sobota 27. dubna, 18:10 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Pivoňky

Datum: 05.04.2007 09:22
 
Pěstujete některá pivoňky? Dostala jsem včera jednu od tchyně, prý je to nějaká dřevitá a může vyrůst až jeden metr. Je nádherná, plnokvětá, jenže já od včerejška marně hledám pro takového obra místo... Řekněte mi ze zkušenosti, jestli se to dá stříháním udržet v nějaké "normální" velikosti smiling smiley a jestli ten střih nějak případně neomezuje kvetení...
Trochu mimo téma: na podzim jsem třeba aktivně ostříhala hortenzie, abych si záhy přečetla, že jsem tím zlikvidovala květní puky a tudíž budu i letoš bez květů sad smiley.
Díky za rady. Fotky uvítám! grinning smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 12 z 21
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 23.05.2023 07:00
     

    Rondupem jsem včera stříkla obecní chodník - u hlavní cesty -rostla tam taková tenká , ale půlmetrová tráva. ve tři došla Vendulka a šla to tam vytrhat , zametla. ona je velice pečlivá . tak si vzala rukavice a pokud tam něco zůstalo - tak to ten rondup jistí . ve stejnou dobu dojela Zuzka a posekala celou zahradu . v poklusu , protože ve čtyři učila angl - z domu přes PC . no ale i tak jsem ráda- mělo pršet . i přes předpověď ale nepršelo .. - bylo dobré , že jsem měla vysekáno kolem chodníků v zahradě tím vyžínačem .. hlavně okrajový záhon modřenců se semeny.. to potom Vendy pečlivě zametla a donesla do kontejneru .

    ten vyžínač na baterku je dobrý , ale pro mně trochu těžký . ještě jsme potom s V, odstavily lavičku a já vysekala pod ní . V. s vyžínačem nechce pracovat . loni si doma u rodičů prskla do očí prach . takže s tím dělat nechce. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pivoňky

     
     
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 23.05.2023 08:03
     

    Kaaj, ty to rozjíždíš. thumbs down Ale opatrně s rozumem.Těší mě, jak oceňuješ a využíváš chodítko. A fakt doporučuju bez ohledu na to, jak je člověk nemožný. Proč se trápit, když něco úplně nejde.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 23.05.2023 08:20
     
    choditko-vitea-care-rose-se-stupackou_big.jpg

    jo- chodítko je opora . jsou tam na dvě strany brzdy , taky sedátko . když nemůžu stát - tak si sednu a odpočinu . kolečka to má trochu větší - tak se s tím dá jezdit i po zahradě,taky má dole košík , takže si i převezu , co potřebuju . přes pojišťovnu /205/ jsme dopláceli 600kč . napsal ortoped. thumbs down

    pokud jde o pivoňky-- dřevité jsem už ostříhala. teda květy a sem tam i výhon .. byly hnusné od deště. . te´d budou kvést bylinné .

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil kaaj (23.05.2023 08:27)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 23.05.2023 08:44
     

    Mamka ho používá denně a nedá na něj dopustit. Zařídí si doktory, nákupy, vše.Ten košík je výhoda. thumbs down A držák na hůl. thumbs down

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 23.05.2023 10:50
     

    Jdu na radu, dřevitá pivoň je letos divná, půlka keře je jak má vypadat a druhá je jako bylinná. Teprve mají poupata, ale myslím si že vyrazila i podnož. Stalo se vám to někdy a co s tím???? smiling smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 23.05.2023 11:05
     
    dscn4849.jpg

    nevím - nestalo se mi ... ale asi někoho zmermomocním a letos nějakou vyryjem . je to nahusto a narostly keřiska. winking smiley

    f- nejmladší , prázdná , bílá .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (23.05.2023 11:07)
     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 23.05.2023 11:27
     

    Pivoňky jsou krásné v bílé barvě. Tohle je stejně zajímavé, u hodně kytek se mi bílá barva líbí, třeba i lilie, růže, a naopak ibišky nebo azalka spíš v těch výrazných ohnivých

     
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 23.05.2023 21:18
     

    Pinko, právě se chystám řešit. To obyčejné je pivoňka, na kterou se roubovalo. Kdyby se nechalo, tak časem zahubí ta planá ušlechtilou. Já chci počkat, jak vypadá ta planá. Letos pokvete. Pak se rozhodnu. Buď odryju a zkusím zasadit anebo zlikviduju. Kdybych sázela, počkám tak do srpna. Jinak odryju hned.

    Pinka napsal(a):

    Jdu na radu, dřevitá pivoň je letos divná, půlka keře je jak má vypadat a druhá je jako bylinná. Teprve mají poupata, ale myslím si že vyrazila i podnož. Stalo se vám to někdy a co s tím???? smiling smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 24.05.2023 10:23
     

    Regi, tak tenhle plán mám taky, počkám až rozkvetou, každopádně oddělím.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 25.05.2023 10:53
     

    Pivoňky u mě nekvetou ani náhodou.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 25.05.2023 12:05
     
    dscn4851.jpg

    bylinné ještě ani u mně nekvetou . dřevité skončily.. kvete jen koprová .ale je nehezká od deště a má otrhané květy - do vázy .

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 26.05.2023 11:54
     
    img_20230526_114558.jpg

    Jsem je orvala, ale kvetou mi tyhle s těžkými květy, co se pak ohýbají. A dřevitá. Ty na pevných stoncích tu ještě nekvetou. A moje mají letos stejně jen listy.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 27.05.2023 07:32
     
    dscn4848.jpg

    poslední dřevitá - prázdná bílá . má velké květy. thumbs down

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 27.05.2023 10:31
     

    U mě ještě ani dřevité nezačly, máme tu drsnější počasí winking smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 27.05.2023 16:21
     

    Taky mi ještě nekvetou, mám je ve stínu

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.