sobota 27. dubna, 09:52 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Vaření
hodnocení: 4.90
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Status: expert

Kvalita potravin

Datum: 15.06.2010 10:52
 

Je vedro ledacos se kazí a člověk ani neví jak moc to škodí......průjem je asi to nejmenší zlo.

 

Komentáře a názory

 
  • Status: expert

    Re: Kvalita potravin

    Datum: 15.06.2010 10:55
     

    Mám dotaz na někoho kdo tomu rozumí (asi anny). Žiju v dojmu, že když nakysne trvanlivé mléko je na vylití, mám pravdu? Myslím že to tou chemií není jako mléko normáln, které naopak získá nové kvality (kyselé mléko, na zadělání těsta a tak). Nakyslé krabicové bez milosti vylévám mám pravdu, že je už nepoživatelné?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kvalita potravin

     
     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Kvalita potravin

    Datum: 15.06.2010 11:42
     

    Jajo, ono to není tak jednoduché.

    "Krabicové mléko", je vlastně sterilní tekutina, protože je zpracované metodou krátkého ale vysokého zahřátí, tzv UHT. Takže zatímco normální mléko vlivem běžných a tělu neškodících bakterií které jsou v něm taky docela normálně zkysne. Krabicové mléko sice strašně dlouho vydrží, ale po otevření začnou zpracovávat tuto dosud sterilní tekutinu bakterie, které tam napadají. A jaké bakterie mohou napadat do otevřené krabice v takové ledničce? No normální žádné, to se neboj, takže proto krabicové mléko zkysnuté v ledničce vypadá tak jak vypadá, a bylo by to sousto spíš pro mikrobiologa, než pro kohokoli z nás. Pokud chceš krabicové mléko normálně zkysnout musíš ho naočkovat. Kápni do něj něco živého s hodnými bakteriemi a nech při běžné teplotě a uvidíš. (stačí kapka kefíru nebo jogurtu) Ale pozor JOGURTU, ne těch sajrajtů nastavovaných škrobem a arabskou gumou a následně umrtvených stejně jako to krabicové mléko. To by pak bylo nanic.

    Takže mléko zkyslé v krabici v lednici s klidným srdcem vylej nebo daruj nějakému výzkumu chtivému mikrobiologovi.winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Kvalita potravin

    Datum: 15.06.2010 11:44
     

    Hiii jen jsem se chtěla ujistit, že konám dobře :-), a fakt jde naočkovat jo? To jsem netušila já myslela, že jen "shnije" nic jiného, že neumí :-)

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Kvalita potravin

    Datum: 15.06.2010 11:57
     

    Jde, ale bez naočkování shnije a přitom zpravidla ještě pěkně umí smrdět. winking smiley 

    K naočkování máš lepší normální mléko, krabicové stejně už nemá tu chuť. Ale čerstvé bez pasterizace to je něco jiného. Zrovna minulý týden jsem si koupil čerstvé z "mlékomatu" v jednom městečku na Moravě ani jsem ho nedovezl vypil jsem celý litr ještě po cestě v autě, tak bylo dobré. Nejlepší je prostě plnotučné od krávy a jenom vychlazené. To je pak bašta.smiling smiley 

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Ram (15.06.2010 13:18)
     
  • Status: expert

    Re: Kvalita potravin

    Datum: 15.06.2010 12:01
     

    To byl dotaz čistě proto, že jsem na vsi odříznutá hii a kdyby bylo potřeba abych mohla improvizovat, improvizace je moje druhé jméno:-)

    Hele když už jsme u těch potravin a jejich kvality. Tady sousedi krmí slípky plesnivým chlebem , podivnými zbytky z pizzerky a lidi si k nim pro ty "domácí" vajíčka ještě chodí, ble, zlatý bledý žloutky z marketu, co ty na to?

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Kvalita potravin

    Datum: 15.06.2010 12:28
     

    Aflatoxiny z plesnivého chleba dokážou ovlivnit organismus, který je jimi živen a přechází i do jejich živočišných produktů tedy i vajec. Množství takových aflatoxinů může být (a asi ve vejcích bude) nepatrné. (Přece jen je vajíčko něco co organismu slepice má sloužit k rozmnožování, proto i její organismus do něj ukládá to nejlepší.) I přesto že je množství nepatrné, tak aflatoxiny mají tu nectnost, že působí kumulativně. Dlooouho nic a pak najednou šup. A je tu rakovina jater. Pokud něco takového jedí jsou hloupí. Mimochodem ta krásná žluťoučká barva žloutků je ta nejjednodušší věc na světě. Stačí do krmení přidávat karoteny. Stačí i ty synteticky vyrobené. Takže žluťoučký žloutek je u domácích slepic protože si nazobou zeleného a u těch z marketu není, protože by ten přídavek karotenu musel někdo zaplatit a vejce by byla dražší. Mimochodem mikrobiologicky jsou vejce z klecových velkochovů na tom mnohem lépe než ta od slepiček z dvorku nebo takzvaných chovů na podestýlce. Ale to už je jiná kapitola.

    Ale ještě k těm aflatoxinům. Aflatoxiny mohou být v mnohem vyšších koncentracích i jinde. Typicky třeba v burských oříšcích nebo soji. Takže když si někdo dá něco "zdravého" bezmasého, jako je třeba sojové maso a má tu smůlu, že je třeba z lodi, kde na moři a ve vlhkém vzduchu cestou ze zámoří surovina zplesnivěla a výrobce ji použil protože ji draho zaplatil, tak proč by ji vyhazoval, když se jednoduchým rozborem stejně nic nepozná...

    Tak je to cesta k rakovině jater skoro jistá.smiling smiley 

     

    Takže sojové maso raději ne a buráky co "divně" chutnají taky letí do koše.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Ram (15.06.2010 13:19)
     
  • Status: expert

    Re: Kvalita potravin

    Datum: 15.06.2010 12:57
     

    Tak dík potvrdil si mi moje doměnky ohledně vajec......

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Kvalita potravin

    Datum: 15.06.2010 13:03
     

    Jájinko,Ram ti obsiahle odpovedal. A já možem len potrvdiť jeho slová.Mlieko vylej a kúp si kyšku winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Kvalita potravin

    Datum: 15.06.2010 13:25
     

    Hii jo já jen chtěla osvětu, nepila jsem ho hiiiiii

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Kvalita potravin

    Datum: 15.06.2010 13:32
     

    Tak ji máš.winking smiley Ale vážně. Krabicové mléko nenechávat dlouho otevřené ani v lednici.

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Kvalita potravin

    Datum: 29.02.2012 17:00
     

    Dnes jsem na kartičce od lékaře našla odkaz na Informační centrum bezpečnosti potravin, jsou tam zajímavé informace.

    [www.bezpecnostpotravin.cz

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.