, zda již není pozdě. Navíc bude zima a pokud je rostlina oslabená, tak ji nepřežije.

    Takže to bude pokus. winking smiley .

     
  • Autor: Reklama

    Re: Rady pro zahradníky

     
     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 23.09.2010 15:27
     

    Tak nějak jsem to už udělala. Když už jsem ho měla vyrytý, tak ty kořeny byly spečené do tvaru květináče, v kterém jsem ho zakoupila. Žádný silnější kořen jsem vůbec neviděla. Ani třeba 1cm sliný. Všechno to byl stlačený shluk tenkých kořínků jako vlásek. Kdoví jak dlouho v tom kontejneru vegetil, než jsem si ho koupila. A jako houba říkám proto, protože jsem ho předtím zalila, tak bych ten shluk mohla ždímat. A z těch jakoby kořenů bych žádnou hlínu neoklepla, ani bych nic nezastřihla. Nebylo co! eye popping smiley Možná za to můžou ty kořeny, že vlastně žádný nemá. Taky si myslím, že to byl jen pokus ho zachránit. Byla to hezká barva, levný pro mě taky moc nebyl sad smiley Zima je na krku a má moc málo času, aby se dal do kupy.

    Missi díkywinking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 24.09.2010 20:43
     


    Missi napsal(a):

    tak se snažím co nejvíce porušit kořenový bal - v kýblu s vodou, abych nesázela "kořeny ve tvaru květináče" winking smiley . Konečky kořínků pak zastřihnu, abych podpořila růst nových.

    Mišule, neboj, já už to fakt nedělám!!! Vždycky si vzpomenu, jak jste s Helenkou protočily oči stydlin smiley eye popping smiley a vesele narušuju a narušuju grinning smiley grinning smiley winking smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 24.09.2010 20:53
     

    Anavi, copak ty jsi nyní vzorný zahradník , klobouk doluthumbs down. Chichi, také si občas vzpomenu na ty tvoje začátky eye rolling smiley grinning smiley grinning smiley .

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 24.09.2010 20:53
     

    No proto jsem vděčná, že jsem potkala vás! love smiley flower smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 24.09.2010 20:55
     


    Arturka napsal(a):

    Tak nějak jsem to už udělala. Když už jsem ho měla vyrytý, tak ty kořeny byly spečené do tvaru květináče, v kterém jsem ho zakoupila. Žádný silnější kořen jsem vůbec neviděla. Ani třeba 1cm sliný. Všechno to byl stlačený shluk tenkých kořínků jako vlásek. Kdoví jak dlouho v tom kontejneru vegetil, než jsem si ho koupila. ..........................


    Arturko, ronďák má i ve větším stáří tenoučké kořínky. On koření strašně mělce a tak silnější nepotřebuje.winking smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 10.11.2010 19:59
     

    Nevím, kam s tím....O kompostu jsem toho četla už hodně a prd si pamatuju.

    Docela mě udivilo, že už může být hotový za půl roku. Já žila v domnění, že to trvá 3 roky.spinning smiley sticking its tongue out

    [hobby.blesk.cz]

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 10.11.2010 20:02
     

    ale to musí být nějaký špecl kompostér na to ne? Ale přesto se mi to zdá dost brzo. Já mu dávám tak 2 roky.

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 10.11.2010 20:59
     

    Já mám za barákem komposty dva. Starý ruším a postupně obebírám hlínu podle potřeby. Pěkně u toho sakruju angry smiley Někdo ( nebudu jmenovat) tam dával mimo jiné klacíky, špagátky, sklo, plechovky, igelity, hadry, atd...Nevím co si mysleli, asi, že se to tam nechá na věky věků a nikdo ten kompost nebude potřebovat. Teď se s tím seru já. Nový jsem založila letos, tak jsem zvědavá, kdy bude zralý na použití. Já nekoukám na roky, ale na to, jak vypadá.smoking smiley Ten půlrok se mě taky nezdá eye rolling smiley

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 12.01.2011 14:16
     
    dsc02403.jpg
    Další fotografie:

    Potřebovala bych poradit, jak vyřešit okrasné záhonky ve svahu. Zahrada je ve svahu, nahoře se postavil zahradní domek a kolem je rovinka a kvůli dětem plůtek. Pod plůtkem jsou udělány záhonky, které jsem si vzala na starost já. Záhonky se dost prudce svažují dolů, mezi záhony je ještě vchod do sklípku a tam je terén ještě prudší. Měla jsem představu babiččiny zahrádky, prostě hodně kytek, které budou postupně kvést a hlavně zakryjí betonovou podezdívku. Ale moc se mi to nepovedlo, vysoké kytky se mi nahoře kácí (možná jsem zvolila špatné druhy), při dešti se odplavuje hlína, zkoušela jsem i první rok mulčovat kůrou,což se také neosvědčilo, postupně odplavala. Letos to chci nějak předělat, tchán navrhuje ty betonové tvárnice, které se nechají porůst, mě se do toho moc nechce, toho betonu tam je, dle mě, už dost.

    Nemáte někdo nějaký nápad? please smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 12.01.2011 14:30
     
    126.jpg

    asi bych to proložila kamenama a mezi půdopokryvné kyti. Rychle se rozrůstají a kvetou dlouho.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil iriska (12.01.2011 14:31)
     
  • Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 12.01.2011 14:38
     

    podlemě to chce porůst něčím nízkým aby se udržela zemina, nic vysokého nepomůže. Je to šíleně příkré.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 12.01.2011 14:39
     
    p1120007.jpg
    Další fotografie:

    Peefko, svah vysokými rostlinami neosázíš a asi by to ani nebylo hezké. Takhle prudký svah musíš zpevnit buď kameny na způsob skalky nebo pokryvnými rostlinami - do stínu barvínek ap. a na slunce polštářové skalničky, poléhavé keře, nižší trávy... A asi bych zpevnila aspoň patu svahu. To jsou taky dvě možnosti 1. kameny nebo betonové tvárnice 2. husté ne moc vysoké rostliny (než se rozrostou trvalky, dala bych mezi ně nižší afrikány, to jsou opravdu bezva kytky, hodně vydrží, krásně kvetou, netrpí chorobami...). Věra

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 12.01.2011 14:52
     

    než jsem napsala příspěvek, tak je vše napsáno smiling smiley

    ještě navrhuju plazivé jalovce

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Rady pro zahradníky

    Datum: 12.01.2011 14:52
     

    Jestli jsou ty záhony (svah) dost osluněné, taky bych se přimlouvala o jakousi skalku a půdopokryvné rostliny-skalničky. pěkně se ti rozrostou a udrží půdu aby nesjížděla ze svahu dolů. Nejsou ani náročné. Pokud bys chtěla nižší keříky, můžeš volit z různých barev mochny. Jsou i nižší druhy cca kolem půl až 3/4 metru. Ty by se ti nekácely.

    Ale stejně by se mi asi nejvíc líbila skalka.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.