pondělí 29. dubna, 11:13 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dotazy a rady
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Dotazy a rady
Diskutujte! Pro všeobecné rady, které se většinou týkají všech kategorií a dotazy na rostliny
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Zimování rostlin

Datum: 27.09.2007 19:01
 

Za chvíli vypukne ukládání rostlin na zimu do různých sklepů, garáží, verand a chodeb. Co a kam ukládáte vy?

Začnu:

1. oleandry - chlívek (je tam šero, mrznout by tam nemělo

2. durmany - chlívek

3. fuchsie - ostříhám na dřevo, oholím listy a dám do sklepa

4. palargonie -chlívek, akorát pár jich namnožím a ty nechám na verandě

5. anglické muškáty - veranda, hodně jsem je sestříhala a už trochu obrostly

6. lantána, štírovník, vanilka, mimulus, hořcový stromek...veranda (světlo, okolo 10 stupňů, při mrazech míň)

7. buganvilie - asi chlívek

8. agapanthus (kalokvět), zmijovec - chodba

9. hlízy jiřin, kan, cibule tygřic a mečíků - chlívek

 

 

Mám -li někde nějakou chybu, prosím, opravte mne. Třeba s tou buganvilou nevím...

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 17
  • Autor: ilka
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 30.03.2012 19:43
     

    kupodivu jiřiny přežily v krabici vystlané novinama,vytáhla jsem puky kany a už mi začaly nakličovat mečíky eye rolling smiley a muškáty jsem měla tak vytahané za světlem, že jsem je musela opidlit....

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zimování rostlin

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 22.04.2012 10:47
     

    My jsme montbrécie nechali přes zimu v zemi, tak jsem zvědavá. Minulou zimu ustály, jsem zvědavá, zda se objeví letos.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 09.10.2012 12:56
     

    Holky, už jste stříhali jasmíny a hořcový stromky? Nebo je ještě čas? No, jasmín je už spíš víc žlutej, ale hořc. stromek ještě ujde. Zatím to mám všechno venku, kromě stromkovýho hořc.stromku. Ten furt při tom větru padal, tak jsem ho uklidila

    Koukala jsem v kytkách, že Los už to má všechno doma. Já letos vůbec nevím kam s tím? confused smiley Vloni jsem to měla v baráku, kde se občas zatopilo, teplota kolem 7 °C, takže ideální podmínky. Jenže letos se chcem už stěhovat, doma bude teplo a na chodbách a všude manža nacpal podlahový topení a na kytky nikdo nemyslel. Teda kromě mě. grinning smiley V garáži nedodělaný betony, tam mi to zmrzne, tak jsem zvědavá. Já toho teda zas tolik nemám, ale něco se najde ( fuchsie, chryzantému, hořc. stromky, jasmín )a bylo by mi toho líto. eye rolling smiley

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 09.10.2012 13:07
     

    Gábi, já už jsem jasmín schovala, páč už moc nekvetl a opadával. Dostal sestřih a už zimuje. winking smiley Zkus to v garáži zabalit do bublinkové folie, třeba to vydrží sad smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 09.10.2012 13:17
     

    Už to taky ošmikám, až se vykurýruju z tý hnusný virózy. coffe smiley drinking smiley

    Asi to nejdřív šoupnu na půdu a až přijdou velký mrazy, tak zkusím tu fólii. Nic jinýho mi nezbejvá.

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 09.10.2012 13:26
     

    Tak hodně štěstí se zimováním a hlavně se brzo uzdrav coffe smiley

    já jdu osekat durmany. eye rolling smiley eye rolling smiley eye rolling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 09.10.2012 20:06
     
    imgp4946.jpg
    Další fotografie:

    Také jsem už uklízela, potřebovala bych ZZ nafouknout. Takže ZZ po kouskách, zbytek rostlin (tak asi 1/2)bude v nevytápěných pokojích, sukulenty (asi 2/3) jsou na parapetech nevytápěných pokojů

     
  • Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 09.10.2012 20:08
     
    imgp4951.jpg
    Další fotografie:

    pokračování ZZ smiling smiley

     
  • Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 09.10.2012 20:18
     

    ....Iviku eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye rolling smiley eye rolling smiley eye rolling smiley sem se málem vyhroutila ze židle - šook. A kdepak je Tvoje křesílko - pro zimní odpočinek grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 09.10.2012 20:23
     

    ... šok - Iviku , tak tohle jsem ještě neviděla eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 09.10.2012 20:28
     

    já nechápu, co vás tak šokuje. Copak jste neviděly to množství rostlin všeho druhu, co sem Ivik celé léto dávala? eye rolling smiley grinning smiley Tu hezkou zahradu teď prostě přenese pod střechu grinning smiley

    Iviku, parádní zimoviště, tam na podzim vlezeš a ke dveřím se znova prosekáš až na jaře. thumbs down thumbs down thumbs down grinning smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 09.10.2012 20:31
     

    Iviku, ty náš taháš za nos, žejo? Tohle není zimoviště, ale prodejna květin. nono smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley

    To snad není ani možný, co tam toho máš. eye popping smiley drinking smiley thumbs down

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 09.10.2012 20:39
     

    Iviku, kolik zaměstnáváš zahradníků??? eye popping smiley confused smiley

    Neumím si představit, že by TOHLE zvládla jedna ženská zalít, sbírat opadávající a žloutnoucí listy (a že jich bývá po přenesení rostlinke domů!), přesazovat....

     
  • Autor: raduza
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 09.10.2012 21:42
     

    Iviku moc hezký thumbs down mám vše ve studeném kumbále trochu tam je světlo.

     
  • Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 09.10.2012 21:49
     

    Je tam i to křesílko, vlastně 2 i stoleček spinning smiley sticking its tongue out Je tam krásně teploučko, kávička tam obvzlášť chutná. Mladým se tam líbí a jejich čivavky to tam milují. Jenom se o křesílka hádáme, kluk většinou sedí na zemi grinning smiley

    Jinak s vámi souhlasím, chtělo by to větší prostory smiling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ivik11 (09.10.2012 21:50)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dotazy a rady (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.