pondělí 29. dubna, 13:58 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dotazy a rady
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Dotazy a rady
Diskutujte! Pro všeobecné rady, které se většinou týkají všech kategorií a dotazy na rostliny
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Zimování rostlin

Datum: 27.09.2007 19:01
 

Za chvíli vypukne ukládání rostlin na zimu do různých sklepů, garáží, verand a chodeb. Co a kam ukládáte vy?

Začnu:

1. oleandry - chlívek (je tam šero, mrznout by tam nemělo

2. durmany - chlívek

3. fuchsie - ostříhám na dřevo, oholím listy a dám do sklepa

4. palargonie -chlívek, akorát pár jich namnožím a ty nechám na verandě

5. anglické muškáty - veranda, hodně jsem je sestříhala a už trochu obrostly

6. lantána, štírovník, vanilka, mimulus, hořcový stromek...veranda (světlo, okolo 10 stupňů, při mrazech míň)

7. buganvilie - asi chlívek

8. agapanthus (kalokvět), zmijovec - chodba

9. hlízy jiřin, kan, cibule tygřic a mečíků - chlívek

 

 

Mám -li někde nějakou chybu, prosím, opravte mne. Třeba s tou buganvilou nevím...

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 17
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 25.10.2007 20:28
     
    10o7 007.jpg

    Květo, docela jsi mě pobavilagrinning smiley Máš pravdu, jsem nadšenec pro všechno "zelené" a zároveň laik, neználek a neumětel. Co se týká pěstování, řídím se pouze citem, ale jsem kupodivu většinou úspěšná.

    Když jsem se ptala na uložení hlíz kan, tak jsem říkala, že je nebudu chodit kontrolovat. Jsou v bedně třetí den a už jsem byla na kontrole dvakrátgrinning smiley

    Pozor - mám další dotaz

    Jak zabránit vymrznutí nově zasazených kokard. Mám je zasypat kompostkou, nebo stačí přikrýt chvojím. Jsou v zemi necelé čtyři týdny. Nevím, jak dalece stačily zakořenit.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zimování rostlin

     
     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 26.10.2007 01:12
     

    Evano, co se týká kokard.. nic bych s nimi nedělala, jsou to velký holky.

    Pokud jim chceš dopřát nastýlku, možná do lesa na dubové ? To je prý nejlepší listí.

    Já si na zahradě schraňuju listí z ovocných stromů ( žádnou nemocí nenapadené ) a to pak kupím na choulostivky. Nej je trubačové - zůstává suché.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 26.10.2007 16:23
     
    tak kokardu považuji svým způsobem za takový plevel, ačkoli je krásná. ani první rok jsem ničím nepřikrývala a má se čile k světu thumbs down
     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 26.10.2007 18:28
     
    Holky, díky za podporu. Mám v rezervě ještě semena, tak se kokard příští rok určitě dočkám.
     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 07.09.2009 11:43
     

    HOlky jak prezimovat bobkovy list? opet se ptam pro svagrovou, ma krasnou rostlinku...

     
  • Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 07.09.2009 11:56
     

    Myslím, že ho bude nutno schovat.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 07.09.2009 12:00
     

    Jo, na chodbě přežije v pohodě, ale já letos nechávám venku na nakryju chvojím. Uvidime. Je totiž plný puklice, tak mi už nesmí do baráku (jako oleandry a citronovník....) thumbs up

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 07.09.2009 12:03
     

    Našla jsem toto: ....Vavřín je poměrně odolný i na nízké teploty ,starší rostliny snáší teploty až -2 C,mladší rostliny raději nevystavujeme teplotám pod 0° C.....

    Já jsem ho loni měla přes zimu na chladné, ale tmavé chodbě. A menší rostlinku normálně v pokoji mezi pokojovýma kytkama. Vydržely obě rostliny, je to fakt nezmarwinking smiley .

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 07.09.2009 12:15
     

    Já ho mám normálka doma na parapetu ....je mrňavej.

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 07.09.2009 12:50
     

    Ona ma docela velky....tak ja predam info at se rozhodne, v byte misto nema a osvetlenou chodbu ani sklep bohuzel v nasem baraku nevedeme sad smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 07.09.2009 12:56
     

    Suee, nevím, co bude dělat v bytě až bude větší..třeba bude muset jít na chladnou chodbu..

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 07.09.2009 13:28
     
    p9070002.jpg
    Další fotografie:
    Hm..pokial ide o vavrinovec laurus nobilis - tak v mojej knihe o balkonovkach je uvedeny kratkodoby mraz -10 - ide o to aby nepremrzol korenovy bal..winking smiley..inak prezimovat v chladnom svetlom prostredi 0-+6C, v najnutnejsom pripade ale i v tmavom chladnom prostredi, polievat malo...
    -----------------
    Noooooo....a ja som kedysi dostala od kolegu vyhonok s korenmi s tym, ze je to bobkovy list...a grinning smiley mam to zasadene pod oknom kuchyne vo volnej pode uz 16r...obcas nejaky list sice zhnedne...aleeee...nic tomu inak nie je, len ho musim kazdorocne niekolkokrat ostrihavat aby bol len 3/4m( mam nad nim jednu snuru na pradlo).. smoking smiley ..HM, takze neviem...co to mam za druh, ked to prezije aj nase zimy, asi ze v zemi ten korenovy bal nepremzne..?! smoking smiley
    --------------
    Este pridavam moje obrazky - hihi, aspon dufam, ze je to fakt vavrinovec, lebo zase nejak extra som sa tym nezaoberala...rastol, tak rastol...len som ho strihala, resp. uz parkrat orezavala pilkou, lebo konare uz boli hrube ako detska rucka..Tak aspon budem uistena, ze to vavrinovec je..
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Keria (07.09.2009 14:29)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 07.09.2009 14:59
     

    Keria, nechci ti kazit radost, ale myslím si, že to co je na obrázku, je bobkovišeň. Vavříny jsem viděla letos v přírodě na Madeiře. Bylo jich tam spousta, ale jen jeden druh je ten náš "bobkový ist", jak ho známe z kuchyně. Myslím, že u nás by zimy venku nepřežil. Tohle mám doma taky. Už ti to kvetlo? Má to takové menší hrozny drobných bílých kvítků. Jestli najdu foto, tak ho sem dám. Věra

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 07.09.2009 15:06
     

    Keria, já si teda myslím, že to co máš na fotu je bobkovišeň winking smiley .

    Odtrhni list a promni ho v prstech - vavřín (bobkový list) má typickou vůni.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 07.09.2009 15:07
     

    Spike, tvoji odpověď mi to ukázalo až nyní eye popping smiley eye rolling smiley . No aspoň máme stejný názor winking smiley grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dotazy a rady (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.