středa 8. května, 12:16 Svátek má Statní svátek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Pivoňky

Datum: 05.04.2007 09:22
 
Pěstujete některá pivoňky? Dostala jsem včera jednu od tchyně, prý je to nějaká dřevitá a může vyrůst až jeden metr. Je nádherná, plnokvětá, jenže já od včerejška marně hledám pro takového obra místo... Řekněte mi ze zkušenosti, jestli se to dá stříháním udržet v nějaké "normální" velikosti smiling smiley a jestli ten střih nějak případně neomezuje kvetení...
Trochu mimo téma: na podzim jsem třeba aktivně ostříhala hortenzie, abych si záhy přečetla, že jsem tím zlikvidovala květní puky a tudíž budu i letoš bez květů sad smiley.
Díky za rady. Fotky uvítám! grinning smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 19 z 20
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 30.03.2024 07:12
     

    Koukala jsem včera po zahradě a je šance, že všech 7 pivoněk vykvete. Doteď kvetla jen jedna, další se dva roky usazovaly a 4 jsem koupila na podzim. Konečně zjistím, co pěstuju.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pivoňky

     
     
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 30.03.2024 10:15
     

    Manco, to je na pinoňkách to vůbec nejlepší, čekání na první kvetení.

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Pivoňky

    Datum: 30.03.2024 19:38
     

    Gabčo, já bych řekla, že obrazí. Jednou mi takhle uložili jediný výhonů řemeslníci a vyhnala nové. Pak jsem ji přesazovala, i to zvládla.

     

    Mně nejrychleji raší ITOH Bartzella a Coral Charm.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 14.04.2024 21:25
     
    dsc08886.jpg
    Další fotografie:

    Dočkala jsem se, překvapila že brzy, loňský pokup smiling smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 14.04.2024 22:25
     

    Holky, já vám ty dřevitý závidím. Kupovala jsem ji už podruhý. Poprvé mi chytla houbu a tu letošní mi někdo urazil jediný výhon.

    Ta růžová je snad úplně nej.... love smiley Je tam jemná, něžná, ách...

     
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 14.04.2024 22:55
     
    20240414_154009193_ios (2).jpg
    Další fotografie:

    Aleno, vede si výborně na to, že je prvním rokem.

     
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 14.04.2024 22:58
     
    20240414_154809154_ios (2).jpg
    Další fotografie:

    Letos se pivoňkám docela daří.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 14.04.2024 23:16
     

    Regino, nadělám s 1nou pivoní, pak vidím tvoje a padá mi brada. thumbs down flower smiley

    Nevím, jak dlouho vydrží, to jsem ji ještě 2 poupata v začátku vyštípla, aby to zvládla mladice. winking smiley Švagrová si zakoupila žlutou, má poupě, tak jsem zvědavá, půjdu na pokuk.

     
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 14.04.2024 23:29
     

    Aleno, to doženeš. grinning smiley Teď je docela dost příležitostí k nákupům. Bývalo hůř. Ale nakoupila jsi fakt moc dobře a samozřejmě péče k tomu. Krátce po listopadu se sem moc nevozily a tady je skoro zahradníci přestali dělat. Ono to není úplně jednoduché.Před listopadem je dělali třeba v zahradnictví v Žehušicích. To kdybys jim dneska řekla, tak tomu nebudou ani věřit.Ta bílá na poslední fotce byla moje vůbec první. Je dovezená z Holandska. Žlutou zdokumentuj.

    A nekvetou příliš dlouho. Třeba teď je na ně moc horko. Často jim kvetení zkrátí déšť.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (14.04.2024 23:34)
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 16.04.2024 16:57
     
    dsc08889.jpg
    Další fotografie:

    Jsem nadšená z růžové pivoně. Květy stále narůstají,tak ještě na pokuk. winking smiley

    Jo a koupila jsem bílou v Lidlu, není to zázrak, snad se chytne, bez květu. Do země zatím nepůjde, bude mít VIP péči, snad ji nezahubím. grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil alenak (16.04.2024 17:00)
     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Pivoňky

    Datum: 16.04.2024 19:16
     

    Máte je teda nádherné! A ta něžná růžová je fakt paradni

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 17.04.2024 09:48
     

    Vy už se kocháte, ale u nás ještě nekvetou. Snad tedy přečkají to chladno a nechají si to na potom winking smiley please smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 20.04.2024 19:30
     

    Děvčata, co pivoňky a mrazíky? Mám se bát, že zmrznou poupata? U některých už jsou velký, někde teprv pidi...

    Zakrýváte před mrazy? Osobně se mi moc nechce, protože bych mohla zakrýt půl zahrady.

     
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 20.04.2024 20:33
     

    Gabco, to ještě nepamatuju, že by někdy zmrzla poupata na pivoňkách. Určitě zakrývat nemusíš.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 20.04.2024 20:59
     

    Pivoňky jsou v pohodě, beru je jak plevel grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.