pondělí 29. dubna, 16:31 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dotazy a rady
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Dotazy a rady
Diskutujte! Pro všeobecné rady, které se většinou týkají všech kategorií a dotazy na rostliny
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Zimování rostlin

Datum: 27.09.2007 19:01
 

Za chvíli vypukne ukládání rostlin na zimu do různých sklepů, garáží, verand a chodeb. Co a kam ukládáte vy?

Začnu:

1. oleandry - chlívek (je tam šero, mrznout by tam nemělo

2. durmany - chlívek

3. fuchsie - ostříhám na dřevo, oholím listy a dám do sklepa

4. palargonie -chlívek, akorát pár jich namnožím a ty nechám na verandě

5. anglické muškáty - veranda, hodně jsem je sestříhala a už trochu obrostly

6. lantána, štírovník, vanilka, mimulus, hořcový stromek...veranda (světlo, okolo 10 stupňů, při mrazech míň)

7. buganvilie - asi chlívek

8. agapanthus (kalokvět), zmijovec - chodba

9. hlízy jiřin, kan, cibule tygřic a mečíků - chlívek

 

 

Mám -li někde nějakou chybu, prosím, opravte mne. Třeba s tou buganvilou nevím...

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 17
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 02.10.2007 16:52
     
    lenko, tolik pochopení pro kytky by se u nás doma teda nenašlo winking smiley Jsem ráda, když pro ně "ukecám" kousek místa v garáži smiling smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: Zimování rostlin

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 02.10.2007 17:05
     
    Hani...já na Livingu vyčetla, že fuchsie se mají hodně sestříhat a obrat jim listy. A pak s nima do sklepa. winking smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 05.10.2007 08:53
     
    Takže už víme kam, teď ještě kdy! Mají přijít přízemní mrazíky...prý četné. To abychom už zimovali, že? Takže já během víkendu zazimuju fuchsie, vanilku, aptenii, štírovník, mimulus, lantánu a pelargonie.
     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 05.10.2007 14:01
     
    holky ,nestrašte s mrazíkama.vím sice kam ty svoje jak říká manžel "koštata"dám ,ale zatím nemám nic připraveno.takže asi nastane tradiční, až se zima zeptá...?grinning smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 05.10.2007 14:33
     
    A ještě se chci zeptat, co před zimováním ostříhat: fuchsie, hořcový stromek, lantánu, solanum, buganvilii......??? Co ještě?
     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 21.10.2007 19:38
     
    Nemám sklep ani jinou možnost, kde bych něco zazimovala. Myslíte, že by šlo uchovat přes zimu hlízy kany v polystyrenové krabici, kterou bych dala do boudy na zahradě. Nevím, jak je to s potřebou světla a vzduchu. Nemůžu zaručit, že bych chodila pravidelně větratgrinning smiley
     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 21.10.2007 23:18
     

    Mono, asi už je hotovo. Ostříhat vše jmenované.

    Já teda ještě neuklízím.

     

    Evano, kany nepěstuji. Mohu přispět pouze vyčtenými ( nikoliv ověřenýnámi ) info. Šla jsem se podívat, do jaké teploty jsou mrazuodolné kany. Moc mne překvapilo, že do -18 C.eye popping smiley

    Možná, že by to v té krabici i mohly přežít - nevím.

     
  • Autor: frog.o
    Status: začátečník

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 22.10.2007 00:58
     
    toto je můj hořcový stromek, zatím tak nevypadá, a pravda, taky jsem se mu letos moc nevěnoval, ale co s ním teď? asi uložit do sklepa, a mám ho taky zastříhnout????eye rolling smiley
     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 22.10.2007 17:17
     

    Frogu : k hořc. stromku dej klacek, aby se ti nekroutil. Ustřihnout ve výšce kde chceš, aby vytvořil korunku - pokud té výšky už dosáhl. Odstranit veškeré boční výhonky. Podívat se, jestli na listech nejsou molice. Po přemístění opadá. Opadané listy odstranit.

    S tím zimováním mne deptáte sad smiley - není nějak brzy ? U mne se zatím nic nekoná.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 22.10.2007 18:13
     

    Evano, to by možná šlo. Kany očisti od zeminy a zahrab je ještě do suché - mírně vlhké rašeliny. Prostě je dej do nějaké nádoby do rašeliny a teprve pak do té polystyrenové krabice, okolo bych to vycpala novinama, a přes krabici bych hodila nějakej starej "vaťák"(nebo něco podobného). A během zimy bych se na ně tak 3-4x podívala.

    Květo těm -18°C eye popping smiley bych nevěřila. Já nechala jednu rostlinu tuto zimu co byla venku a nepřežila!! A to v Praze skoro žádná zima nebyla a ještě byla zakrytá chvojím.

     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 22.10.2007 19:12
     

    Missi, mne to také moc překvapilo. Nikdy jsem se nesetkala s tím, že by místní zahradníci tuto květinu prodávali jako mrazuvzdornou, doporučovali - byť i s nakrytím - nechat přes zimu v zemi.( a že si občas moc s mrazuodolností hlavy nelámou ).....

    Nevěřila jsem tomu.

    Tuto teplotu uváděli to na DGarden, které považuji za poměrně spolehlivé...

    [davesgarden.com]

    Jsem ráda, že jsi napsala opačnou zkušenost.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Kveta (22.10.2007 19:22)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 22.10.2007 19:23
     
    Hele, my jsme dřív, když jsem bydlela v paneláku dávali do polystyrénové krabice jablka na balkon a vydržely, tak prroč by nevydržely kanny?
     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 23.10.2007 18:43
     

    Tak kany jsou uložená k zimnímu spánku. Vylepšila jsem to ještě o radu, kterou mi dala Missi. Hlízy dostaly rašelinovou postýlku a pokojíček z polystyrenu. Kanám jsem slíbila, že jim bude dobře, že to holky povídalygrinning smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 23.10.2007 20:19
     

    Drahus, jiná teplota je v prvním, druhém,....patře paneláku ve městě a jiná v dřevěné kůlně na zahradě.

    Ale pokud nenastanou velké mrazy, tak by to ty kany vydržet mohly.smiling smiley

     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 23.10.2007 22:36
     

    Chi, a když nastanou velké mrazy, tak si je Evana odnese "na pár" pod či do postýlky, ne ? grinning smiley grinning smiley winking smiley

    co bychom přeci pro kytky neudělaly, ne ?? grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dotazy a rady (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.