pátek 3. května, 15:49 Svátek má Alexej
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Pivoňky

Datum: 05.04.2007 09:22
 
Pěstujete některá pivoňky? Dostala jsem včera jednu od tchyně, prý je to nějaká dřevitá a může vyrůst až jeden metr. Je nádherná, plnokvětá, jenže já od včerejška marně hledám pro takového obra místo... Řekněte mi ze zkušenosti, jestli se to dá stříháním udržet v nějaké "normální" velikosti smiling smiley a jestli ten střih nějak případně neomezuje kvetení...
Trochu mimo téma: na podzim jsem třeba aktivně ostříhala hortenzie, abych si záhy přečetla, že jsem tím zlikvidovala květní puky a tudíž budu i letoš bez květů sad smiley.
Díky za rady. Fotky uvítám! grinning smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 21
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 10.05.2022 12:01
     

    Teda, ta bílá je luxus!! Jak mám teď tu žluto-bíle kvetoucí předzahrádku love smiley , tak tam by pásla! Ale zřejmě by se už nevešla. winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pivoňky

     
     
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 10.05.2022 12:32
     

    Anavi, ty si plníš mou touhu po bílé zahradě? Teď už to mám jak to je , ale být mladá mám zelenobílou zahradu. Možná ještě k tomu trošičku jiné barvy , ale jen maloučko.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 10.05.2022 13:10
     

    Jo, jenže bys nevěřila, kolik existuje bílých barev!!! Mám dvě bílé fialky - jedna je opravdu jak padlý sníh, druhá je krémová (tu mám dokonce možná od Tebe?) Rododendron je sice bílý, ale má narůžovělá poupata, tak mi to trochu kazí "pořádek" smiling smiley. Bílý flox má růžový střed smiling smiley, no není to legrace. winking smiley A i těch zelených barev je nekonečné množství -od světle zelenou (poléhavý brslen), přes tmavě (kalina pražská) až skoro po bordovozelenou (pryšec), a pak taky odstíny do stříbrna (rožec plstnatý).

    Sehnat bílou šantu byl nadlidský výkon a stejně, myslím, hodila odstín do lehce modré. winking smiley

    Těším se na trvalky - bíle kvetoucí levandule, šalvěje, echinacey, kopretiny, rozchodníky, denivky, kakosty... winking smiley love smiley

    Potom by tam měly bíle kvést kaliny, hortenzie Anabelle a latnatka. Teď dokvetl muchovník a začíná aronie.

    Ale mám tam zamotanou i žlutou. Tchyně tam měla kamzičníky a odmítala se jich vzdát, a taky žluté tulipány, tak to musím tolerovat. grinning smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (10.05.2022 13:15)
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 10.05.2022 14:13
     
    62089217_609557549533288_4957071010445656064_n.jpg
    Další fotografie:



    alenak napsal(a):

    Kaaj, krása. flower smiley

    Gabčo, jak prosím raší a má listy Claire de lune.

    Musíš ten svůj dotaz víc specifikovat. Jako jak raší? Dobře raší. grinning smiley

    Na podzim je zbarvená do červena.

    Tady máš fotodokumentaci, jak vypadala při koupi a teď. Teda letos je ještě ve fázi poupat.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 10.05.2022 21:25
     
    dsc03070.jpg
    Další fotografie:

    Gabčo moc děkuju. Dnes holka přišla . Bylo dobře zabaleno a v malé kopretince byly 3 slimáčci grinning smiley .

    Nj. já píšu už myslím dopředu, promiň. smiling smiley

    Chtěla jssem se podívat na kořeny, nešlo, není prokořeněná, začalo se mi to sypat. Tak jsem zasypala trochu pískem, přidala rohovinu a prolila. Bude do srpna v květináči, asi zahrabu do země. Je asi 15 cm, 3 slaboučky puky v rašelině. Nebo víte lepší radu, díky.

    Druhá fotka je itoh rostoucí před očima, tj. čekání, snad už letos vykvete.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil alenak (10.05.2022 21:28)
     
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 11.05.2022 06:36
     
    20220510_165920831_ios (2).jpg
    Další fotografie:

    Vždycky, když to tu otevřu, čekám napjatě na první nové květy.

    Aleno, jestli se s itohem nic nestane, bude to krása nesmírná. S pivoňkou nic nedělej. Nech ji v květníku, tak v polostínu. V suchopáru tady je to pro ni nejlepší věc, co se dá udělat.

    Asi už jsem rozluštila kulatá a špičatá poupata. Já moc vyloženě plnokvětých dřevitých pivoněk nemám. Když prší, trpí víc než poloplné. ale všimla jsem si u Klářina nákupu, že měla kulatá poupata a je dost plná. Ta na poslední fotce.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 11.05.2022 06:49
     

    krása thumbs down thumbs down thumbs down- ta na první fotce - co má květů. flower smiley

     
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 11.05.2022 06:59
     

    Kaaj, taky ti krásně rostou a daří se jim. I to stěhování zvládly na jedničku. Tvoje letos taky pokvete ale je hodně pozdější. love smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 11.05.2022 07:15
     

    to jsou krásky love smiley flower smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 11.05.2022 08:40
     

    neskutečná krása thumbs down ,jak je stará ta krasavice na obr. 1 flower smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 11.05.2022 10:25
     
    dscn9949.jpg
    Další fotografie:

    jsem zase vylezla a zjistila , že mám skoro všechny růžové .. jednu karmínovou a jednu sytě růžovou . no - nějakou chce dcera - tak se bude stěhovat . --nová , co byla na okně by měla být bílá - stejnou má Regi koupenou ve stejný čas. / Lidl

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (11.05.2022 11:12)
     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 11.05.2022 10:32
     

    Krása thumbs down, mě se pěkně nalévají poupata, tak se už taky pochlubím stydlin smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 11.05.2022 18:29
     

    To je nádhera....

    U nás jen poupata

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Pivoňky

    Datum: 11.05.2022 20:53
     

    To je neuvěřitelná krása u Reginy i Káji. thumbs down flower smiley

    A ta první je neskutečný obřík. Jak dlouho už ji, Regi, máš?

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 12.05.2022 21:34
     
    dsc03095.jpg

    Kájo, foť, nádhera. thumbs down

     

    Měla jsem dnes ráno v zahradě příjemné překvapení. Vykvetla mi poprvé, má 1 květ, kupovaná větší před 3 roky v Parkonu ve výprodeji. Nevěděla jsem, co to bude. Líbí moc. smiling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.