úterý 19. března, 08:53 Svátek má Josef
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Konzervace
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Konzervace
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Zavařování

Datum: 01.10.2007 09:33
 
zavařujete klasicky v hrnci (a jak dlouho) nebo v troubě (to jsem zatím nezkoušela), ale je to prý rychlejší než v hrnci, poté co jsem zavařila už nespočet skleniček s houbama, bych třeba zkusila i tu troubu, jen nevím jak confused smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 20
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 06.09.2020 09:44
     

    Gabčo, vystailované jako vždy thumbs down , opakovala bych se s naříkáním, že tohle už opravdu nedávám ... kdysi jsem i mrkev do nakládaných okurek vykrajovala vánočními pidi vykrajovátky, dnes už nenene ....

    Kájo ... tebe "opruzuje" dědek --- já sama sebe (i když o tloušce u mne si můžu nechat jen zdát) ... je tam mraky broskví ještě, musím zavařit ... kdo to seže.e netuším, asi rozdám. Mám nachyystáno na čalamádu ... ještě je tam loňská angry smiley . Vařila jsem z 6 kg přepasírovaných ostružin marmeládu, nesníme, rozdám .. proč se ale takhle honím ? Jablka nezavařuju už ne, ale co s nimi, většina zhnije pod stromy, část požerou králíci (ale i ti se letos nějak nedaří), něco mám nasušeno, že by si dědek posbíral a namoštoval na kalvados ... nehrozí ... sbírá a obírá ze stromu švestky ... dnes si má přijet nejmladší natrhat na sušení, tak včera musel obrat co šlo - do škopku eye rolling smiley.

    A to ti kreteni na novinkách napíšou, že je letos málo ovoce v ČR, že budou drahé dovozy ... moc ven se nedostanu, ale co jsem byla vyvezena kolkolem 3x na výlet a co říká nejstarší (putuje občas za vzdálenější humna) všude je ovoce na pos.ání, plné země pod stromy a nikdo o to nemá zájem. Nechápu lidi, kteří si jsou schopni jít koupit i na štrůdl drahá dovozová jablka, když kolkolem se jich válí tuny.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (08.09.2020 00:00)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Zavařování

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 06.09.2020 10:32
     

    Já zavařuju jen okurky. Zamraženo mám trochu švestek. Na stromě jich je dost, něco jsem rozdala , ale skoro všechny jsou popraskané a rychle se kazí, ještě budou ostružiny....jablka v okolí nikde nejsou

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 06.09.2020 18:39
     

    Spike, systém jak přes kopírák winking smiley . Okurky zavařuju velkou várku, vždy přes rok, letos jsem měla pauzu. Ostružiny jsou, ale jen do pusy, s tím už se dělat nebudu. Poslední teď udělám pro sebe bezinky, jinak nic, už se nenechám nalomit. grinning smiley

    Kájo pamatuju, jak tchýně dělala jablka do sklenic, aby bylo na štrudel. Nikdy jsem to nedělala, nějak mi to nejelo, radši z čerstvých. Štrudli měla moc dobrou, hlavně když se to nemusí dělat. winking smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 06.09.2020 22:10
     

    Aleno, jablka strouhaná zavařená na štrudl či žemlovku se u nás dělávala vždycky, jen já to poslední roky nějak flákám. S naší "babíkoukej" jsem v neustálém časovém skluzu, taky jsem nějak pomalejší a navíc - když se dělalo takovéhle větší zavařování (tyhle jablka, jablka s křenem mls smiley , červená řepa a mnoho dalšího) u nás tak nějak nastoupila celá rodina, táta to považoval za samozřejmost, nejen nachystat v zahradě, ale potom pomoci i v kuchyni ... jen já si ty svoje chlapy rozmazlila. Dnes se crcám celé půldne s 5 sedmičkovými a 10 3decovými skleničkami čalámády, do toho přijeli ještě mladí .... Ale nabalila jsem jim rajčata, abych nemusela zítra rozvařovat a zavařovat.

    Okurky taky zavařuju každý druhý rok. Letos vysázeno jen na kvašáky a i tak jsem dělala asi 20 sklenic řezy okurky + cukety. Přece to nevyhodím, když se urodilo.

    Z bezinek jsem dělávala zdravotní likér, ale taky letos nebude. Čekají tam ještě broskve, snad budou nějaké hrušky, ty mám ráda, a nejen já, s jeřabinami.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 06.09.2020 22:25
     

    Nj. Elo, na červenou řepu se zelím jsem zapomněla, Tak tu budu dělat, to jsme hodně odjedli, jinak ji dělám taky přes rok. winking smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 06.09.2020 22:46
     

    Aleno, prosím, můžeš napsat rcp. please smiley - kdysi jsme ji dělali, nemůžu dohledat podle jakého "návodu" a příiš experimentovat se mi nechce. Já zavařuju teď pouze s křenem, hoodně křenu, poslední jsem dělala ještě v květnu - zapomenutá bedna ve sklepě. A na záhoně, dnes jsem se zrovna dívala, přece jen nějaká bude a zelí je tam taky.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 06.09.2020 23:24
     

    Elo, dělám to leta a moc nám to chutná, mám pak ráda s tatarkou mls smiley

    Nakládané zelí + červená řepa

    2,5 kg zelí

    2,5 kg červené řepy, předem uvařené, nastrouhané (vařím v mikrovlnce, v igel. sáčku polít vodou a hlavně propíchat řepu)

    0,5 kg cibule

    lák -

    4 velké lžíce soli

    45 dkg cukru

    0,5 l octa

    1,5 l vody, drcený kmín

    Suroviny smícháme a zalejeme horkým lákem, necháme schladnout, vychladlé plníme do sklenic a sterilujeme 20 minut při 80 st.C.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 06.09.2020 23:29
     

    Díky, díky moc. Tenhle určitě vyzkouším mls smiley .

     
  • Autor: JaniV
    Status:

    Re: Zavařování

    Datum: 07.09.2020 07:32
     

    To je skvělý recept,musím to udělat.Já peču řepu v troubě zabalenou do alobalu.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 07.09.2020 08:18
     

    Řepu se zelím dělám podobně jako Alena.Letos to bylo u nás jako ve Frutě,kečup,rajčata na rajskou,čalamáda,okurky,kapie,hrušky,hrušková marmeláda.Ještě budu dělat tu č.řepu se zelím a zelí na kysání.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 07.09.2020 09:26
     

    jj- až se zima zeptá , co jste dělaly v létě winking smiley grinning smiley spinning smiley sticking its tongue out já budu odpovídat - jezdila jsem po doktorech winking smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 07.09.2020 09:40
     

    Kájo, přivezou Ti holky. Podívej na ty super houby co u Vás rostou. thumbs down Mám z nich mindrák grinning smiley 

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 07.09.2020 19:41
     

    mladí byli na Horní Bečvě. . tam toho bylo tolik , že Silva musela zavelet dost!! jedeme domů . dnes řízečky a něco nakrájeno . ale více nechci - nějak mi to přestalo chutnat a dědek houby nejí vůbec.

     
  • Status:

    Re: Zavařování

    Datum: 08.09.2020 09:10
     

    Já jsem navařila povidla z 20 kg švestek, z toho bylo asi 5 kg z naší zahrady a zbytek jsem musela koupit. Já je vlastně nevařím, ale suším v troubě. Výsledek je v dia provedení s přídavkem kyseliny. Takto uvařená povidla se nekazí. A tím končím zavařování. Strouhaná jablka mám ještě od loňska coffe smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 16.10.2020 21:44
     

    Děvčata, SOS, jak dlouho tak pečete jablečná povidla? please smiley

    Ze 2 kg? Mám je tam něco málo přes dvě hodiny a přijde mi, že už budou.

    Jsem je dlouho nedělala.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Konzervace (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.