neděle 5. května, 22:50 Svátek má Klaudie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dotazy a rady
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Dotazy a rady
Diskutujte! Pro všeobecné rady, které se většinou týkají všech kategorií a dotazy na rostliny
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Zimování rostlin

Datum: 27.09.2007 19:01
 

Za chvíli vypukne ukládání rostlin na zimu do různých sklepů, garáží, verand a chodeb. Co a kam ukládáte vy?

Začnu:

1. oleandry - chlívek (je tam šero, mrznout by tam nemělo

2. durmany - chlívek

3. fuchsie - ostříhám na dřevo, oholím listy a dám do sklepa

4. palargonie -chlívek, akorát pár jich namnožím a ty nechám na verandě

5. anglické muškáty - veranda, hodně jsem je sestříhala a už trochu obrostly

6. lantána, štírovník, vanilka, mimulus, hořcový stromek...veranda (světlo, okolo 10 stupňů, při mrazech míň)

7. buganvilie - asi chlívek

8. agapanthus (kalokvět), zmijovec - chodba

9. hlízy jiřin, kan, cibule tygřic a mečíků - chlívek

 

 

Mám -li někde nějakou chybu, prosím, opravte mne. Třeba s tou buganvilou nevím...

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 12 z 17
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 01.02.2013 21:57
     

    A vždycky ti opadají listy? Tak vidíš, asi to je v pořádku.. Krásná fotka! love smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zimování rostlin

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 01.02.2013 22:02
     

    .... Je po parádě, kocour ho stačil ožrat grinning smiley thumbs up

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 02.02.2013 13:06
     

    No to snad ne! Kordul, musíš mu taky dát někdy nažrat! grinning smiley

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 02.02.2013 16:08
     

    jasmín taky zimuju. na podzim ostříhám, schovám do chladu a na jaře začnu zalévat a hnojit a on obraší. (to mi připomíná, že bych se na ty svoje zázraky měla jít aspoň podívat eye rolling smiley eye rolling smiley eye rolling smiley )

     
  • Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 05.02.2013 14:11
     
    p1030050.jpg

    ....hořcový stromek - co s ním confused smiley Kdo ví please smiley Je tedy staršího vydání , záměr byl na něm mít dvě kouličky. Ale - každým rokem v únoru jej zaštípnu - nechám asi 2-3 cm dlouhých , mladých výhonů. Stejně pak narostou dlouhé výhony znovu a měl květů semo - tamo.Mockrát měl slíbeno , že půjde nono smiley Loni byl záměrně nechán venku a přežil slabší mrazík - tož se mi opět zželelo a šel domů na verandu - kolem 13 -15C. Tak proč nekvete angry smiley . Dostane i Krystalon.

     
  • Autor: naba
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 05.02.2013 14:40
     
    011.jpg

    Jarko, hořcový stromek mi loni poprvé pořádně kvetl, dala jsem ho do většího květináče a hnojila.

    Na zimu jsem ho pořádně ostříhala, je v chladnu a má nějaké lístečky, snad zas poroste ...

     
  • Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 05.02.2013 14:51
     

    ....ten je eye popping smiley thumbs down , dyt byl taky ošmikanej a to , co je na fotu mu narostlo. Třeba je to tou zimovací teplotou . Kolik stupnů , přes zimu má ten báječný love smiley Tvůj?

     
  • Autor: naba
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 05.02.2013 16:35
     
    001.jpg
    Další fotografie:

    Tak jsem ti ho vyfotila, muž ho zazimoval v dřevníku, je tam prý tak 6-7 stupňů.

    Solanum jasminoides už valí, to jsem už dala do teplejší neobydlené zimovací místnosti, na podzim jsem dala 4 do jednoho truhlíku, budu je muset brzo přesadit.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 05.02.2013 18:33
     
    dsc02436.jpg
    Další fotografie:

    Týý joo, koukám, jak vám to pěkně obráží. eye popping smiley To ty moje chudinky maj asi moc velkou zimu, či co.

    Jarko, rozhodně ten tvůj teď ostříhej a to o dost. On většinou kvete ne koncích, takže když během sezony moc stříháš, květů se nedočkáš. Ale zase když chceš tvarovat, střihnout musíš. Já taky první dva roky furt stříhala a stříhala......a tvarovala. A hlavně hodně hnojit.

    Vidíš ten rozdíl? Na první fotce nechávám růst, na těch dalších furt stříhám.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 07.03.2013 23:15
     

    Tak jak vypadají vaše zimovaný kytičky?

    Já jsem docela nervozní z toho hořc. stromku na kmínku. Zatímco ten keřkový krásně obrazil, tenhle se tváří, že nic. Tak nevím. eye rolling smiley

    A lantána taky se mnou zatím nemluví, ale tý bych ještě nějakej čas dala.

     
  • Autor: raduza
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 08.03.2013 07:10
     

    Já měla dva malé řízky a asi byly na zimu moc malé měla jsem bílý a modrý bé.snad seženu navýstavách.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil raduza (08.03.2013 07:12)
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 08.03.2013 07:49
     

    .... já blbec vzala asi 3 fuchsinky do chaty, že už " tak mrznout nebude " a nechala otevřený sklep, aby to větralo, .... má být až -15 C a já se na chatu nedostanu thumbs up sad smiley eye popping smiley

     
  • Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 08.03.2013 08:37
     

    Hořc. stromek , jsem asi před měsícem ofidlala a přesadila. Začíná obrůstat a raší i od kořene . Nové výhonky jsou asi 10cm , tak jsem je na půlku oštípala a snad se rozvětví. Do těch vašich exemplářů love smiley , má hooodně daleko grinning smiley . Holky , děkuji vám za rady flower smiley

     
  • Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 08.03.2013 08:42
     

    ....Kordul , raději se tam zkus dostat,at o ně nepřijdeš. Byla by to velká škoda nono smiley flower smiley

     
  • Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 08.03.2013 09:21
     

    On takový mráz nebude a Kordul máš zálohu u mě :-). Z Tvých rízků mám asi 50 rostlinek, snad to nebude jen jeden druh :-)

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dotazy a rady (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.