pondělí 29. dubna, 16:07 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dotazy a rady
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Dotazy a rady
Diskutujte! Pro všeobecné rady, které se většinou týkají všech kategorií a dotazy na rostliny
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Zimování rostlin

Datum: 27.09.2007 19:01
 

Za chvíli vypukne ukládání rostlin na zimu do různých sklepů, garáží, verand a chodeb. Co a kam ukládáte vy?

Začnu:

1. oleandry - chlívek (je tam šero, mrznout by tam nemělo

2. durmany - chlívek

3. fuchsie - ostříhám na dřevo, oholím listy a dám do sklepa

4. palargonie -chlívek, akorát pár jich namnožím a ty nechám na verandě

5. anglické muškáty - veranda, hodně jsem je sestříhala a už trochu obrostly

6. lantána, štírovník, vanilka, mimulus, hořcový stromek...veranda (světlo, okolo 10 stupňů, při mrazech míň)

7. buganvilie - asi chlívek

8. agapanthus (kalokvět), zmijovec - chodba

9. hlízy jiřin, kan, cibule tygřic a mečíků - chlívek

 

 

Mám -li někde nějakou chybu, prosím, opravte mne. Třeba s tou buganvilou nevím...

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 17
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 12.10.2009 17:55
     

    Mona mám asi 5 druhů.......3 druhy přečkaly a letošní dva nové...uvidím....sad smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zimování rostlin

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 12.10.2009 17:59
     
    _mg_8851.jpg

    Dnes šly domů fuchsie, angličáky a zbytek pokojovek. Durman, oleandry, kanny a řecká, jsou ještě venku, protože snesou vzhledem k původu lehký mráz. Durman ne, ale aspoň dřív shodí listy. Zapomněla jsem na jednu begónku, ale zem jistě ještě nepromrzne, tak ji pak vyndám. Ostatní jsou opláchlé na roštu v boudě, aby oschly. Pak je uklidím. V boudě snad ještě mrznout nebude. Ještě mi má přijít balíček od Najmanů...... Musím ještě sázet, tak snad bude ještě po pár mrazivých dnech trochu slušně, abych mohla vše zasadit.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 12.10.2009 18:12
     

    Ježišmarjá no jo...ještě kany. eye rolling smiley No ty ještě počkají...už jsem se chtěla radovat, že mám všechno pod střechou... grinning smiley

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 12.10.2009 18:43
     

    Drahuško ty fuchsieeye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley thumbs down thumbs down a ta ouplně vpravomls smiley mls smiley

     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 12.10.2009 19:58
     

    Dneska jsem to nestihla tak snad ještě nic nepříjde. Venku zůstaly včechny fuchsie (asi 15 kousků) a muškáty.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 12.10.2009 20:06
     

    Evčo, až začnou opadávat květy, tak je ostříhám. Zkusím zakořenit, když se zadaří, budu na tebe myslet winking smiley

    A kdybych nemyslela, zahulákej tady na mě winking smiley a odežeň toho němce, co mi kazí paměť smoking smiley

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 12.10.2009 20:14
     

    Drahuško love smiley love smiley love smiley love smiley love smiley snad nezapomenugrinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 14.10.2009 01:07
     

    Já už taky konečně zimuji love smiley . Reálné nebezpečí mrazíků mě k tom donutilo. Venku jsem zapomněla jen cobeu, to zítra napravím, a dva závěsné květináče na balkoně. Věra

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 14.10.2009 07:26
     

    Já mám venku ještě durmany a oleandry, jo a taky šáchor / pro jeho obří rozměry jsem dosud nenašla vhodné zimoviště /.sad smiley confused smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 14.10.2009 07:29
     

    jsem přihrnula růže a dneska chvojím zakreju hebe....begonie sklidím, až šlehnou pořádně mrazem a to ostatní nechám zmrznout a pak vyhodím....muškáty na oknech taky jdou pak na kompost...a kdyby jste viděly ten bordel z ibichů domaangry smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 14.10.2009 09:51
     

    V sobotu si máme jet pro odleželý koňský hnůj (jen do pár pytlů, nemáme vozejk) Ta s ním chci nakrýt choulostivky...

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 14.10.2009 16:09
     

    Kany musí počkat do víkendu. Jo...a nemám chvojí!! confused smiley thumbs up

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 19.10.2009 21:43
     
    21_20 387.jpg

    Mě letos nekvetla. Tohle je mojí mamky thumbs downa už je zazimovaná v chodbě.

     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 19.10.2009 21:47
     

    Kany a jiřiny musí vydržet do soboty, rovněž hnůj a pod.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 19.10.2009 21:51
     

    No všechno je ještě na balkoně..o víkendu asi zazimuju to, co je potřeba a ostatní pomalu zlikviduju. Jedimě kopřivy zdechly po té plískanici, jinak je vše v pohodě.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dotazy a rady (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.