neděle 28. dubna, 05:51 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Pivoňky

Datum: 05.04.2007 09:22
 
Pěstujete některá pivoňky? Dostala jsem včera jednu od tchyně, prý je to nějaká dřevitá a může vyrůst až jeden metr. Je nádherná, plnokvětá, jenže já od včerejška marně hledám pro takového obra místo... Řekněte mi ze zkušenosti, jestli se to dá stříháním udržet v nějaké "normální" velikosti smiling smiley a jestli ten střih nějak případně neomezuje kvetení...
Trochu mimo téma: na podzim jsem třeba aktivně ostříhala hortenzie, abych si záhy přečetla, že jsem tím zlikvidovala květní puky a tudíž budu i letoš bez květů sad smiley.
Díky za rady. Fotky uvítám! grinning smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 16 z 20
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 15.10.2023 16:43
     

    Děvčata, poraďte. Mám v květináčui od jara dřevitou pivoňku. Mám ji vsadit ještě teď nebo raději počkat do jara?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pivoňky

     
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 15.10.2023 16:48
     

    Gabčo, nejsem odborník na pivoně, ale kdyby byla moje, tak jde do země. Dávala jsem do země minulý týden, taky dřevitou, od jara v květníku.

     
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 15.10.2023 20:50
     

    Gabco, podle toho, co jsem vyčetla o pivoňkách, funguje jejich cyklus tak, že někdy koncem srpna přestávají růst kořeny. Proto většina pivoňkových firem posílá rostliny po srpnu. Tudíž, když je přesadíš teď, ochráníš kořeny lépe před mrazy a pokud bys objednala prostokořenou, přišla by v téhle době a sázela by se. Taky by už nezakořeňovala. Takže bych opatrně přesadila.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 18.02.2024 18:59
     
    dsc07862.jpg

    Tak na tohle jsem dnes zírala, nezmrzne to? Vloni měla 5 květů...

     
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 18.02.2024 19:56
     

    Aleno, nezmrzne. Vydrží hodně. Snad jedině kdyby už začaly hodně listy a bylo míus 25. Ale to nehrozí. Krásně rozrostlá. thumbs down

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 20.02.2024 22:33
     

    Já jsem měla takové koště, ustřihla jsem ji v nějakých 15 - 20 centimetrech. Jeden tlustý klacek. Jsou na něm taky pupeny, snad poroste. A jeden tenký výhonek, který už od země rostl.ten asi ustřihnu letos.

    Ta tvoje pivoňka bude krásně košatá Aleno flower smiley

    Jo ale pamatuju si, že jsem mívala strach z mrazíků, když už byly poupata, ale vždycky to dobře dopadlo.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 20.02.2024 22:42
     

    Manco, díky, byla už košatá a zajímavá při koupi-výprodejové winking smiley . Nemohla jsem ji tam nechat, aniž bych věděla barvu, byla jiná...každý rok poupata přibývají, dávala jsem foto vloni, ale zas tak divoce neroste. Kupovala jsem opět výprodejovou vloni, viděla jsem rockii, s 1ním poupětem, vykvetla, zasazena na podzim, vypadá taky dobře , abych to nezakřikla... smiling smiley to jsou ty náhodné koupě, když už fakt nic nechceš... grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 21.02.2024 08:42
     

    musím obhlédnout tu moji, ale je ve stinném místě, předpokládám, že ještě spí hlubokým spánkem winking smiley

    alenak napsal(a):

    Tak na tohle jsem dnes zírala, nezmrzne to? Vloni měla 5 květů...

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Pivoňky

    Datum: 24.02.2024 18:06
     

    Pivoňka, kterou jsem dostala loni od sousedky vypadá, že přežila. A to jsem ji rozdělila na tři kusy.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 24.02.2024 18:51
     

    Jé, boží, nádhera. thumbs down Takhle velkou jsi přesazovala? To se povedlo, to bude květů, jakou to máš barvu. smiling smiley

    Dnes jsem ty moje prohlížela , pučí a vylézají všechny.

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Pivoňky

    Datum: 24.02.2024 20:47
     



    alenak napsal(a):

    Jé, boží, nádhera. thumbs down Takhle velkou jsi přesazovala? To se povedlo, to bude květů, jakou to máš barvu. smiling smiley

    Dnes jsem ty moje prohlížela , pučí a vylézají všechny.

    Sousedka ji chtěla vyhodit, tak jsem si ji vzala. Byl to obr, tak jsem ji rozsekala na tři díly.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 24.02.2024 21:49
     

    To mi hlava nebere, takovouhle krásu vyhazovat....

     
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 25.02.2024 09:05
     

    Berdo, paráda. Psalas tady o tom, jestli se dobře pamatuju. Tak se povedlo thumbs down . Ať se jí daří.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 25.02.2024 17:24
     
    img_20240225_170010.jpg

    Moje též přežila přesazení na lepší místo. Přemýšlím, že ještě o polovinu zkrátím. Bála jsem se, že z tlustého klacku neobrazí, ale evidentně jsou pupeny hned u země. Jen teda nevím, jak se roubuje, ale ten slabší klacek kvetl správně, ten střihnu po odkvětu. Jestli pokvete.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 25.02.2024 18:23
     

    Manco, proč ji chceš stříhat, když od spodu obráží. ... Květy poznáš, když opatrně prohmatáš puky, jsou tam už náznaky květů, takové tvrdší kuličky, jsem dnes prováděla... winking smiley .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil alenak (25.02.2024 18:24)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.