sobota 27. dubna, 12:04 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Pivoňky

Datum: 05.04.2007 09:22
 
Pěstujete některá pivoňky? Dostala jsem včera jednu od tchyně, prý je to nějaká dřevitá a může vyrůst až jeden metr. Je nádherná, plnokvětá, jenže já od včerejška marně hledám pro takového obra místo... Řekněte mi ze zkušenosti, jestli se to dá stříháním udržet v nějaké "normální" velikosti smiling smiley a jestli ten střih nějak případně neomezuje kvetení...
Trochu mimo téma: na podzim jsem třeba aktivně ostříhala hortenzie, abych si záhy přečetla, že jsem tím zlikvidovala květní puky a tudíž budu i letoš bez květů sad smiley.
Díky za rady. Fotky uvítám! grinning smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 20 z 21
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 30.03.2024 10:15
     

    Manco, to je na pinoňkách to vůbec nejlepší, čekání na první kvetení.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pivoňky

     
     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Pivoňky

    Datum: 30.03.2024 19:38
     

    Gabčo, já bych řekla, že obrazí. Jednou mi takhle uložili jediný výhonů řemeslníci a vyhnala nové. Pak jsem ji přesazovala, i to zvládla.

     

    Mně nejrychleji raší ITOH Bartzella a Coral Charm.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 14.04.2024 21:25
     
    dsc08886.jpg
    Další fotografie:

    Dočkala jsem se, překvapila že brzy, loňský pokup smiling smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 14.04.2024 22:25
     

    Holky, já vám ty dřevitý závidím. Kupovala jsem ji už podruhý. Poprvé mi chytla houbu a tu letošní mi někdo urazil jediný výhon.

    Ta růžová je snad úplně nej.... love smiley Je tam jemná, něžná, ách...

     
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 14.04.2024 22:55
     
    20240414_154009193_ios (2).jpg
    Další fotografie:

    Aleno, vede si výborně na to, že je prvním rokem.

     
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 14.04.2024 22:58
     
    20240414_154809154_ios (2).jpg
    Další fotografie:

    Letos se pivoňkám docela daří.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 14.04.2024 23:16
     

    Regino, nadělám s 1nou pivoní, pak vidím tvoje a padá mi brada. thumbs down flower smiley

    Nevím, jak dlouho vydrží, to jsem ji ještě 2 poupata v začátku vyštípla, aby to zvládla mladice. winking smiley Švagrová si zakoupila žlutou, má poupě, tak jsem zvědavá, půjdu na pokuk.

     
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 14.04.2024 23:29
     

    Aleno, to doženeš. grinning smiley Teď je docela dost příležitostí k nákupům. Bývalo hůř. Ale nakoupila jsi fakt moc dobře a samozřejmě péče k tomu. Krátce po listopadu se sem moc nevozily a tady je skoro zahradníci přestali dělat. Ono to není úplně jednoduché.Před listopadem je dělali třeba v zahradnictví v Žehušicích. To kdybys jim dneska řekla, tak tomu nebudou ani věřit.Ta bílá na poslední fotce byla moje vůbec první. Je dovezená z Holandska. Žlutou zdokumentuj.

    A nekvetou příliš dlouho. Třeba teď je na ně moc horko. Často jim kvetení zkrátí déšť.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (14.04.2024 23:34)
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 16.04.2024 16:57
     
    dsc08889.jpg
    Další fotografie:

    Jsem nadšená z růžové pivoně. Květy stále narůstají,tak ještě na pokuk. winking smiley

    Jo a koupila jsem bílou v Lidlu, není to zázrak, snad se chytne, bez květu. Do země zatím nepůjde, bude mít VIP péči, snad ji nezahubím. grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil alenak (16.04.2024 17:00)
     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Pivoňky

    Datum: 16.04.2024 19:16
     

    Máte je teda nádherné! A ta něžná růžová je fakt paradni

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 17.04.2024 09:48
     

    Vy už se kocháte, ale u nás ještě nekvetou. Snad tedy přečkají to chladno a nechají si to na potom winking smiley please smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 20.04.2024 19:30
     

    Děvčata, co pivoňky a mrazíky? Mám se bát, že zmrznou poupata? U některých už jsou velký, někde teprv pidi...

    Zakrýváte před mrazy? Osobně se mi moc nechce, protože bych mohla zakrýt půl zahrady.

     
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 20.04.2024 20:33
     

    Gabco, to ještě nepamatuju, že by někdy zmrzla poupata na pivoňkách. Určitě zakrývat nemusíš.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 20.04.2024 20:59
     

    Pivoňky jsou v pohodě, beru je jak plevel grinning smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 20.04.2024 21:03
     

    Njn, mě stresující ti okolo, co vše přikrývají. Já na to asi prdím, mohla bych fakt přikrýt půl zahrady. Stačí,že chodím topit do skleníku. Teda jen zapálit svíčku. Ono.kdyz to člověk nasčítá....

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.