sobota 11. května, 22:31 Svátek má Svatava
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Pivoňky

Datum: 05.04.2007 09:22
 
Pěstujete některá pivoňky? Dostala jsem včera jednu od tchyně, prý je to nějaká dřevitá a může vyrůst až jeden metr. Je nádherná, plnokvětá, jenže já od včerejška marně hledám pro takového obra místo... Řekněte mi ze zkušenosti, jestli se to dá stříháním udržet v nějaké "normální" velikosti smiling smiley a jestli ten střih nějak případně neomezuje kvetení...
Trochu mimo téma: na podzim jsem třeba aktivně ostříhala hortenzie, abych si záhy přečetla, že jsem tím zlikvidovala květní puky a tudíž budu i letoš bez květů sad smiley.
Díky za rady. Fotky uvítám! grinning smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 16 z 21
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 21.02.2024 08:42
     

    musím obhlédnout tu moji, ale je ve stinném místě, předpokládám, že ještě spí hlubokým spánkem winking smiley

    alenak napsal(a):

    Tak na tohle jsem dnes zírala, nezmrzne to? Vloni měla 5 květů...

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pivoňky

     
     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Pivoňky

    Datum: 24.02.2024 18:06
     

    Pivoňka, kterou jsem dostala loni od sousedky vypadá, že přežila. A to jsem ji rozdělila na tři kusy.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 24.02.2024 18:51
     

    Jé, boží, nádhera. thumbs down Takhle velkou jsi přesazovala? To se povedlo, to bude květů, jakou to máš barvu. smiling smiley

    Dnes jsem ty moje prohlížela , pučí a vylézají všechny.

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Pivoňky

    Datum: 24.02.2024 20:47
     



    alenak napsal(a):

    Jé, boží, nádhera. thumbs down Takhle velkou jsi přesazovala? To se povedlo, to bude květů, jakou to máš barvu. smiling smiley

    Dnes jsem ty moje prohlížela , pučí a vylézají všechny.

    Sousedka ji chtěla vyhodit, tak jsem si ji vzala. Byl to obr, tak jsem ji rozsekala na tři díly.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 24.02.2024 21:49
     

    To mi hlava nebere, takovouhle krásu vyhazovat....

     
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 25.02.2024 09:05
     

    Berdo, paráda. Psalas tady o tom, jestli se dobře pamatuju. Tak se povedlo thumbs down . Ať se jí daří.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 25.02.2024 17:24
     
    img_20240225_170010.jpg

    Moje též přežila přesazení na lepší místo. Přemýšlím, že ještě o polovinu zkrátím. Bála jsem se, že z tlustého klacku neobrazí, ale evidentně jsou pupeny hned u země. Jen teda nevím, jak se roubuje, ale ten slabší klacek kvetl správně, ten střihnu po odkvětu. Jestli pokvete.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 25.02.2024 18:23
     

    Manco, proč ji chceš stříhat, když od spodu obráží. ... Květy poznáš, když opatrně prohmatáš puky, jsou tam už náznaky květů, takové tvrdší kuličky, jsem dnes prováděla... winking smiley .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil alenak (25.02.2024 18:24)
     
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 25.02.2024 18:30
     

    Manco, oni to spíš asi očkují nebo jak. Povětšinou i zdola obráží roubovanec. Výjimečně vyrazí podnož ale ta spíš jako od kořenů. A je to poznat i podle listů. Roubovance mají trochu jiné..

     
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 25.02.2024 18:35
     

    Aleno, někdy se stříhá, víc se rozkošatí to dole.Já teď chodím kolem rhododendronů a přemýšlím, který zkusit vzít komplet podle Havlise.

    alenak napsal(a):

    Manco, proč ji chceš stříhat, když od spodu obráží. ... Květy poznáš, když opatrně prohmatáš puky, jsou tam už náznaky květů, takové tvrdší kuličky, jsem dnes prováděla... winking smiley .

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 25.02.2024 18:46
     

    Pivoním nerozumím, pocitově.

    Nelituješ rondák teď stříhat? Myslela jsem, že se to stříhá po odkvětu, hned v květnu.

     
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 25.02.2024 19:10
     

    Aleno, obyčejně se to tak dělá. Nebo dělalo dosud. Ale nemám s tím dobré zkušenosti. Často mi ustřižené neobrazilo. Vloni poprvé jsem na to narazila na videu od Havlise. A hlavně tam zdůrazňoval před květem. Má to asi logiku, rostlina dá všechnu sílu do obražení.

    U dřevitých pivoněk, když tak pěkně obrážejí po přesazení je to skoro škoda nevyužít a vytvořit košatý keř. Když se nechá víc květů,někdy se stane, že zakrní ty spodní puky.

    Manco, to bych stříhala výš než jak máš tu čáru. O jedno patro.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 25.02.2024 19:55
     

    Tak když to čtu, napadlo mne, jestli nemám vyštípat květy u dřevité. Sázela jsem na podzim do země, byla od jara v květináči. Měla vloni 1 květ. Ale teď tam má možná 6 květů. Není to hodně? Taky je pěkně obražená od země, aby to rostlo....díky za rady

     
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 25.02.2024 20:03
     

    Aleno, přijde na to, jak má dlouhé ty větve s květy. Jestli ne příliš, tak bych to nechala a šmikla třeba po květu. Ono je to třeba tak nějak udržovat. Já jednu nechala, jednak pomalu neobrážela a nechtěla jsem přijít o květy a pak udělají vysokánské koště. Taky ne všechny jsou stejně vzrůstné. Tu cos dávala na fotce, ta je luxusně narostlá.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 25.02.2024 20:17
     

    Ta na fotce je starší, tu mám možná 5 let z výprodeje Parkon, bezejmenou. Tam to vypadá na 10 květů. Co píši, tj. ta druhá, tzv. rockii, vloni zjara, taky Parkon, už jsme o ní psaly. Ta narostlá není, větve dlouhé nemá.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.