neděle 7. června, 21:54 Svátek má Iveta
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi

Pivoňky

Datum: 05.04.2007 09:22
 
Pěstujete některá pivoňky? Dostala jsem včera jednu od tchyně, prý je to nějaká dřevitá a může vyrůst až jeden metr. Je nádherná, plnokvětá, jenže já od včerejška marně hledám pro takového obra místo... Řekněte mi ze zkušenosti, jestli se to dá stříháním udržet v nějaké "normální" velikosti smiling smiley a jestli ten střih nějak případně neomezuje kvetení...
Trochu mimo téma: na podzim jsem třeba aktivně ostříhala hortenzie, abych si záhy přečetla, že jsem tím zlikvidovala květní puky a tudíž budu i letoš bez květů sad smiley.
Díky za rady. Fotky uvítám! grinning smiley

PRUNED
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 21
  • Re: Pivoňky

    Datum: 25.02.2024 19:10
     

    Aleno, obyčejně se to tak dělá. Nebo dělalo dosud. Ale nemám s tím dobré zkušenosti. Často mi ustřižené neobrazilo. Vloni poprvé jsem na to narazila na videu od Havlise. A hlavně tam zdůrazňoval před květem. Má to asi logiku, rostlina dá všechnu sílu do obražení.

    U dřevitých pivoněk, když tak pěkně obrážejí po přesazení je to skoro škoda nevyužít a vytvořit košatý keř. Když se nechá víc květů,někdy se stane, že zakrní ty spodní puky.

    Manco, to bych stříhala výš než jak máš tu čáru. O jedno patro.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pivoňky

     
     
  • Autor: alenak

    Re: Pivoňky

    Datum: 25.02.2024 19:55
     

    Tak když to čtu, napadlo mne, jestli nemám vyštípat květy u dřevité. Sázela jsem na podzim do země, byla od jara v květináči. Měla vloni 1 květ. Ale teď tam má možná 6 květů. Není to hodně? Taky je pěkně obražená od země, aby to rostlo....díky za rady

     
  • Re: Pivoňky

    Datum: 25.02.2024 20:03
     

    Aleno, přijde na to, jak má dlouhé ty větve s květy. Jestli ne příliš, tak bych to nechala a šmikla třeba po květu. Ono je to třeba tak nějak udržovat. Já jednu nechala, jednak pomalu neobrážela a nechtěla jsem přijít o květy a pak udělají vysokánské koště. Taky ne všechny jsou stejně vzrůstné. Tu cos dávala na fotce, ta je luxusně narostlá.

     
  • Autor: alenak

    Re: Pivoňky

    Datum: 25.02.2024 20:17
     

    Ta na fotce je starší, tu mám možná 5 let z výprodeje Parkon, bezejmenou. Tam to vypadá na 10 květů. Co píši, tj. ta druhá, tzv. rockii, vloni zjara, taky Parkon, už jsme o ní psaly. Ta narostlá není, větve dlouhé nemá.

     
  • Re: Pivoňky

    Datum: 25.02.2024 22:35
     

    Aleno, rockii je jinej případ. Tu klidně nech. Ta si poradí.To jsou ti moji dva obříci.

     
  • Autor: Anavi

    Re: Pivoňky

    Datum: 26.02.2024 14:33
     

    ta je nádherná

    berda napsal(a):

    Pivoňka, kterou jsem dostala loni od sousedky vypadá, že přežila. A to jsem ji rozdělila na tři kusy.

     
  • Autor: gabca

    Re: Pivoňky

    Datum: 10.03.2024 22:45
     

    Děvčata, máte některá tuhle žlutou? Jaká je?

    Pivoňka 'Bartzella' 1 ks - Jahodárna Brozany (jahodarnabrozany.cz)

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil gabca (10.03.2024 22:45)
     
  • Autor: alenak

    Re: Pivoňky

    Datum: 10.03.2024 22:50
     

    Gabčo, sice ji nemám, ale slyšela jsem hodně chvály od slušných zahradníčků, taky jsem nad ní uvažovala, ale kam s ní...

     
  • Re: Pivoňky

    Datum: 10.03.2024 22:50
     

    Gabco, pěkná. Řekla bych, že jedna z nejlepších itohů. Ne všechny jsou zrovna zdařilé.

     
  • Autor: Kika

    Re: Pivoňky

    Datum: 11.03.2024 08:44
     

    Gabčo, mám ji. Pár let (4?). Už 2x přesazovaná, teď na stálém místě. Asi kvůli tomu přesazování ještě nekvetla moc, ale nějaký květ už měla. Letos to vypadá nadějně, má dost puků.

    Bohužel fotku teď nemám, muž mi zazálohoval fotky z mobilu, tak bych musela pohledat na disku, až budu doma.

    Jinak je krásná, ale řekla bych, že na Brozanech trochu přibarvená, v reálu bych řekla světlejší.

     
  • Re: Pivoňky

    Datum: 11.03.2024 08:52
     

    Připojím se ke Kice. V reálu je podle mě i hezčí. Přirozeněji barevná. Malinko světlejší a to červené víc splývá.

     
  • Autor: Pinka

    Re: Pivoňky

    Datum: 11.03.2024 10:45
     
    20220610_135251 (2).jpg
    Další fotografie:

    Mám jí už nekolik let, je polodřevitá a kvete bohatě thumbs down

     
  • Autor: kaaj

    Re: Pivoňky

    Datum: 11.03.2024 14:47
     

    ta žlutá je nádherná - uvažuju winking smiley

    jinak jsou pivoně všechny hodně narašené . každý rok uvažuju o rozdělení , ale nikdy nechytnu čas . taky bych to sama nezvládla. confused smiley

     
  • Autor: gabca

    Re: Pivoňky

    Datum: 11.03.2024 14:56
     

    Nooo, je teda krásná. Křiklavý barvy stejně nemusím. Asi si dám říct. grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.