sobota 27. dubna, 07:48 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Pivoňky

Datum: 05.04.2007 09:22
 
Pěstujete některá pivoňky? Dostala jsem včera jednu od tchyně, prý je to nějaká dřevitá a může vyrůst až jeden metr. Je nádherná, plnokvětá, jenže já od včerejška marně hledám pro takového obra místo... Řekněte mi ze zkušenosti, jestli se to dá stříháním udržet v nějaké "normální" velikosti smiling smiley a jestli ten střih nějak případně neomezuje kvetení...
Trochu mimo téma: na podzim jsem třeba aktivně ostříhala hortenzie, abych si záhy přečetla, že jsem tím zlikvidovala květní puky a tudíž budu i letoš bez květů sad smiley.
Díky za rady. Fotky uvítám! grinning smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 21
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 15.05.2023 12:01
     

    Musíme si zdůvodnit, proč pivoně, že krátce kvetou....mají krásné listy, barva rašení, bezúdržbové atd. winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pivoňky

     
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 21.05.2023 07:53
     

    no jo - po deštích jsou dřevité pivoňky kaput .shnilé květy. ještě se rozvila bílá - ale je spíše sv. růžová a prázdná . tři květy , loni nasazená --- ale brzy budou kvést bylinné .. na ty se taky těším . krásně voní thumbs down

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (21.05.2023 07:56)
     
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 21.05.2023 08:25
     

    Tady je déšť, i když jen občasný a ne silný, taky dorazil. Ale stejně to čekání kolik budou mít květů.... je k nezaplacení. grinning smiley

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Pivoňky

    Datum: 21.05.2023 09:10
     
    Další fotografie:

    Pivoňky u souseda, chalupáře. Foceno včera, ještě má žlutou, ale ta ještě nekvete.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 21.05.2023 18:54
     
    p1020834.jpg
    Další fotografie:

    Jedna koprovitá krasavice od nás.

    Alenko a copak dělá tvoje Claire de Lune? Moje vypadá pěkně, ale ještě v poupatech.

     
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 21.05.2023 21:15
     

    Je moc pěkná. thumbs down

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 21.05.2023 21:25
     

    Naše koprovitá je odkvetlá dávno, je jednoduchá, měla 7 květů, moc nepřirůstá ... nooo, je v šantovišti. JInak máme jen prastaré bylinné pivůně, dnes jsem koukala, že ze 4 kopců pokvete jen jeden - popata nezaschla, prostě nejsou.

    Vaše pivoňky jsou radost pohledět, pokochám se, pozávidím, potom si řeknu, ještěže se na obrázky mohu podívat a nemusím se starat - tak vlastně ani nezávidím, ale přeju moc flower smiley thumbs down .

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 21.05.2023 21:57
     

    Gabčo, nedráždi. Nemá ani poupě, napíná mě winking smiley . Máš kousek na pivoně Studenec Kuříka, , on teda hlavně Mlokosewitschi, neznáš to tam..., jednu od něj mám, snad se poupěte dožiju....

     

    Koprovka je krásná. thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 22.05.2023 08:06
     

    to máš tu "koprovku" za devět stovek? tongue sticking out smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    gabca napsal(a):

    Jedna koprovitá krasavice od nás.

    Alenko a copak dělá tvoje Claire de Lune? Moje vypadá pěkně, ale ještě v poupatech.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 22.05.2023 08:29
     



    alenak napsal(a):

    Gabčo, nedráždi. Nemá ani poupě, napíná mě winking smiley . Máš kousek na pivoně Studenec Kuříka, , on teda hlavně Mlokosewitschi, neznáš to tam..., jednu od něj mám, snad se poupěte dožiju....

     

    Koprovka je krásná. thumbs down

    Alenko, jsem v údivu i úžasu zároveň. eye popping smiley thumbs down thumbs down thumbs down

    Mám to kousek a vůbec o existenci téhle školky nevím. Jak mi to jenom mohlo uniknout? grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 22.05.2023 08:34
     

    Možná to pro tvou peněženku bylo bezpečnější. winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 22.05.2023 12:01
     

    moje koprovka měla 11 květů- ale Zuzka si udělala kytku a několik jich utrhla. . winking smiley mám červenou plnokvětou fotit nejdu - děsně mně bolí nohy i záda. potají jsem osekla strunovkou chodník s okrajem z modřenců a okolo plotu . dědek jel do K - tak jsem se bičla , ale jsem KO. no sekat z chodítkem není jednoduché .. sad smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 22.05.2023 13:11
     
    img_20230522_121815.jpg

    Okinajishi. Loni přesazená, budu muset ostříhat, je to koště.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 22.05.2023 21:23
     

    Mančo, je kráááásná thumbs down .

    Kaaj, fotit nejdu snad už nic, bolí ruce .. taky potají jsem dosekala, kam se nedalo dosrpila cestičky, KO ... no, jdu ještě umýt nádobí. Ale ty se prosím trošku šetři love smiley flower smiley .

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 23.05.2023 06:30
     

    Kájo, vykašly se na to, šetři se. Já jsem to včera vzala Randapem stydlin smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.