pátek 26. dubna, 11:36 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Domácí zmrzlina, zmrzlinovač

Datum: 29.01.2008 15:16
 

V neděli udělal muž domácí banánovou zmrzlinu. Přesný recept zjistím. Je vynikající. Nějak mu to šleháním nabylo, takže jsme zamrazili hodně kelímků....ovšem večer u televize hned dva padly. grinning smiley

Přidejte své recepty na zmrzliny. mls smiley

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (06.02.2011 10:23)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 11
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Domácí zmrzlina, zmrzlinovač

    Datum: 17.07.2015 22:48
     



    SPIKE napsal(a):

    Drahuško, já snad začínám litovat, že jsem si ten zmrzlinovač nekoupila taky. winking smiley

    Lituj. V těch vedrech skvělý požitek a vím, co v tom je mls smiley thumbs down smiling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Domácí zmrzlina, zmrzlinovač

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Domácí zmrzlina, zmrzlinovač

    Datum: 22.07.2015 13:31
     

    ....zmrzlinovač nemám, ale objevila jsem nanukáč " alžírská káva s toppingem vaječný likér " , to je žrádlo mls smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Domácí zmrzlina, zmrzlinovač

    Datum: 22.07.2015 13:37
     

    Vyfoť krabičku! Tohle je příchuť, co by mě určitě taky oslovila. mls smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Domácí zmrzlina, zmrzlinovač

    Datum: 22.07.2015 14:35
     
    p7220061.jpg

    ...... thumbs down mls smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Domácí zmrzlina, zmrzlinovač

    Datum: 22.07.2015 15:17
     

    včera jsem na něj natrefila a koupila, byl výborný mls smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Domácí zmrzlina, zmrzlinovač

    Datum: 22.08.2015 10:17
     

    Meruňková a broskvová z čerstvých, loupaných broskví, jsou také výborné. Včera jsem dělala ostružinovou, z propasírovaných, rozmixovaných ostružin a dnes oříškovou a obě dvě jsou také mňamózní mls smiley Zmrzlinovač zmrzku do hodně tuha zvládne do pokojové teploty asi 28°C, když je doma víc, je pak taková, jako se prodává točená, na můj vkus moc tekutá, tak jí pak nechám na chvíli v mrazáku, aby víc ztuhla. Tolik zmrzliny jsem v životě nesnědla, co letos - pak mám hubnout stydlin smiley Jenže domácí, poctivá, je jiná, než to, co se kupuje. Neříkám, že kupovaná není dobrá, ale doma udělaná je ještě lepší thumbs down smiling smiley mls smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Domácí zmrzlina, zmrzlinovač

    Datum: 23.08.2015 19:48
     

    Drahuško kolegyně nám nosila v tom vedru do práce taky doma dělanou. Borůvková byla snad nejlepší co jsem kdy jedla. Domácí se nedá srovnat s koupenou. Říkala jsem jí, ať si otevře cukrárnu, páč peče i krásný potahovaný dorty. mls smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Domácí zmrzlina, zmrzlinovač

    Datum: 23.08.2015 20:49
     

    Borůvkovou vyzkoušet nemůžu, protože mám své kanadské sušené. sad smiley Neuzalévala jsem je a navíc nevím, jaká by z nich byla zmrzlina, když mají bílou šťávu a ne modrou, jako české borůvky. confused smiley Ostružinová z propasírovaných ostružin je skvělá a oříšková z vlašáků je vynikající a je tak aromatická, že když jsem dala víc kopečků, každý jiný a nahoře byla oříšková, byly všechny kopečky s chutí oříšků, jak se do ostatních vnutila grinning smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Domácí zmrzlina, zmrzlinovač

    Datum: 23.08.2015 20:50
     

    ostružinovou taky přinesla mls smiley . Tu oříškovou bych si dala mls smiley . Děláš mi chutě grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Domácí zmrzlina, zmrzlinovač

    Datum: 23.08.2015 20:51
     

    Ráda bych řekla, až přijedeš, ale oříšky už nemám. Bylo pouze na tu jednu zkušební sad smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Domácí zmrzlina, zmrzlinovač

    Datum: 23.08.2015 21:03
     

    nevadííííí.....a co lískový? Ty mám a letos jich zase bude hafo.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Domácí zmrzlina, zmrzlinovač

    Datum: 23.08.2015 21:13
     

    Z lískových nevím. Jsou tvrdší a možná míň voňavý. Zkusit se to může winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Domácí zmrzlina, zmrzlinovač

    Datum: 20.06.2016 18:27
     

    Kávová zmrzlina z mascarpone

    Suroviny

    3 vejce

    120 g třtinového cukru

    500 g mascarpone

    1 vanilkový lusk

    1 dvojité espresso


    Postup

    Vejce s cukrem vyšleháme v míse mixérem nastaveným na vysokou rychlost do pěny. Přidáme mascarpone, semínka z vanilky, kávu a vše už ručně metlou promícháme do hladka. Poté nalijeme do formy, ve které budeme zmrzlinu mrazit. Po 6–8 hodinách je zmrzlina připravená k podávání. Nejlépe zmrzlinářskou lžící.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Domácí zmrzlina, zmrzlinovač

    Datum: 21.06.2016 11:01
     

    Má jednosezónní, skromná zkušenost se zmrzlinami je, že čím jednodužší, tím lepší. V létě se docela bojím používat syrová vajíčka a tvarohové, či jogurtové domácí mě také nenadchly. Letos mám zatím v mrazáku algidu, až se zdlábne, dám mrazit nádobu zmrzlinovače a začneme domácí.

    Nejvíc se mi osvědčily jednoduché ovocné - smetana (šlehačka), propasírované ovoce a cukr. Rozmíchat, nalít do zmrzlinovače a umíchat do tuha. Když jsem dala jen mléko, které i plnotučné, je to takový ředěný sajrajt, že se dělaly krystalky ledu, tak jsem přešla na sice kalorickou bombu, ale ve výsledku výbornou - šlehačku. Nebo mi chutnají sorbety, ale ty některé mají ve svém receptu vejce, což, jak jsem psala výš, je v horkých dnech pro mne problematické, páč nechci mít někoho na svědomí se salmoneou thumbs up

     
  • Autor: Zamina
    Status:

    Re: Domácí zmrzlina, zmrzlinovač

    Datum: 22.06.2016 13:19
     

    Ahoj. Mám dotaz- když si dělám domácí zmrzlinu- míšu, tak vyšlehám šlečku , osladím a přimíchám polotučný tvaroh. Chuťově výborné- dám do misky a do mrazáko. Cca každou hod. promíchám vidličkou / zodpovědně míchám/ a výsledek je sice výroná zmrzka, ale jen chvíli. Když nechám v mrazáku déle- je z ní stejně tvrdá hmota. O tom že by se dala nabírat zmrzlinovou naběračkou ani nemluvím.

    Dělám někde chybu ? Uvažovala jsem i o zmrzlinovači, ale nemám mrazák/ tedy mám jen 20 l co je v lednici/. Nestává se vám to ???

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.