pondělí 29. dubna, 13:22 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dotazy a rady
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Dotazy a rady
Diskutujte! Pro všeobecné rady, které se většinou týkají všech kategorií a dotazy na rostliny
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Zimování rostlin

Datum: 27.09.2007 19:01
 

Za chvíli vypukne ukládání rostlin na zimu do různých sklepů, garáží, verand a chodeb. Co a kam ukládáte vy?

Začnu:

1. oleandry - chlívek (je tam šero, mrznout by tam nemělo

2. durmany - chlívek

3. fuchsie - ostříhám na dřevo, oholím listy a dám do sklepa

4. palargonie -chlívek, akorát pár jich namnožím a ty nechám na verandě

5. anglické muškáty - veranda, hodně jsem je sestříhala a už trochu obrostly

6. lantána, štírovník, vanilka, mimulus, hořcový stromek...veranda (světlo, okolo 10 stupňů, při mrazech míň)

7. buganvilie - asi chlívek

8. agapanthus (kalokvět), zmijovec - chodba

9. hlízy jiřin, kan, cibule tygřic a mečíků - chlívek

 

 

Mám -li někde nějakou chybu, prosím, opravte mne. Třeba s tou buganvilou nevím...

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 17
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 20.10.2009 08:31
     

    Já jsem vše nanosila do skleníku nebo domů. Jiřiny ještě nepomrzly, tak musejí počkat, až se vrátím z Egypta. Myslím, že jim to vadit nebude. A včera jsem přenesla domů cobeu. Zkusím ji přezimovat. Nemáte s tím nějaké zkušenosti. Zatím jsem ji dala na schodiště (snad ji syn nevyhodí, protože tam docela překáží). Ještě mi nekvetla. V půlce léta se konečně vzpamatovala z okusu slimáků a začala teprve růst. Teď má první poupata. Věra

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zimování rostlin

     
     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 02.02.2010 15:38
     
    Další fotografie:

    některé zimují a nevadí jim ani "kultura" zimoviště, jiné to /asi ne vlastní vinou /stydlin smiley zabalilysad smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 02.02.2010 20:49
     
    ...a teraz pred chvilou som objavila, ze sa mi v hale po stene produciruje jedna povestna nosataaaaaaa potvora angry smiley!...musela vyliezt z niektoreho kvetinaca balkonoviek...a preliezt cey kotolnu az do bytu!
    UFF, uz len to by mi chybalo, zeby sa mi tu nosaniky rozliezli po dome!
    Predtym som uz roky mala s truhlikovymi rastlinkami pokoj, lebo som vzdy do zemimy nesypala trochu granul basudinu, alebo diazolu a ziadne obhryzanie rastliniek sa nekonalo - bolo to absolutne ucinne.....aleeeeeee ked ich predaj je uz zakazany, tak...teraz sa mam zase na co tesit! angry smiley
     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 02.02.2010 21:53
     

    keria, já jsem zase zjistila, že s kytkama vesele zimují i mšice thumbs updoufám, že nesvolají veškeré příbuzenstvo. angry smiley angry smiley angry smiley

     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 02.02.2010 22:46
     

    lostrissmiling smiley co je ten klacík na třetí fotce? Vlastně,.... co to bylo?grinning smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 03.02.2010 11:52
     

    Teď píšu o zimování na zahradě - mám rostliny (trvalky, keře, konifery) teprve první zimu na záhonech a trnu, kolik jich vydrží. Nikdy jsem nezazimovávala a nic o tom nevím. Kde mě napadlo, tam jsem položila na kytku větvičku smrku. Co z toho bude na jaře netušímsad smiley

    Jinak oleandr (taky zimní premiéra) jsem převezla k mamce do staré cihlové bytovky, kde je docela chladno a zatím se drží dobřethumbs down . Žádné nové výhonky. Květy ostříhám až na jaře - v kterém měsíci?

     
  • Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 03.02.2010 13:33
     

    no tak ja som sa ešte na kvety v pivnici ani nebola pozrieť ,ešte že ste to tu pripomenuliwinking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 03.02.2010 13:56
     


    555 napsal(a):

    Teď píšu o zimování na zahradě - mám rostliny (trvalky, keře, konifery) teprve první zimu na záhonech a trnu, kolik jich vydrží. Nikdy jsem nezazimovávala a nic o tom nevím. Kde mě napadlo, tam jsem položila na kytku větvičku smrku. Co z toho bude na jaře netušímsad smiley

    Jinak oleandr (taky zimní premiéra) jsem převezla k mamce do staré cihlové bytovky, kde je docela chladno a zatím se drží dobřethumbs down . Žádné nové výhonky. Květy ostříhám až na jaře - v kterém měsíci?

    Nestříhej! Vyrostou z nich novéééé! winking smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 03.02.2010 13:58
     

    Drahuško, fakt? Opravdu je nemám stříhat? Někdo mi trloukl do hlavy, že se mají ostříhateye popping smiley

     
  • Autor: hvezda
    Status: nováček

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 03.02.2010 17:23
     

    taky je nestřihám drahuš má prasmiling smiley vdu

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 03.02.2010 21:08
     

    Evano, byla to mučenka od Hany. thumbs down Nevím, co dělám špatně sad smiley . Vždycky ji na jaře od Hany vyžebrám, celé léto parádně roste a kvete a přes zimu uhyne. angry smiley angry smiley angry smiley Hani sorry. stydlin smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 07.02.2010 19:19
     

    Tu trošinku co jsem zazimovala, tak OK..Apténie, muškát, lantana - ta už teda začíná kvést.. a dvě asariny...zatím jsem neobjevila žádné brebery..

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 07.02.2010 19:22
     

    holky já šla tudle do bejvalý kotelny kouknout na kytky co jsem tam dala a vypadá to, že jsou OK. Tak jsem vše hoooonem zalila grinning smiley. Ale ještě můžou dostat šok a říct mi sbohem, že? grinning smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 03.02.2012 18:47
     

    Objevila jsem tuhle diskuzi, tak ji vytáhnu.

     

    Zjistila jsem, že mi dost obrážejí hořcové stromky, chryzantémy a jasmín. Ale nevím, jestli je to dobře, protože je mám ve své původní domovině winking smiley , kde jsou ranní teploty třeba kolem 7 °C a odpoledne, když se zatopí vylítnou i na 18 °C.eye rolling smiley

    Ale jinam je dát nemůžu. Myslíte, že jim tyhle střídavý teploty můžou uškodit?

    Taky jsem si zapomněla uklidit květináče s vřesama a břečťanem a dneska bylo u nás - 25°C, takže jsou kaput. Štve mě to, břečťan byl už takovej pěkně rozrostlej.sad smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 03.02.2012 18:52
     

    Gábi ztráty jsou každý rok, aspoň máme důvod, udělat si zase radost, ne e?winking smiley grinning smiley

    Já do kotelny ještě nejdu, ale před vánocema jsem jednou zalila.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dotazy a rady (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.