úterý 30. dubna, 04:39 Svátek má Blahoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Domácí zmrzlina, zmrzlinovač

Datum: 29.01.2008 15:16
 

V neděli udělal muž domácí banánovou zmrzlinu. Přesný recept zjistím. Je vynikající. Nějak mu to šleháním nabylo, takže jsme zamrazili hodně kelímků....ovšem večer u televize hned dva padly. grinning smiley

Přidejte své recepty na zmrzliny. mls smiley

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (06.02.2011 10:23)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 11
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Domácí zmrzlina

    Datum: 31.01.2008 19:23
     

    Mono...řekni mu ,že opisoval... grinning smiley pravda já dávám smetanu, ale mlíko je jaky dobrý...Jde to z veškerého mraženého ovoce. Taky mě to překvapilo,když jsem to dělala poprvé...

    Zuziberko máš pravdu, v těch Poděbradech je skoro totožná.. winking smiley

    Evčo bingo...Světozor...tam to bylo... thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Domácí zmrzlina

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Domácí zmrzlina

    Datum: 01.02.2008 07:30
     

    Lado...vyřídím. Já osobně bych tam taky šoupla smetanu. winking smiley

    Na tom Václaváku se to tuším jmenovalo Ovocný bar a z těch super zmrzlin dělali i poháry. Ovšem čekala se tam fronta, než se dalo sednout. eye rolling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Domácí zmrzlina

    Datum: 04.02.2008 09:15
     
    Holky, vy to možná některé pamatujete - my jsme kdysi dělávaly domácí zmrzlinu v takovém přístroji. Byl to soudek s klikou, kolem toho se nasypal nasekaný led, dovnitř se nalila směs na zmrzlinu a točilo se klikou do té doby, než směs ztuhla. Bylo to něco nevídaného!!!! mls smiley Ani nevím, kde ten strojek skončil. Dneska by měl možná na aukru úspěch winking smiley grinning smiley
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Domácí zmrzlina

    Datum: 17.03.2008 23:21
     
    klasicky pseudosorbet.jpg
    Další fotografie:

    Vzpomněla jsem si o víkendu a taky si zaimprovizovala z toho, co jsem měla k dispozici - tj. falešně čerstvé ovoce (viz popis). Nevlastním opravdový mixér, jen ponorný se sekacím nástavcem, a ty není radno zase až tak zatěžovat jako klasiku, čili jsem musela obejít i tenhle krok. Výsledek samozřejmě s konzistencí domácí produkce mě ale mile překvapil smiling smiley. Chuťově takový jemnější Táboráček. mls smiley

     

    Hra na léto

     

    kompotované broskve

    plnotučné mléko

    dřeň z červeného rybízu

    (vím o ní jen, že je vyrobena prolisováním plodů takovým tím tuti fruti strojkem, s přídavkem cukru, zůstává krásně kyselá.. dostávám darem)

     

    Půl plechovky broskví (beze šťávy) rozmixovat na pyré, přičemž zjemnit trochou mléka. Dát zamrazit.

    Mírně povolenou mraženou broskvovou směs (tak, že jde nastrouhat příborovým nožem na plátky) znovu rozmixovat s přídavkem cca 15 polévkových lžic dobře vychlazené pikantní rybízové šťávy.

    Podávat v mrazáku předchlazených miskách, příp. ještě chvilku ponechat v mrazničce (do servírování).

     

    Chcalo jak z praku, takže pěkně blbé světlo na focení eye rolling smiley , dělala jsem, co jsem mohla, aby to vypadalo aspoň trošku nepošmourně.. ale moc toho holt ještě nemůžu.. smoking smiley

     
  • Status:

    Re: Domácí zmrzlina

    Datum: 18.03.2008 07:38
     
    Hanule tie fotky su úžasné,skoro som oblizovala monitorgrinning smiley grinning smiley
     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Domácí zmrzlina

    Datum: 28.06.2008 21:42
     

    grinning smiley Sedim tu se zmrzlinou brouzdam po weeku a hle...diskuze o zmrzline!!!sice jste ji zacali uz v zime (coz teda nechapu) ale diky moc za inspiraci!!!myslim ze hned v pondeli neco vyrobim...ma byt porad hic grinning smiley

    Ta jahodovo-bananova zmrzlina existuje porad-pasaz Svetozor cukrarna Hajek smiling smiley mela jsem ji minuou stredu a je vynikajici thumbs down thumbs down o poharech a dortikach co tam maji ani nemluvim!!ale fronty jsou tam teda porad a dlouhy angry smiley

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Chmelak

    Re: Domácí zmrzlina

    Datum: 03.09.2008 08:51
     

    Tak ta zmrzlin a v pazáži pořád funguje, nevim jestli myslíte tu samou, protože jste asi větší památnícismiling smiley nic ve zlim, ale ovocnou, vodovou, jahodovo banánovou prodávaj pořád na václaváku v pasáži světozor a pořád je nejlepší v praze.....jen už nestojí 4 korunysmiling smiley

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    anton

    Re: Domácí zmrzlina

    Datum: 07.10.2008 17:12
     

    drahus má pravdu ale já si vymyslel taky recept jmenuje se to zmražená voda. no taky je to zmrzlina mls smiley mls smiley thumbs down

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Zmrzlinovač

    Datum: 21.01.2011 16:31
     
    hyuicm1100.jpg

    Máte někdo zmrzlinovač na výrobu domácí zmrzliny? Kupovali jsme novou lednici a k ní jsme jako dárek dostali zmrzlinovač, tak bych uvítala vaše případné postřehy a recepty. Díky flower smiley.

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Zmrzlinovač

    Datum: 05.02.2011 21:23
     

    Nikdo nemáte zmrzlinovač? No asi by mě taky nenapadlo si ho pořídit, ale když už ho mám, tak mi to přijde fajn a budu s ním experimentovat. Už aby bylo léto a čerstvé ovoce.

    Zatím jsem v něm zkoušela vyrobit vodovou banánovou zmrzlinu, ale ještě nemám poladěný recept, byla málo sladká, no prostě nebyla taková, jako si ji v létě kupuji točenou ve městě. Receptů na zmrzlinu jsem našla hodně, ale jsou to recepty na smetanové, jogurtové a jiné mléčné zmrzliny, na vodovou zmrzlinu se mi nedaří nic najít.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil peefko (05.02.2011 21:23)
     
  • Status:

    Re: Zmrzlinovač

    Datum: 05.02.2011 21:37
     


    peefko napsal(a):

    Nikdo nemáte zmrzlinovač? No asi by mě taky nenapadlo si ho pořídit, ale když už ho mám, tak mi to přijde fajn a budu s ním experimentovat. Už aby bylo léto a čerstvé ovoce.

    Zatím jsem v něm zkoušela vyrobit vodovou banánovou zmrzlinu, ale ještě nemám poladěný recept, byla málo sladká, no prostě nebyla taková, jako si ji v létě kupuji točenou ve městě. Receptů na zmrzlinu jsem našla hodně, ale jsou to recepty na smetanové, jogurtové a jiné mléčné zmrzliny, na vodovou zmrzlinu se mi nedaří nic najít.

    To by ti nejlépe poradili ti šmejdi zmrzlináři co ji vyráběli za bolševika.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zmrzlinovač

    Datum: 05.02.2011 22:11
     


    peefko napsal(a):

    Nikdo nemáte zmrzlinovač? No asi by mě taky nenapadlo si ho pořídit, ale když už ho mám, tak mi to přijde fajn a budu s ním experimentovat. Už aby bylo léto a čerstvé ovoce.

    Zatím jsem v něm zkoušela vyrobit vodovou banánovou zmrzlinu, ale ještě nemám poladěný recept, byla málo sladká, no prostě nebyla taková, jako si ji v létě kupuji točenou ve městě. Receptů na zmrzlinu jsem našla hodně, ale jsou to recepty na smetanové, jogurtové a jiné mléčné zmrzliny, na vodovou zmrzlinu se mi nedaří nic najít.

    Taťka doma zmrzlinu dělával, měli jsme na to takovou dřevěnou nádobu, kolem ní se nasypal led a točilo se kličkou, dokud se z tekuté hmoty nestala zmrzlina mls smiley mls smiley mls smiley. Úplně mě to vrátilo zpátky do dětství... love smiley. V tomto skoro škoda dnešní přetechnizované doby, dnešní děti nic takového neznají. Hrozně mě těšil ten pocit, že jsem si zmrzku "vyrobila" sama a hlavně jsem věděla, co se do toho dalo, žádný "éčka" nono smiley winking smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Zmrzlinovač

    Datum: 05.02.2011 22:17
     

    Péefko, brala bych ho hned, ale nikdy jsem si ho nepořídila.. Pilně experimentuj a informuj!

    Na tu vodovku zkus projet ve vyhledávači třeba "výroba sorbetu", jestli tě něco uspokojí.. flower smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Zmrzlinovač

    Datum: 05.02.2011 22:20
     

    Úžasná je jogurtovka mls smiley, bez zmrzlinovače jsem ji v létě vyráběla tak, že jsem zmrazila ostružiny a maliny, co jsme nasbírali, a pak je spolu se smetanovým! bílým jogurtem rozšvihala v mixéru. Příp. ještě trochu dotuhnout do mrazáku a přisladit, optimálně fruktózou, máš-li.

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Zmrzlinovač

    Datum: 05.02.2011 23:27
     

    Peefko, při hledání něčeho dobrého jsem narazila i na tento recept. Není tam jogurt, mléko ani smetana, jen voda. Třeba se ti bude hodit.

    [recepty.vareni.cz]

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.