pondělí 29. dubna, 16:24 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dotazy a rady
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Dotazy a rady
Diskutujte! Pro všeobecné rady, které se většinou týkají všech kategorií a dotazy na rostliny
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Zimování rostlin

Datum: 27.09.2007 19:01
 

Za chvíli vypukne ukládání rostlin na zimu do různých sklepů, garáží, verand a chodeb. Co a kam ukládáte vy?

Začnu:

1. oleandry - chlívek (je tam šero, mrznout by tam nemělo

2. durmany - chlívek

3. fuchsie - ostříhám na dřevo, oholím listy a dám do sklepa

4. palargonie -chlívek, akorát pár jich namnožím a ty nechám na verandě

5. anglické muškáty - veranda, hodně jsem je sestříhala a už trochu obrostly

6. lantána, štírovník, vanilka, mimulus, hořcový stromek...veranda (světlo, okolo 10 stupňů, při mrazech míň)

7. buganvilie - asi chlívek

8. agapanthus (kalokvět), zmijovec - chodba

9. hlízy jiřin, kan, cibule tygřic a mečíků - chlívek

 

 

Mám -li někde nějakou chybu, prosím, opravte mne. Třeba s tou buganvilou nevím...

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 17
  • Autor: drnda
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 09.09.2009 07:49
     

    už???ach jo....sad smiley nějak to divný léto rychle uteklo....confused smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zimování rostlin

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 09.09.2009 08:46
     

    Lostris, já udělalas buginou to samý a stalo se mi s ní totéž, co tobě. Teď je krásná, ale nekvetla.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 09.09.2009 15:09
     

    lostris...nestříhám. Stříhám na jaře to omrzlé nebo oschlé...a v průběhu sezony sem tam větvičku na množení. winking smiley

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 09.09.2009 17:31
     

    mona,dík. Sice jsem ji nedávno zkrátila skoro o polovinu ve snaze podpořit kvetení sad smiley eye rolling smiley,ale je furt dost košatá, tak už ji nechám tak.

    Drahuš,aspoň se máme na co těšit příští léto. winking smiley

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 10.09.2009 17:34
     

    Tak jsem se rozhodla protřídit řady zimovacích rostlin a nabalila jsem Frogovi plnou igelitku /oleandr, ibišek, aloe a různé zakořeněné i nezakořeněné řízky. / tongue sticking out smileyDoufám,že si to nepřečte please smileyřekla jsem mu pár rostlinek. winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 10.09.2009 17:40
     

    Vy už zimujete????Já mám všechno venku a počítám,že ještě dlouho mít buduconfused smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 10.09.2009 19:48
     


    Evca napsal(a):

    Vy už zimujete????Já mám všechno venku a počítám,že ještě dlouho mít buduconfused smiley


    Evčo, taktéž!winking smiley A doufám, že nás doufá víc!

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 10.09.2009 19:51
     

    Gabčo,když jsem tě tu viděla,čekala jsem návod na zazimování milionekwinking smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley ,ale četla jsem kdesi na netu,že má býtbabí léto až do půlky října,tak snad se tentokrát trefějplease smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 10.09.2009 20:12
     


    Evca napsal(a):

    Gabčo,když jsem tě tu viděla,čekala jsem návod na zazimování milionekwinking smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley ,ale četla jsem kdesi na netu,že má býtbabí léto až do půlky října,tak snad se tentokrát trefějplease smiley


    No zrovna dnes u mě byla kámoška ( naprostý laik, co se kytek týče ) a povídá : Ty kytky na oknech máš hezký, a to je přes zimu schováš a na jaře je zas vyndáš????grinning smiley

    No, bylo by to pěkný.

    Ale vlastně ne, bylo by to furt stejný.winking smiley

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 11.09.2009 20:40
     

    Gabčo,u tebe bych se ani nedivila, kdyby to s tím zimováním tak bylo grinning smiley.

    Evčo, neboj, taky ještě nesklízím, jen předběžně zvažuju, kam to všechno narvu a přebytků se zbavuju. eye rolling smiley

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 11.09.2009 21:18
     

    Už se mi podařilo se všech zimovacích kytek zbavit. Zbyla mi jen jedna dost velká agave a ta to holt musí přežít ve skleníku. A už žádný takový nechci. Nemám to kam dát.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 12.10.2009 17:17
     

    Tak jak jste na tom? Já, vzhledem k tomuto:

    [www.novinky.cz]

    ...jsem začala kvaltovat. Uklizeny mám už i oleandry a durmany...venku mám ještě nějaké zbytky, ty přesunu za chvíli. Trávy ještě svázané nemám....

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 12.10.2009 17:19
     

    mám venku hebe a nějaký vřes, ale jen to přikreji, já se s tím vyndavat nebudu, páč to nemám kam dátsad smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 12.10.2009 17:50
     

    irisko...já mám hebe venku už čtvrtý rok...vůbec jsem nevěděla, že se má na zimu uklízet... eye popping smiley winking smiley

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 12.10.2009 17:55
     

    Já hebe taky neuklízím. Akorát letos dostanou drátěný košile. Loni se mi na nich fest podepsaly srnky. A přikreju je chvojím

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dotazy a rady (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.